Nem tudta megnehezíteni a Szolnok dolgát a Kecskemét

Remekül tripláztak a vendégek.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Szolnoki Olajbányász 76-96 (13-23, 25-28, 18-23, 20-22)

Bajnokság, 6. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Benczur T., Török R., Lengyel Á. (Gorka Sz.)

KTE: Wittmann 13/6, Thomas 9, Djeraszimovics 13/6, Kucsera 3, Karahodzsics 6. Cserék: Lewis -, Cserkó K. -, Lukács -, Jaramaz 12/6, Dramicsanin 15/9, Horti 5.

Szolnok: Warner 17/6, Kovács 8/6, Rudner 10/6, Subotic 5, Cakarun 4. Cserék: Pongó 11/3, Gilszki -, Pallai 2, Badzim 17/15, Zsíros 5/3, Juhos 12, Taiwo 5.

A hazai pályán mindig kemény ellenfélnek bizonyuló Kecskemét látta vendégül a tabellán második Szolnoki Olajbányász csapatát a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán.

Bekezdett a Szolnok, 5-0-val indították a mérkőzést Gasper Potocnik fiai. Nagyon elkapták a fonalat a vendégek, kisvártatva már a tíz is meglett közte, főként Warner és Cakarun volt az elemében (7-18). Jaramaz beállásával kozmetikázott az eredményen a KTE, de a negyed utolsó perceit a szolnokiak bírták jobban. 13-23.

A második játékrészt is jobban kezdték a vendégek, de egy 8-2-es futásnak köszönhetően visszajött tízre a Kecskemét, jött is az időkérés az Olajbányásztól (23-33). Megmaradt a lendület, Djeraszimovics és Wittmann is elkezdte hozni a pontokat, feljavultak a hazaiak (33-39). Sikerült ritmust váltania a Tisza-partiaknak, Badzim és Rudner is betalált kintről, miközben Juhos közelről volt eredményes, visszaállította magabiztos előnyét a Szolnok a nagyszünetre, amely remekül triplázott az első két negyedben (9/14). 38-51.

A fordulás után sem adtak semmi esélyt sem a vendéglátóknak Kovácsék, mínusz tizennyolcnál hívta le az övéit Váradi Kornél egy taktikai értekezletre (40-58). Nemcsak a mutatott játékban, a statisztikai mutatókban is egyre jobban kezdett a Kecskemét fölé nőni a Szolnok, ekkorra már több, mint kétszer annyi lepattanót szedtek például ellenfelüknél a vendégek. Volt egy nagyobb fellángolása a hazaiaknak és feljöttek tíz pont körülre, de az Olajbányászt ezen az estén nem lehetett megfogni. 56-74.

Hiába javult fel 50%-ra a távoli dobásokban a KTE, továbbra sem tudta megnehezíteni a Szolnok dolgát, amely végig vezetve, magabiztosan győzött a Messzi István Sportcsarnokban. Nincs sok idő a búslakodásra a hazai oldalon, hiszen pénteken újra összecsapnak a felek, csak akkor a Tiszaligetben. 76-96.

Fotó: Szolnoki Olajbányász Facebook