Magabiztosan nyert a DEAC, a Vasas és az NKA is.

:

DEAC U23 – Nagykőrösi Sólymok KE 79-62 (24-16, 19-11, 19-21, 17-14)

DEAC: Kenéz 6/6, Neuwirth 13/9, Balázsi 7 (+11 lepattanó), Gáspár 13, Czermann 2. Cs: Ságodi 18, Pollák 10, Hőgye 8, Kovács 2, Hegedüs -, Hibján -, Magyari -.

Nagykőrös: Lakosa 18/9, Molnár B. 7, Fehér 8, Filep 2, Timkó 12. Cs: Kocsis 5, Vámos 6/3, Kovács 3/3, Molnár M. 3/3.

Az első félidőben jobban játszó DEAC szakította meg rossz sorozatát a Nagykőrös elleni bajnokin. A feldobástól kezdve domináltak, és a nagyszünetig szinte folyamatosan növelték előnyüket a debreceniek, a félidőben már 16 volt közte. A fordulás után egyenlő erők csatája zajlott a pályán, már nem tudott tízen belülre kerülni a vendégcsapat. Három, egyaránt idegenben elszenvedett vereség után 7. győzelmüket aratták a bajnokságban az 5. helyen álló fehér-feketék, akik 4-szer kaptak ki idáig, a főleg a festékben alulmaradó piros-feketék hat mérkőzés óta nyeretlenek, 2-9-cel a 13. helyen állnak.

Vasas Akadémia – Salgótarjáni KSE 67-55 (21-16, 17-18, 17-13, 12-8)

Vasas: Dormán 4, Kelemen 2, Fekete 3/3, Radics 8, Andrássy 16. Cs: Farkas 8/3, Bagó 11, Cseh 5, Marcikics 10/6, Pleesz -.

SKSE: Herendics 9/3, Vas-Teplán 8/6, Dragasevics 9/6, Takács 7/3 (+10 lepattanó), Hargitai -. Cs: Molnár 11, Nshimba 7, Monye M. 2, Geiger 2, Kuttor -.

Bedarálta ellenfelét, hat bajnoki óta veretlen a Vasas. A jobban kezdő piros-kékek a második negyed elején már kétszámjegyű előnyben voltak, de a nagyszünetig egy labdányira zárkóztak a nógrádiak. Fordítaniuk viszont már nem sikerült, a remekük védekező fővárosiak fokozatosan felőrölték a vendégcsapatot, a végjátékban már nem kellett izgulniuk. Egyik csapat sen dobott jól, lepattanózásban (55-38) és gólpasszok terén (20-14) is az immár 9-2-vel a tabella 3. helyén álló Vasas volt jobb, tarjáni oldalon ezúttal sem Dragasevicstől, sem mástól nem érkezett extra egyéni teljesítmény, mérlegük negatívvá vált: 5-6.

Óbudai Kaszások – NKA Pécs 59-85 (8-22, 15-22, 22-30, 14-11)

Óbuda: Boros 10, Bodnár 7, Armaghani 12/3, Bartos 6, Láncos 14/6. Cs: Ormai 5, Varsányi 5/3, Lőrincze -, Korompay -, Dulics -, Chabot -, Szabados -.

NKA: Kerpel-Fronius 2, Kovács 7/3, Kollár 15/6, Meleg 10, Djordjevics 18. Cs: Benke 9/3, Kazy 11/9, Lados 6, Scherer 4, Rátvay 1, Herger 2, Kármán -.

Már az első negyedben megalapozta óbudai sikerét az NKA. A pécsiek elsősorban hatékony védekezésük révén már ekkor kétszámjegyű előnyben voltak, a félidőben közel kétszer annyi ponttal álltak, mint a sárga-feketék. A pontgazdag harmadik etap után az utolsó már a hazaiaké volt, számos fiatal pályára lépett mindkét oldalon. A külső poszton foghíjas Kaszások nagyot küzdöttek, de nem volt reális esélyük az újdonsült listavezetővel szemben. A mezőnyben elsőként az akadémisták érték el a 10 győzelmet, mindössze 1 vereség mellett, a III. kerületiek 4-7-tel állnak, osztályozós helyre estek vissza a tabellán. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.

11 teljes fordulót követően így áll a Piros-csoport: klikk .