A PVSK a Jászberény, a MAFC a BKG ellen nyert rangadót hazai pályán.

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a második vonalban.

Óbudai Kaszások – Salgótarjáni KSE 86-91 (23-17, 26-19, 11-21, 19-22, 7-12)

Óbuda: Boros 18/9, Czura 12/6, Farkas 9/6, Ormai 4, Láncos 1. Cs: Armaghani 31/6 (+14 lepattanó), Bartos 4, Varsányi 2, Tichov 5/3, Bodnár -.

SKSE: Herendics 19/6 (+13 lepattanó), Vas-Teplán 2, Dragasevics 38/21, Hargitai 8, Nshimba 11. Cs: Kuttor 2, Molnár 6, Monye M. 3/3, Takács 2, Geiger -.

Őrült, hosszabbításba torkolló mérkőzésen nyert az SKSE Óbudán. A fővárosiak kezdtek jobban, a második negyedben már 15 ponttal is vezettek, és a záró játékrész közepéig kézben is tartották a meccset. 74-65 után azonban percekig nem találtak a gyűrűbe a hazaiak, a 39. percben a találkozó során először átvette a vezetést a Salgótarján, de a sárga-kékek kiegyenlítettek. A hosszabbításban aztán Dragasevics megállíthatatlan volt, egymaga tíz pontot szerzett, miközben a III. kerületiek összesen hetet. Nagy lépést tettek a PlayOff felé a nyolcadik győzelmüket arató tarjániak, míg a Takács-legénységnek Armaghani extrája sem volt elég a sikerhez, 5-11-gyel állnak az óbudaiak.

MAFC – BKG-Prima 101-84 (27-15, 22-21, 25-25, 27-23)

MAFC: Tóth P. 20/12, Pintér 9/6, Buzás 10/3, Bordács 20 (+13 lepattanó), Komma 9. Cs: Polgárdy 13/6, Csapai 7/3, Matejovics 7, Misek 6, Maly -, Tóth V. -, Tökölyi -.

BKG: Nagy Be. 11/6, Nagy Bo. 35/12 (+10 gólpassz), Plézer 14/6, Galambos 3, Lilaj 12. Cs: Halász 4, Szeleczki 2, Sándor 2, Karakó 1, Petrovics -.

Végig vezetve nyerte meg a BKG elleni rangadót a MAFC. A műegyetemisták már a nyitó felvonásban kétszámjegyű előnyt szereztek, és bár a folytatásban egyenrangú partnernek bizonyultak a Kosok, mindössze egy labdabirtoklás erejéig tudták tíz pont alá csökkenteni a különbséget, a hajrára pedig mindhárom magasemberük kipontozódott. Az újbudaiak támadójátéka végig jól működött, több, mint kétszer annyi lepattanót szedtek, mint ellenfelük, távolról is veszélyesek voltak; a szigetszentmiklósiaknál senki nem tudott felnőni a Nagy-fivérek mellé. A MAFC 12-4-es mérleggel ott van az élmezőnyben, a BKG 8-8-cal áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/akLNOdiPTEo .

Pécsi VSK-Veolia – Jászberényi KSE 83-66 (23-13, 16-18, 19-15, 25-20)

PVSK: Halász 15/6, Harler 28/12, Németh -, Bíró O. 7/3, Horti 3 (+11 lepattanó). Cs: Juhos 7/3, Bor 4, Tóth 12, Bíró L. 4, Molnár 1, Antoni -.

JKSE: Dunai 6, Kucsora 7/3, Rosics 2, Ivosev 18/3, Olasz 16. Cs: Csík 9, Homoki 2, Czirbus 2, Mester 2, Meleg 2.

Magabiztosan verte a JKSE-t a PVSK. Mindkét szerb mester jól összerakta csapata védekezését, minden kosárért meg kellett küzdeniük a feleknek. Hamar előnybe kerültek, majd ki sem engedték a kezükből az vezetést a hazaiak, és bár időnként visszajöttek a jászságiak, nem forgott veszélyben a Pécs sikere. A fehér-feketéknél Harler ismét nagyot játszott, a jászberényiek közül Ivosev és Olasz próbált vezérré előlépni, de rajtuk kívül más nem is jutott el tíz pontig. Bár Szekulovics azt nyilatkozta, nem volt elégedett együttese játékával, fontos két pontot gyűjtött be a PVSK (13-3), míg a JKSE (9-7) távolodott az élgárdáktól a tabellán. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/alZznB8ocbk .

Veszprém KK – NKA Pécs 75-109 (10-25, 19-22, 20-32, 26-30)

Veszprém: Szabó 18/9, Madár 21/21, Végh 3/3, Kis 12, Ratiani 16 (+12 lepattanó). Cs: Birkás 3, Szeifert 2, Varga -.

NKA: Kerpel-Fronius 8/3, Kollár 9, Kovács 5/3, Djordjevics 8, Meleg 29/6. Cs: Scherer 22/12, Kazy 12/6, Lados 4, Benke 4, Rátvay 4, Herger 2, Kármán 2.

Nem tudta felvenni a versenyt a listavezetővel a Veszprém. Az NKA Pécs már az első percekben jelentős előnyre tett szert, a folytatásban pedig minden vendégjátékos pályára került és be is talált. Az Orgona hiányában egy magasemberrel felálló sereghajtó becsülettel küzdött, de a bravúrtól messze járt, a hazaiak vezetőedzője szerint nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A bakonyiak mezőnykísérleteik többségét távolról vállalták el, a festékben volt a legnagyobb differencia a felek közt. Egy vereség mellett 15. alkalommal győzött az éllovas NKA, a Veszprém 16 forduló után is nyeretlen. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linkeken: 1. félidő: https://youtu.be/dhxGYxqf-uU . 2. félidő: https://youtu.be/_p5oA_Yw1Iw .

Vasas Akadémia – TF-BP 82-55 (25-14, 16-18, 17-14, 24-9)

Vasas: Moravcsik 5/3, Fekete 10/3, Cseh 6, Kelemen 9/3, Bagó 12 (+11 lepattanó). Cs: Marcikics 21/9, Dormán 10, Farkas 1, Pleesz 8, Medve -.

TF-BP: Szántó 4, Simon 2, Oroszi 4, Nagy 7/3, Anda 9. Cs: Dancsecs 8/3, Kelenföldi 16/3, Kódor 3/3, Gémes 2, Csikós -, Várbíró -.

A szezonban harmadszor is a Vasas lett a Sport11 ura. A papíron hazai pályán játszó piros-kékek meglepték a magas szerkezettel felálló Tehetséges Fiatalokat, és hamar jelentős előnybe kerültek. A két középső negyed egyenlő erők csatáját hozta, sokáig meccsben voltak a sárga-kékek, de a hajrát Stephen Arigbabu tanítványai bírták jobban, így végül a közelmúltban lejátszott kupacsatához hasonlóan ismét meggyőző különbséggel verték a találkozó jelentős részében méltó ellenfélnek bizonyuló fővárosi riválist. A pasarétiek ismét nagyszerűen védekeztek, Beák Gábor kulcsemberei gyengén dobtak, leginkább a Vasas-nevelésű Kelenföldi tudott közülük érvényesülni, úgy tűnik, szerződtetése nagy húzás volt a klubvezetés részéről. A Vasas (12-4) őrzi dobogós helyét, a TF (6-10) nem tudott közeledni az első nyolchoz a táblázaton, pedig a 7. helyen álló BKG és a 8. SKSE is kikapott.

A Piros-csoport aktuális tabellája, a meccsek statisztikái, alakulása, illetve az edzői nyilatkozatok megtalálhatók az alábbi linken: https://hunbasket.hu/bajnoksag/x2223/hun2a .