Mindegyik negyedet a hazai csapat nyerte.

Arconic-Alba Fehérvár - DEAC 101-78 (27-26, 29-14, 26-20, 24-18)

Bajnokság, 11. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Söjtöry Tamás, dr. Németh Patrik (Bodrogváry Iván József)

Alba Fehérvár: Pongó 11/3, Somogyi 16/6, DeCosey 17/9, Ford 17/3, Philmore 6. Cserék: Vojvoda 32/15, Takács Mi 4., Szabó 7, Góbi -, Balsay -, Takács Ma. 2.

DEAC: Scott 2, Polyák 10/6, Drenovac 23/3, Gáspár M. -, Taylor 6. Csere: Mócsán 23/9, Tóth Á. 9, Kenéz 3, Balázsi -, Neuwirth.

Polyák kettesével indult a mérkőzés, Philmore válaszolt. Taylor használta ki magassági előnyét a palánk alatt, DeCosey dobott egy triplát, majd labdát lopott Drenovactól, amit Ford fejezett be (7-4). Polyák a vonalról sem hibázott, aztán triplából sem, a kettő között Somogyi tört be két pontért. Vojvoda csak egy büntetőt dobott be, így Drenovac tempója után újra a vendégeké volt az előny, erre a forró kézzel kezdő Polyák tett rá egy hármassal, majd Somogyi kinti dobását Drenovac dobta vissza (13-17). Somogyi labdaszerzése után DeCosey csökkentette három ponttal a különbséget, utána zsákolt is egy nagyot. Scott is feliratkozott az eredményjelzőre, Philmore hármasa és Kenéz kettese után pedig mind a két csapat mezőnyszázaléka elérte a 80-at. (21-21). Tóth kettőből egy büntetőt dobott be, Ford tett vissza egy támadólepattanót. Tóth dolgozott szépen a festékben, Vojvoda középtávolit dobott, majd Drenovac és Takács váltott kosarat amivel véget ért a pontgazdag első negyed. 27-26

Egy perc telt el a második felvonásból, mikor Szabó tett fel egy ziccert, Tóth középtávolról is megmutatta milyen ponterős. Vojvoda törte fel a hazai védelmet két pontért, Drenovac első két büntetőjét küldte a helyére, megtette ezt Pongó is. Mócsán középtávolról szerezte meg első pontjait, Vojvoda egy triplát suvasztott be a túloldalon, Philmore pedig labdát csent, amit végig is vitt, David Dedek időt kért (38-32). A játékmegszakítás után Takács Milán szerzett újabb pontokat, Drenovac középtávoliát, Philmore annulálta egy közelivel, az Alba légiósa utána pedig hazai szempontból +10-re módosította az állást. Pongó építette tovább az előnyt, megint Drenovac villant. DeCosey is átlépte a 10 pontos határt, Drenovac duplájával már 15-nél tartott (48-38). Somogyi a tőle megszokott módon tört be, ráadásul a +1-et is bedobta. Drenovac továbbra is tarthatatlan volt, a félidő utolsó perce az Albáról szólt, Vojvoda dobott egy triplát, majd Somogyi zsákolt. A félidőre így 16 pontos előnnyel mehettek a hazaiak, úgy, hogy mindkét csapat 68% felett dobott mezőnyből. 56-40

Mócsán rögtön elsüllyesztett egy triplát, DeCosey válaszolt, Taylor a palánk alatt maradt üresen. Somogyi is értékesített egy hármast, megtette ezt Mócsán is, Ford és DeCosey gyors négy pontjával elérték, hogy Dedek mester megint időt kérjen (66-48). Drenovac bedobta mindkét büntetőjét, Philmore találta meg Vojvodát egy triplára üresen, majd a magasember büntetőivel már 20 felé ment a különbség, ráadásul Pongó is hozzá tett még két pontot (74-50). Kenéz egy büntetővel tudta csak megállítani a hazai rohamot, mondjuk a másik oldalon Philmore is így járt. Drenovac megmutatta, hogy kell 2/2-vel végezni, Mócsán temójával zárkózott vissza 20-ra a DEAC, de csak ideiglenesen, Vojvoda szórt egy triplát, Tóth tett fel egy ziccert, majd megint a válogatott húzóembere vágott be egy hármast, a negyedet Mócsán távolija zárta. 82-60

Bár az Alba hajlamos volt a szezon során nagy előnyöket eladni, ez most meglepő lett volna. A záróetap Kovács, Somogyi és Taylor dupláival indult, Vojvoda tempója után pedig megint időt kért a DEAC. Mócsán két büntetőt dobott be és egy 2+1-ével 20 alá is bementek a vendégek, de az Alba hamar jelezte, hogy nem kíván izgalmakkal ráijeszteni szurkolóira. Az utolsó 6 percre egy Pongó triplával és 22 pontos hazai előnnyel érkeztünk így (93-71). Szabó révén a 100-at is átlépte a Fehérvár, amely fontos győzelmet aratott a szolnoki vereség után, míg a DEAC két megnyert meccs után kapott ki újra. 101-78