HÜBNER Nyíregyháza BS - Egis Körmend 74-83 (19-23, 22-26, 19-14, 14-20)

Bajnokság, 22. forduló
Nyíregyháza, Zrínyi Ilona Gimnázium Tiszavasvári úti Tornacsarnoka
V.: Tóth Cecília, Frányó Péter, Lengyel Ádám József (Farkas Zoltán)

Nyíregyháza: Perry 20/12, Kiss B. 3/3, Szobi 3, Pipiras 8, Copes 24. Csere: Fazekas 5/3, Bazsó 2, Bonifert 2, Kone 2, Dickerson 5/3.

Körmend: Chambers 8, Mitchell 24/12, Takács K. 7/3, Durázi 2, Cakarun 13. Csere: Ferencz 10/6, Adams 2, Edwards 7/3, Omenaka 10, Doktor -.

Kötelező győzelemre készült az Egis Körmend együttese a sereghajtó HÜBNER Nyíregyháza BS otthonában. A vasiak nem hibázhattak a rájátszásért folytatott harcban, és végül nem is hibáztak a sereghajtó ellen.

Perry két triplájával adta meg az alaphangot, 6-0 után Cakarun talált be a vendégek részéről. Takács hármasát követően már csak egy pont volt a hazaiak előnye, majd az ellentámadásból Perry bedobta a harmadik hármasát is. A Körmend Mitchell büntetőire támaszkodott, míg a hazaiaknál Copes palánk közeli megmozdulásai jelentették a pontokat. A 7. percben átvették a vezetést a vendégek Mitchell újabb pontos büntetőinek köszönhetően, amit aztán egy triplával is megtoldott az amerikai. A negyed végén néggyel vezettek a vasiak (19-23).

A 12. percben már megnyugtató előnnyel vezetett a Körmend, Edwards közelije után 20-29 állt az eredményjelzőn. Ehhez persze közben az is kellett, hogy Perry a büntetővonalról többször is hibázzon. A folytatásban  tíz pont körül állandósult a piros-feketék előnye. Ferencz két triplát is a helyére küldött ebben a szakaszban, ami rendre visszaverte a nyírségi próbálkozásokat. További nehézséget okozott a hazaiaknak, hogy a 17. percben reklamálást követően Pipirast kiállították a játékvezetők, így egyik kulcsemberüket veszítették el. A félidőben nyolc ponttal tartott előrébb a Körmend (41-49).

Szobi és Copes kosarai nyitották a második félidőt, ám a korábban elhibázott támadást követően Omenaka válaszolt rá közelről. A játékrész közepén öt pont volt a vendégek előnye, amikor Mitchell talált be távolról. A nyíregyházi akció során Perry is bedobott egy hárompontost, így továbbra is szorosan alakult a mérkőzés állása. Copes és Bazsó már egy pontra is visszahozta a Nyíregyházát, ám Mitchell ismét kritikus pillanatban talált be. A 29. percben aztán összejött a Blue Sharksnak, ami addig nem, és Perry kosarával 60-59-re átvették a vezetést. Durázi azonban rögtön válaszolt, majd a negyed végén Cakarun is betalált büntetőkből (60-63).

Szorosan alakult a záró etap is, de végig azt lehetett érezni, hogy a Körmend kézben tartja a mérkőzést. A Nyíregyháza megpróbálta megfordítani a találkozót, de kulcsszituációkban rendre hibáztak a hazai játékosok. A 35. perben 64-68 volt az állás, ám Mitchellre újfent számíthattak a vasiak, aki hármasával gyakorlatilag eldöntötte a két pont sorsát. 64-71-et követően már csak nőtt a különbség, az utolsó két és félpercre minden lényegi kérdés eldőlt. Összességében megérdemelt vendég győzelem született (74-83).

Fotó: hunbasket.hu