Nem hibázott, immár pontelőnnyel vezeti a bajnokságot a PVSK

Szoros meccsen nyert Nagykőrösön a BKG.

:

:

Pécsi VSK-VEOLIA – Salgótarjáni KSE 100-83 (30-16, 23-27, 28-24, 19-16)

PVSK: Harler 36/15, Molnár 7/3, Halász 8 (+14 gólpassz), Horti 16, Juhos 11. Cs: Antóni 3/3, Tóth 4, Bíró O. 13/6, Bíró L. 2, Németh -.

SKSE: Takács 4, Hargitai 12/6, Herendics 19/3, Dragasevics 17/6, Vas-Teplán 3/3. Cs: Monye J. 4, Molnár 12/3, Nshimba 7/3, Geiger 3/3, Kuttor 2.

Első negyedben megszerzett előnyének köszönhetően az SKSE ellen is veretlen maradt a PVSK. Nagy lendülettel, 11-2-vel kezdett a pécsi gárda, rövidesen a tízet is átlépte a differencia. A második negyedben felnőtt ellenfeléhez a Salgótarján, potyogtak a kosarak, valamivel közelebb is kerültek a listavezetőhöz a vendégek. A harmadik etap is hasonlóan alakult, de ezúttal a pécsiek voltak valamivel pontosabbak, visszaállt az első negyed utáni tizennégy pontos különbség. A hajrában még benézett tíz alá a vendégcsapat, de az egyenlítésre már nem volt esélyük. Küzdelmes mérkőzésen, Harler remek játékával őrizte meg hibátlan mérlegét a Vasút, az SKSE-nek sikerült először húsz ponton belül maradnia a pécsiek idei ellenfelei közül. A PVSK az egyetlen veretlen csapat a mezőnyben, a piros-feketék 3-4-gyel a 7. helyen állnak a tabellán. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/A66hMa2D2V4 .

Nagykőrösi Sólymok KE – BKG-Prima 82-89 (18-25, 21-19, 15-20, 28-25)

Nagykőrös: Fehér 17/6, Lakosa 15/3, Timkó 9 (+13 lepattanó), Kocsis 14, Molnár B. 5. Cs: Váits 13/3, Vámos 7/3, Mári 2.

BKG: Nagy Bo. 31/12, Nagy Be. 15/9 (+10 gólpassz), Galambos 6, Lilaj 14, Plézer 8. Cs: Halász 13, Kelenföldi 2, Szeleczki -, Petrovics -, Spiriev -.

Kitartott a végéig a BKG előnye a Nagykőrös otthonában. 2-0-nál, az első percben vezettek először és utoljára a Sólymok, egy 10-0-s sorozattal átvették az irányítást a Kosok. A második negyedben már tizenhárom ponttal is vezettek a vendégek, viszont a játékrész vége a kőrösieknek sikerült jobban. A fordulás után felváltva követték egymást a felek jó periódusai, egy tízes volt a Szigetszentmiklós előnye a záró negyed előtt. Az utolsó etapban eleinte felváltva estek a kosarak, 71-84 után viszont egy 11-0-s miniszakasszal egy labdányira zárkóztak a piros-feketék az utolsó másodpercekre. A folytatásban ött büntetőt dobhatott Nagy Botond, mindet értékesítette is, ezzel eldöntve a találkozó kimenetelét. A Nagy-fivérek a vendégek pontjainak és együttes VAL-jának is több, mint felét hozták össze, a nagykőrösiek több lábon álltak, de későn ébredtek. 3-4-gyel a szezonban először áll Playoff-helyen a BKG, a hazai veretlenségét elbukó Nagykőrösnek két győzelme van.