Női bajnokság

Nem hagyott esélyt a Szekszárd a Ceglédnek

Studer Ágnes nélkül is majdnem kétszer annyi pontot dobtak a hazaiak, mint a vendégek.

Atomerőmű KSC Szekszárd - VBW CEKK Cegléd 95-49 (29-13, 26-14, 26-11, 14-11)

Női bajnokság, 5-6. helyért, 1. mérkőzés
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
V.: Benczur T., Minár L., Kovács N. (Faidt M.)

Szekszárd: Dojkic 16/9, Bishop 3/3, Theodoreán 5/3, Gereben 6/3, McCall 16. Csere: Mansaré 7, Kiss 10, Studer Zs. 7/3, Vincze -, Bálint 23/15, Renczes 2.

CEKK: Swanier 10, Popovics 5, Gorjanácz 4, Baugh 2, Hamilton-Carter 6. Csere: Böröndy 12/3, Révész B. 5, Kobolák 5/3, Király -.

A nemzetközi kupaszereplést jelentő ötödik helyért szállt szembe egymással a Szekszárd és a Cegléd, a hazaiaktól hiányzott a válogatott irányító, Studer Ágnes. Ennek ellenére két perc alatt 10-0-val kezdtek, időt is kért a Cegléd. Hiába, Dojkic tovább növelte a különbséget. Swanier törte meg a vendég kosárcsendet. Az első negyedben egyértelmű fölényben játszott a KSC (29-13).

Továbbra is ponterős volt, a második negyedben újabb tizenkettővel növelte a különbséget Zseljko Djokics együttese, amely gyakorlatilag el is döntötte a találkozó sorsát. 55-27 volt az állás a félidőben.

A szünet után sem változott a játék képe, a CEKK-nak semmi esélye nem volt, nem engedtek ki a tolnaiak. A különbség nemhogy csökkent volna, még inkább tovább nőtt. Pedig lehetőséget kaptak a fiatalok és a kiegészítő játékosok is.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc kedden folytatódik Cegléden.