Atomerőmű SE - PVSK-VEOLIA 93-75(19-18, 22-17, 27-17, 25-23)

Bajnokság, 12. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Győrffy P., Frányó P., dr. Mészáros B. (Gorka Sz.)

ASE: Baker 7/3, Capers 10, Pupp 4, Eilingsfeld 14/6, Jackson 18/3, Csere: Verasztó 2, Shepard 15, Kis 7/3, Kovács 16/6, Velkey -,

PVSK: Ruják 2, Lewis 10/3, Funderburk 12/3, Budimir 17/9, Meleg 8, Csere: Demeter 11/3, Dragaszevics 3/3, Bíró 3/3, Brkics 8, Krivacsevics 1,

A feldobást követően a pécsiek támadhattak elsőként. Az első két kosarat Budimir szerezte, majd egy fault után a hazaiaktól Pupp állhatott a vonalhoz, ahonnan egy büntetőt tudott érvényesíteni. A vendégektől Meleg talált be. (1-7) Még három kosarat sikerült a vendégcsapatnak szereznie, mikor a hazaiak időt kértek. Az időkérés után Pupp távolról betalált, majd csapattársa Kis is szerzett két pontot. A negyed közepére kiegyenlített a hazai csapat. (11-11) Sokáig egyik csapat sem dobott pontot, majd Kovács egy nagyon szép egy-egy elleni akció után talált be. A hazaiak a negyed vége előtt átvették a vezetést. A hajrában még Funderburk próbálkozott egy hármas kísérlettel, de nem esett be. 19-18

A második etap elején Budimir kétszer is betalált távolról, míg a paksiaktól Verasztó szerzett pontot. Sok könnyű dobást rontott ekkor az ASE, majd Capers egy szép betörés végén lefordulásból szerzett kosarat. Mindkét csapat faulthatáron védekezett. (26-27) Egy könnyű kosarat szerzett Lewis, amire Kovács egy triplával válaszolt. Pár támadást követően, megint egy olyan fault ítélet született, ami a paksi csapatnak nem tetszett. Labdaszerzés után Kis triplája növelte az ASE előnyét. Mindkét oldalon sok volt az eladott labda. Egy hazai támadást követően “challenget” ítéltek a bírók és a támadás során szerzett kosarat visszavonták. Körülbelül 3-4 percig állt a mérkőzés. A meccs a pécsiek támadásával folytatódott, amikor a palánk alatt Meleget lefaultolták és mindkétszer betalált a vonalról. Jackson zsákolását követően a pécsi együttes időt kért 10 másodperccel a negyed vége előtt, Demeter állította be az első félidő végeredményét. 41-35

A szünet után Shepard kosarával folytatódott a mérkőzés, amire Brkics válaszolt. Eilingsfeld is megrázta magát, távolról talált be. A negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon láthattunk szép zsákolásokat és kosarakat. (57-43) Míg a hazaiaktól Eilingsfeld, addig a vendégektől Funderburk vállalt többet. A negyed végén mindkét csapat könnyű kosarakat akart szerezni gyors támadásokból, de rengeteg volt a hiba. Baker kosara hozta az áttörést, majd Jackson talált be távolról. 68-55

Az utolsó tíz perc Lewis triplájával kezdődött, majd csapattársa Budimir szerzett kosarat. Shepard ellen szabálytalankodott Budimir, ezért a paksi légiós a vonalhoz állhatott, de csak az egyiket dobta be. Eilingsfeld triplája után a vendégek időt kértek. Az időkérést követően Lewis rontott el egy távoli kísérletet, de Budimir leszedte a lepattanót és dobott egy kettest. A következő támadásokat mindkét oldalon sikeres kísérletek zárták. (77-63) Kovács talált be, majd Demeter egy jó hármassal zárkóztatta csapatát, a hazaiak időt kértek. A végjátékban a pécsieknek már nem volt erejük megfordítani a mérkőzést.

A mérkőzést a Paks csapata nyerte. 93-75

Fotó: Atomerőmű SE Facebook