A Graz nyerte a bronzcsatát.

:

:

Az Atomerőmű SE honlapjának a tudósítása:

Eilingsfeld labdaszerzését követően Cleveland Melvin szerezte az első pontjainkat. Gyors osztrák kosarak következtek, leblokkoltunk a meccs elején, sok hibával dolgoztunk. A kosárcsendünket Melvin törte meg egy kinti dobással, majd Kovács Ákos 2+1-es akciójával zárkóztunk fel. A kezdeti lendületvesztés után rendezni tudtuk a sorainkat. Brown is betalált, ezzel már átvettük a vezetést a 7. percben. Ismét magára talált a Graz, így a negyed végeredménye 16-22 lett.

A második etap elején is nehezen találtuk a ritmust, 5 perc alatt mindössze 2 pontot tudtunk szerezni Eilingsfeld jóvoltából. A Graznak minden összejött, extra dobások a festékből, hárompontosok a vonalon túlról, jól szervezték a támadásaikat. Hosszú percek után Melvin pöcizett vissza egy lecsorgó labdát. 1 perccel a negyed vége előtt az egyik játékos megsérült a Graznál, percekig állt a mérkőzés, ami mindkét csapatot kilendítette a ritmusból. Végül egy dudaszós triplával állították be az osztrákok a félidei eredményt. (29-45)

Jobb játékkal érkeztünk meg a harmadik etapra, nagyobb energiával játszottunk és szervezettebben. A hátrányunkból sikerült ledolgozni, de a negyed végére ismét elfogyott a lendületünk, a „vendégek” pedig extra kosarakkal növelték a pontszámukat és ezzel együtt a két csapat közti különbséget is. (45-70)

5 perc alatt 5 pontot sikerült ledolgoznunk a hátrányunkból, 55-75-ös állásnál kért időt Teo Hojc mester. Nem tudtunk már visszajönni a meccsbe, így a végeredmény 68-81 lett, ezzel a negyedik helyen zártuk a Brno-i tornát.

Atomerőmű SE – UBSC Graz 68 – 81 (16-22, 13-23, 16-25, 23-11)

A Paks dobói: Brown 10, Pajor 4, Kovács 7, Eilingsfeld 16, Orgona -, Buljevics 8, Kis 1, Karosi -, Melvin 22.

Fotó: kosarlabda.ase.hu