Connect with us
Hirdetés

B-csoport

NB I. B Zöld csoport: A Budafok és a Kozármisleny kezdett a legjobban

Körkép edzői nyilatkozatokkal a másodosztály alsóházából.



:

:

Szeptember utolsó hétvégéjén elrajtolt a Zöld csoport is, továbbra is 12 csapat szerepel a bajnokságban, de három változás is történt az előző kiíráshoz képest: mindkét döntős, a Tiszaújváros és a Veszprém is feljebb léphetett, míg a SMAFC nem vállalta az indulást, így az NB II mindhárom dobogósa lehetőséget kapott az osztályváltásra, amit PVSK-kötődésű korábbi A csoportos játékosokra épülő Kozármisleny veretlenül megszerzett bajnoki címmel harcolta ki, az ezüstérmes Baja három, a bronzérmes Pénzügyőr egy év után tért vissza az NB I-be.

Az immár Csirke Ferenc dirigálta mislenyiek ott folytatták, ahol júniusban abbahagyták, a tavalyi bronzérmes és a Békéscsaba legyőzése után az NB II-es finálé bajai visszavágóját is behúzták a hosszabbításban, így továbbra is hibátlanok. Szintén 3-0-lal kezdett a bajnoki címre törő Budafok, amely a Katona-Bagó párossal erősített a Piros csoportból, Károly Máté gárdáját két magabiztosabb siker mellett a Győr kényszerítette túlórára a nyitófordulóban. A kisalföldiek a dél-budai vereséget követően javítottak és két győzelemmel feljöttek a 3. helyre, szintén 2-1-gyel áll a nagy neveket igazoló, a bronzérem után még magasabbra törő Százhalombatta és az állandóságra építő Vásárhely. Egy győzelme van a továbbra is Csorvási Milánra építő Nagykőrösnek, a két szoros csatát elveszítő, számos juniorkorú tehetség mellett Kovács Pétert és Orgona Gergőt is soraiban tudó BasketBajának, a három kiélezett mérkőzést játszó Békéscsabának, a Dominik Herendic személyében a Piros csoport ezüstérmesétől légióst igazoló DH Basketnek és a Kiss Kolost szerződtetős egri Eszterházy SC-nek is. Még várat magára az első siker megszerzése a Kmézics Zorán által irányított, 2008-as születésű horvát tehetséget is foglalkoztató PTE-PEAC-nál és az alaposan átalakuló Pénzügyőrnél.

Budafok (3-0)

Érkezett: Katona Bence (MAFC), Bagó Martin (Kaszások), Kozári Gergő (Bp. Honvéd U21), Vincze Máté (MAFC U19), Gedei Tibor – másodedző (Kaszások)

Felkerült a felnőttcsapatba: Buró Marcell, Hamza Huba, Purev-Ochir Erkhis

Maradt: Moravcsik Áron, Czepanecz Tamás, Siklós Olivér, Varga Dániel, Lados Erik, Piukovics Bálint, Tóth Balázs, Kódor Tamás, Horváth Áron, Medvei Keve, Károly Máté – vezetőedző

Károly Máté: A holtszezonban az volt a célunk, hogy a tavalyinál jobb fitteket alakítsunk! Egy meghatározó centert és egy dobót mindenképpen szerettünk volna hozni, Moravcsik Áron visszatérésével egy zseniális irányító, mentor és vezér segíti a csapatot! Fiatalposzton Lucey távozása után 2 olyan U21-essel erősödünk, akik több pozícióban is bevethetőek, így a variációs lehetőségek is megnőttek!

Szeretnénk bajnokok lenni, szeretnénk egy olyan közösség lenni akik szívesen vannak együtt és szeretik a közös munkát! A közönségünk péntek esténként szívesen jön ki szurkolni a csapatnak.

Azt gondolom, hogy fejlődik a csapat, meccsről meccsre jobbak vagyunk, mindenki motivált és éhesek vagyunk a sikerre! Nem a 3:0-ás mutató, hanem az edzésmunka, a győzni akarás, a csapatkémia az, ami a végső sikerre is vihet minket!

NEOSport-Kozármisleny SE (3-0)

Érkezett: Tóth-Baranyi Richárd (?), Szűcs Ábel (Dunaújváros – NB II), Csirke Ferenc – vezetőedző (NKA Pécs)

Felkerült a felnőttcsapatba: Viszt Marcell

Maradt: Mándity Markó, Fehér Benjamin, László János, Kövecs Martin, Bíró Olivér, Bíró Levente, Tóth Botond, Séra Gergely, Forgács Gábor, Halász Ákos, Szabó Zoltán, Sipos Ádám, Horti Bálint

Csirke Ferenc: Gyakorlatilag a tavalyi NB II-es bajnokcsapattal vágtunk neki az idénynek. Félamatőr csapat vagyunk, a fiatalok tanulmányaik, az idősebbek munka mellett játszanak. Az volt a célunk, hogy minél nagyobb részben egyben tartsuk a keretet.

Az eredményesség tekintetében nem tűztünk ki konkrét célt, újoncként természetesen szeretnénk bennmaradni. Ha a rutinosabb játékosaink, akik lehúztak már néhány évet az A csoportban, végig bírni fogják a civil elfoglaltságaik mellett, illetve megfelelően tudjuk fejleszteni a fiatalokat, akkor merészebb álmaink is lehetnek. Talán álszerénység lenne azt mondanom, hogy csupán a kiesés elkerülése a célunk, de nem szabad elfelejteni, hogy heti két, legfeljebb három edzésünk van – igaz, az ellenfeleinknek sem biztos, hogy sokkal több. Úgy fogalmaznék, hogy tényleg mindig a következő mérkőzésre koncentrálunk, azt szeretnénk megnyerni, ha sikerül – bármilyen pozícióban – bejutnunk a rájátszásba, ott már gyakorlatilag egy új bajnokság kezdődik. Nem egyszerű megszervezni az alapszakaszmeccseinket, fontos szempont, hogy kinek mikor kell szabadságot kivennie. Természetesen igyekszünk minél jobban szerepelni, különösen hazai pályán, szeretnénk kiszolgálni a népes közönségünket.

A lehetőségekhez mérten nagyon profin álltak hozzá a játékosok az idényhez, augusztus 18-ától végig tudtunk csinálni egy kőkemény felkészülést heti öt edzéssel. Mindenki elhitte, hogyha ekkor sikerül megalapozni egy jó erőnlétet, arra sokáig építhetünk a bajnokság során akkor is, ha később már nem tudunk ilyen rendszeresen edzeni, úgy érzem, ennek köszönhető a 3-0-s kezdés. Sokat ér, hogy már két mérkőzést nyertünk idegenben, természetesen elégedett vagyok az eddigi eredményekkel, dolgozunk tovább.

GYKC UNI Győr (2-1)

Érkezett: Góbi Marcell (DKKA), Van der Meer Loránd (klub nélkül, legutóbb Kaszások – Zöld csoport), Horváth Benjámin (Alba Fehérvár U21), Polónyi Ákos (OSE U21), Baliga Ákos (OSE U21), Csicsely Márton (OSE U19)

Felkerült a felnőttcsapatba: Borsa Balázs, Fűzy Máté, Csaplár-Nagy Márk

Maradt: Dani Balázs, Kámán Kristóf, Bakon Csanád, Szűr Balázs, Nagy Tamás, Tóth-Erdei Bálint, Sólyom László, Zalka Csongor, Linczmaier Gergő, Köcse Bálint, Hágen Tamás

Lógár Bence: Az idei szezonban is maradtunk az alapkoncepcióknál. Alacsony átlegéletkorú, sikerre éhes, nagyrészt a győri egyetemre járó fiatalokból álló keretet alakítottunk ki. Ez alól két kivétel Van der Meer Loránd, aki az egyesületünk utánpótlásedzője és Góbi Marcell, akinek a leigazolására a szezon kezdet előtti napokban nyílt lehetőségünk. Rajtuk kívül az OSE Lions U21-es csapatától érkeztek játékosok, akik a Széchenyi Egyetem hallgatói is lesznek.

Elsődleges célkitűzésünk a legjobb 8-ba kerülés, ahol pedig az idei bajnokságra hatványozottan igaz, hogy bármi megtörténhet. Papíron nem vagyunk az élgárdák között, de én képesnek érzem arra a csapatot, hogy akár dobogóközelben is lehessünk.

A szezont nagyon lendületesen és jó formában kezdtük. Bár az első fordulóban hosszabbításban vereséget szenvedtünk, utána két győzelmet sikerült begyűjtenünk. Rengeteg munka van előttünk, de jók az előjelek és ha fent marad ez a lendület, akkor szép szezon elé nézünk.

Százhalombattai KSE (2-1)

Érkezett: Somogyfoki Péter (DKKA), Kupai László (CBA Badajoz Academy – Spanyolország), Fazekas Máté (Alba Fehérvár), Tichov Dominik (TF), Barabás Balázs (Újpest-MT U21)

Maradt: Kovács Marcell, Csík Richárd, Dr. Pollák Balázs, Tóth Balázs, Kovács Soma, Fossong Awung Ian Nkwetta, Dósa Sebestyén, Seregély Balázs, Farkas Dániel, Novák Patrik, Habel Clemens, Barócsi Ádám, Szamay István, Törőcsik Marcell – vezetőedző

Törőcsik Marcell: Igazi sikersztorinak számít a tavaly elért bronzérem, de ahogy a mondás is tartja, “evés közben jön meg az étvágy”. Amint vége lett a szezonnak, összeültünk, és arra a döntésre jutottunk, hogy szeretnénk ennél magasabbra tenni a mércét a következő szezonra. Ehhez természetesen a legfontosabb az volt, hogy a tavalyi, győztes mentalitású csapat legnagyobb részét egyben tudjuk tartani. Azt gondolom, ez maximálisan sikerült, utána következhetett a távozó játékosok pótlása. Fontos volt, hogy olyan kosarasokat kerestünk meg, akik nem csak játékban, de mentalitásban és emberi tényezőkben is azt képviselik, amit mi is képviselni szeretnénk. Mindenképpen bő keretet akartunk kialakítani a korábbi évek tapasztalataiból tanulva, hosszú a szezon, mindenki munka, család mellett vállalja a játékot, sok tényezővel kell számolni a bajnokság során.

Előzetesen azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy végezzünk a tavalyinál előrébb, jussunk döntőbe. Azt gondolom, a keret kialakítását követően erre minden esélyünk megvan, de nagyon nehéz versenyre számítok. Szerintem most nincs kifejezetten felfelé kiemelkedő csapat, viszont van 5-6, akik nagyon egyben vannak, és bármilyen sorrend kialakulhat a szezon végére. Éles versenyre számítok, izgalmas szezon elé nézünk.

Egyelőre három fordulón vagyunk túl, sok munka vár még ránk, reálisnak tartom a 2-1-es mérleget. Két nagyon kemény találkozóval kezdtünk, egyből megérezhettük, hogy milyen erős lesz a bajnokság. Nagyon szépen dolgoznak a játékosok, lassan, tudatosan építkezünk, hosszú az idény. Próbáljuk a legjobb formánkat a legfontosabb időszakra időzíteni. 

Vásárhelyi Kosársuli (2-1)

Érkezett: Rostás Imre (klub nélkül, legutóbb Vásárhelyi Kosársuli), Szombati Tamás (klub nélkül, legutóbb MAFC UP), Tóth Márk (Százhalombatta)

Felkerült az utánpótlásból: Utasi Gergő, Szilágyi Kende, Wolf Dominik, Niksic Alexander

Maradt: Balogh László, Bősz Richárd, Bálint Erik, Filak László, Utasi Zsombor, Kelemen Balázs, Megyesi Dániel, Sasa Vejinovic – vezetőedző

Sasa Vejinovic: A keretünk összeállításánál az volt a legfintosabb szempont, hogy sikerüljön megtartani a magot, illetve a fiataljainkat.

Mivel a fiatal csapatok közé tartozunk, az elsődleges célunk minél több mérkőzést nyerni csapatjatékkal és kiszolgálni a közönségünket, amely szerintem a legjobb a Zöld csoportban.

Eddig úgy érzem, jól állunk a bajnokságban, bár még korai ezt kijelenteni. De mérkőzésről mérkőzésre bizonyítjuk, hogy nem csak helyünk van a mezőnyben, hanem bárkivel felvesszük a kesztyűt.

SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE (1-1)

Érkezett: Kocsis Attila (Veszprém)

Felkerült a felnőttcsapatba: Márton Ákos, Szokonya Gergő

Maradt: Mészáros Bence, Béres Benedek, Kónya Levente, Tóth Bence, Molnár Bence, Sárai-Szabó Zsolt, Molnár Miklós, Csorvási Milán, Fehér Péter, Kovács Gergely, Mári György, Kovács Márk – vezetőedző

Kovács Márk: A célunk az volt a szezon előtt, hogy a keret nagyja egyben maradjon, mert azt gondolom, hogy jó csapat alakult ki az elmúlt idényben.

A szurkolóinknak szeretnénk minél több örömet szerezni, reméljük, sikerül is. Azt gondolom, ezt egy top 4-es eredménnyel mindenképpen elérnénk.

Eddig két erős ellenféllel találkoztunk, nem álltunk még össze, nagyon sok hibával játszunk. Ha ezeken túllendülünk, akkor jönni fognak a győzelmek sorban. Azonban ha nem sikerül, nagyobb problémákba ütközhetünk. Egy biztos, küzdeni fogunk, hogy a tabella elején legyünk.

Foody-BasketBaja SE (1-2)

Érkezett: Nagy Dániel (klub nélkül, legutóbb Bajai Bácska), Fehér Ákos (klub nélkül, legutób Bajai Bácska), Orgona Gergő (Vásárhelyi Kosársuli), Pálkerti Tamás – vezetőedző (klub nélkül, legutóbb Bajai Bácska)

Maradt: Cseresznyés Csoma, Pauna Péter, Bánóczky Bence, Hódos Patrik, Pongó Martin, Kovács Péter, Kiss Máté, Csanyik Balázs, Novák Patrik, Bohner Áron, Heberling Dániel

Csanyik Balázs csapatvezető: A Basketbaja Utánpótlás Nevelő Sport Egyesület fiatal klubként döntött úgy, hogy a 2024/2025-ös bajnokságban nevez az NB II-ben. A 2. helyen végezve az MKOSZ jóváhagyta nevezésünket az NB I. B Zöld csoportban, ami az egyesület, Baja város – ahol a férfi kosárlabda évtizedes tradíciókra tekint vissza -, az utánpótlás-játékosok és a kosárlabdát szerető szurkolók szempontjából jó hír.

A vezetőség célkitűzése az első NB I-es szezonra az volt, hogy egy hajtós, szerethető csapat legyen Baján. Helyezés szempontjából pedig a cél a rájátszásba való bekerülés.

A keret kialakításakor két fontos szempontot kell megemlíteni: az első, hogy minél több bajai születésű, vagy bajai kötődésű játékos legyen a csapatban, illetve hogy a felnőtt kosárlabdázók mellett juniorkorú játékosaink is szerephez jussanak a szezon során a bajnoki, illetve kupamérkőzéseken. Pálkerti Tamás pedig kiváló játékos- és edzői múltjával rengeteget tud segíteni hosszú távú céljaink elérésében.

Békéscsabai KK (1-2)

Érkezett: Nagy Ádám (Szolnok U21), Szugyiczki Máté (Szolnok), Balikó György (Szedeák U21)

Felkerült a felnőttcsapatba: Szilágyi Kristóf, Reisz Nándor, Felegyi Gergő

Maradt: Kovács József, Vágvölgyi Ákos, Bagi Zsolt, Hajdu Márton, Kurtucz Ferenc, Balog Gábor, Botta-Dukát Károly, Szarvas Péter, Csák Dániel, Erdős Kristóf, Gura Norbert – vezetőedző, Botos Roland – másodedző (klubon belülről, visszavonult az aktív játéktól)

Gura Norbert: Békéscsabán jó pár éve egy összetartó, megfelelő képességekkel és rutinnal rendelkező játékosmag alakult ki, akik szeretik egymást, szeretnek együtt játszani, jól érzik magukat a városban. Így elsődlegesen a velük való megegyezés volt a prioritás nyáron, és miután egy játékosunk, Cvijin Patrik kivételével mindannyian a közös folytatás mellett döntöttek, a feladatunk az volt, hogy olyan ambíciózus fiatalokat találjunk melléjük, akik beleillenek a már meglévő keretbe. Természetesen a hazai nevelésű tehetségek is dörömbölnek már a felnőttkeret ajtaján, így nagy örömünkre minden évben tudunk integrálni két-három fiatal játékost, akik korosztályos csapataik mellett a felnőtt keret edzésein, mérkőzésein is epizód-szerepeket kapnak.

A tavalyi szezonunk egy igazi hullámvasút volt. Voltunk nagyon mélyen, ugyanakkor voltak igazán emlékezetes pillanataink is. Szerencsénkre az utóbbiak az év második felében történtek meg velünk, így jó élményekkel tudtuk lezárni az idényt. Elsődleges célunk az kell, hogy legyen, hogy stabilizálni tudjuk a teljesítményünket, a lehető legkevesebb kilengéssel játszunk. Az idei bajnokságot elnézve reális célnak tűnik, hogy az alapszakasz végeztével nyolcba kerüljünk, utána pedig bármi megtörténhet.

A szezon első meccse mindig kiemelt jelentőséggel bír, meg tudja alapozni az utána lévő időszak morálját. Nagyon örülök, hogy hazai pályán, fergeteges hangulatban le tudtuk győzni a DMTK Dunaharaszti együttesét. Azóta két forduló telt el, ahol ugyan pár ponttal alulmaradtunk ellenfeleinkkel szemben, de a csapat karaktere, egysége mindkét alkalommal megmutatkozott. Természetesen ahogy telnek a mérkőzések, úgy jönnek ki azok a dolgok, amiken még dolgozunk kell, de úgy gondolom, hogy a tavalyi évhez képest sikerült előrelépnünk.

DH Basket (1-2)

Érkezett: Dominik Herendic (horvát, Fót), Tóth Barnabás (ZTE U21), Simon Balázs (TF), Tömösváry Máté (TF), Baki Sándor (TF)

Maradt: Burai Róbert, Bus Iván, Vincz Botond, Pafféri Péter, Joó Tamás, Horváth Nátán, Cseh Bence, Tóth Kornél, Kerekes Ákos, Simonics Levente, Simonics Olivér, Ughy Albert – vezetőedző

Ughy Albert: A keret kialakításánál elsődleges célunk az volt, hogy megtartsuk a tavalyi csapat magját, hiszen egy fiatal, hosszú távra épülő közösségről van szó. Ugyanakkor fontosnak tartottuk, hogy néhány tapasztaltabb, rutinosabb játékossal erősítsünk, akik a pályán és azon kívül is stabilitást, tartást adhatnak a csapatnak. A jelenlétük, a rutinjuk és a példamutatásuk sokat segíthet a fiatalok fejlődésében, és abban, hogy kiegyensúlyozottabb teljesítményt tudjunk nyújtani a szezon során.

Szeretnénk túlszárnyalni a tavalyi negyedik helyünket, ugyanakkor tisztában vagyunk vele, hogy az idei szezon rendkívül nehéz lesz. A Zöld csoport mezőnye sokat erősödött: több meghatározó játékos érkezett a Piros csoportból, sőt az NB I. A-ból is, ami tovább emeli a bajnokság színvonalát. Úgy látom, van három-négy olyan csapat, amelyek közül bárki megnyerheti az idényt – a célunk, hogy mi is ebbe a szűk élmezőnybe tartozzunk.

Emellett legalább ennyire fontos számunkra a belső építkezés és fejlődés, amit már évek óta tudatosan viszünk végig. Évről évre sikerül előrelépnünk különböző területeken – legyen szó játékszervezésről, csapatkohézióról vagy az egyéni teljesítményekről. A legfontosabb cél továbbra is a fiatal játékosaink fejlesztése: szeretnénk, ha mindenki megkapná a bizalmat és a játékperceket, amire szüksége van ahhoz, hogy valóban fejlődni tudjon.

Nem ideális három idegenbeli mérkőzéssel kezdeni a bajnokságot, de azt gondolom, értékes tapasztalatokat szereztünk. Békéscsabán egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből: 14 pontos előnyről veszítettünk, ami jól mutatja, hogy még nem hittük el igazán, mire vagyunk képesek. A végjátékban hiányoztak a jó döntések és a pontos befejezések, ez döntött.

Százhalombattán egy „nagy pofon” után fogadott minket az ellenfél, látszott rajtuk a bizonyítási vágy. Mi kissé megilletődötten kezdtünk, ami rányomta a bélyegét az első félidőre, de a második játékrészben már kifejezetten biztató jeleket láttam.

A harmadik, PEAC elleni bajnokit viszont végig kézben tartottuk. Mindenki megtalálta a helyét és a szerepét a csapatban, és bár volt egy kisebb hullámvölgyünk, mindig akadt valaki, aki egy-egy jó megmozdulással átlendítette a csapatot a nehezebb pillanatokon.

Összességében úgy érzem, jó úton járunk. A srácok hihetetlen akarattal, fegyelemmel dolgoznak az edzéseken, és ez idővel eredményekben is meg fog mutatkozni. A szerepek és feladatok meccsről meccsre tisztulnak, és ha a védekezésünk továbbra is ilyen stabil marad, abból még nagyon sok örömünk lehet az idény során.

Eszteházy SC (1-2)

Érkezett: Kiss Kolos (Tiszaújváros), Dr. Váczi Péter – másodedző (MEAFC)

Felkerült a felnőttcsapatba: Vasas Bálint, Albach Kevin

Maradt: Kelemen Alex, Máté Balázs, Szicsák Bence, Ficsor Áron, Botka Botond, Vágner Áron, Pomázi Patrik, Bolla Norbert, Molnár Bálint, Kerekes Hunor, Gaál Bence, Gilszki Erik, Rékasi Bojta Bendegúz, Klepej Roland – vezetőedző

Klepej Roland: Szerettünk volna tovább haladni azon koncepció alapján, hogy egy olyan zöld csoportos csapatot alakítunk ki, amelyik a sport mellett a tagjai tanulmányaira is kellő hangsúlyt fektet. Szeretnénk, ha a játékosok amellett, hogy az NB I. B Zöld csoportjában játszanak, a MEFOB bajnokságban is képviseljék az egyetemet, és diplomát szerezhessenek nálunk. Igyekeztünk egyben tartani a keretet és olyan játékost igazolni, aki a sport mellett tanulni is szeretne. A tavalyi szezonban mi szereztük a legkevesebb pontot ebben az osztályban, mindenképpen olyan játékost kerestünk, aki ebben segíteni tud. Így esett a választás Kiss Kolosra, aki amellett, hogy egri születésű, az egyetemi tanulmányait is nálunk folytatja.

Idén szeretnénk elsősorban a biztos bennmaradást elérni, és a merészebb elképzelésünk egy rájátszást érő hely megszerezni, tehát a legjobb nyolcba kerülés. Emellett párhuzamosan a MEFOB bajnokságban a legjobb négy közé szeretnénk kerülni.

Az eddig látottak alapján úgy gondolom, részben sikerült javulnunk, fejlődnünk, bár korántsem azt látom a pályán, amit szeretnék, a védekezésünkön van mit javítani. De úgy gondolom, hogy a srácok motiváltak, szeretnének bizonyítani, hogy a tavalyi év helyezése nem mutatja a valódi tudást és ennél többre is képesek. Szeretnénk minden mérkőzésből tanulni, kijavítani a hibákat, és minél több győzelemmel megörvendeztetni a szimpatizánsainkat.

PTE-PEAC (0-2)

Érkezett: Patrik Dorotic (horvát, KK Bosco Zagreb – horvát 2.), Füzesi András (NKA Pécs U21), Czink László (Kaposvár U21), Zalay Zsombor (Mecsek SE – Baranya vármegye), Sáfrán Botond (Veszprém)

Maradt: Darázs Máté, Németh Zsombor, Zalay Botond, Győr Bálint, Váits Olivér, Schuj Márton, Nagy Kevin, Antal Donát, Bánfi Balázs, Jolsvai András, Kis Milán, Kovács Barna, Teszárik Márton, Kmézics Zorán – vezetőedző

Kmézics Zorán: Alapvetően egy amatőr egyetemi csapat vagyunk, nem igazolunk szakmai koncepció alapján, elsősorban a PTE jelenlegi és korábbi hallgatóiból tevődik össez a keret, illetve a Rátgéber Akadémia szokott ajánlani olyan játékosokat, akik különböző okok miatt nem folytatják náluk. Csak egy idősebb kosarasunk van, Kis Milán, aki már régóta itt játszik, a többiek 25 éven aluliak. Több tizenéves, köztük Patrik Dorotic személyében egy 2008-as születésű horvát tehetség is szerepel nálunk, aki az NKA Pécs élvonalbeli felnőttcsapatával edz, a PEAC-ban pedig rendszeres játéklehetőséget kaphat, számítunk is rá nagyon. 17 évesen már 207 centi, 2-4-es poszton bevethető, jelenleg ő tölti be a légióshelyet, de elég fiatal ahhoz, hogy adott esetben később kosármagyarrá válhasson.

Három célunk van: jól érezni magunkat, megnyerni néhány meccset és bennmaradni – természetesen mindent megteszünk, hogy minél jobban szerepeljünk, de ezek a legfontosabbak.

Az első két bajnokit elveszítettük, ezzel nyilván nem vagyok elégedett, de fontos kiemelni, hogy a játékosaim ösztöndíjasként kosárlabdáznak, nem profik, így nem is lehetnek akkora elvárásaim feléjük. Dolgozunk tovább, úgy gondolom, hogy meccsről meccsre jobbak leszünk.

Pénzügyőr Sportegyesület (0-2)

Érkezett: Oroszi Bence (JKSE), Csomós Kristóf (JKSE), Varga Armin (TF), Lőrincze Dominik (TF), Takács Erik (Eszterházy SC), Várbíró Gergő (TFSE), Biber Ágoston (TFSE U21), Gesztesi Márk (TFSE U21), Virág Előd (BasketBaja)

Maradt: Mogyorós Bence, Szabó Máté, Király Márió – vezetőedző

Király Márió: Alapvető cél fiatalabb, fejlődni akaró játékosokkal kialakítani olyan keretet, amelyben mi is látunk fejlődési lehetőséget. A keret nem teljes még, de elindultunk, s hétről hétre azért dolgozunk, hogy egyénileg s csapatként is előre tudjunk lépni.

A szezonra alapvető célként a rájátszásba jutást tűztük ki.

Eddigi mérkőzések során úgy gondolom, mindig előre tudtunk lépni bizonyos területeken, de messze még a vége. 9 új játékost csapattá alakítani nem egyszerű folyamat. Mindenki más és más dolgot hozott magával a táskájában, s az a feladatunk, hogy ezekből kivegyük a jókat, s egy nagy, közös táskába tegyük bele. Ahogy a régi mondás tartja, tavasszal kell majd jónak lenni. Nálunk ez halmozottan igaz a sok új érkező miatt. Bízom benne, hogy hamar elkezdjük gyűjteni a győzelmeket, s nagy önbizalommal vágunk majd neki a visszavágóknak. Azt hiszem, a csapat igazi arcát majd csak az alapszakasz második felében tudjuk megmutatni. Sok munka áll előttünk, úgy kell fejlődnünk, hogy közben az adott ellenfélből is készülni kell. Szerencsére a játékosok hozzáállása rendben van, így tudunk dolgozni.

Fotó: hunbasket.hu/Balogh András

Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz

Legfrissebb

Hírek

Facebook