NB I/B: Hazai sikerekkel kezdődött a szezon

Nagyot fordított a Miskolc és az MTK.

:

:

Három mérkőzéssel elkezdődtek a küzdelmek a férfi NB I/B piros csoportjában, mindhárom összecsapáson hazai siker született. A MEAFC és az MTK nagyobb hátrányból felállva tudott fordítani, a Budafok pedig nagy verés mért a Honvédra – derült ki a hunbasket.hu-ról.

MEAFC-Miskolc – BKG-Príma SE 96-86

Az első percekben a két Nagy-fivér, Botond (31/18 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Benedek (13/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), továbbá a harmadik Nagy, Simon (11/9 pont 5 lepattanó) vezetésével a BKG valósággal állva hagyta a miskolciakat, s 17-4-re vezetett a szakasz közepén. A negyed második felében a vendégek tartották “tízen túli” előnyüket. A második etap közepéhez közeledve az egykori BKG-s, s végül tripla-dupla közelében teljesítő Austin Thornton (17/12 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) tripláira építve előbb egy 12-4-es, majd egy 9-4-es rohammal ledolgozta hátrányát a MEAFC.

Szünet után fej-fej mellett haladtak a felek, majd a 32. és a 35. perc között a szünet után csapatként kiválóan teljesítő hazaiak az “izmos” dupla-duplával jelentkező Homoki Donát (23 pont, 15 lepattanó), Lippai Szabolcs (16 pont, 3 lepattanó), Kozák Bertalan (15 pont, 5 lepattanó) és Takács Dániel (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) eredményessége révén egy 11-0-lal elléptek, majd végig tartva 10 pont körüli előnyüket “húzták be” a győzelmet – többek között a 47-30-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően. A vendégek légiósa, Nick Allen (12/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) a végén, miután már eldőlt a meccs, 10 pont fölé jutott.

Budafok – Budapesti Honvéd SE 104-73

Ahhoz, hogy szünetben kerek 20 ponttal vezessen a Puszta Dávid (26/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Varga Dániel (19 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), a mezőny legjobbja, Lados Erik (14/3 pont – 3/3 dupla, 1/1 tripla, 5/7 büntető -, 11 gólpassz), Kovács Soma (12/3 pont, 4 lepattanó) és az eredményessége mellett igen hasznosan játszó Fehér Csaba (12 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) ponterős, hatékony játékára alapozó Budafok, azért nagyon “kellett” a Halász Ákost nélkülöző vendég Honvéd 1/15-ös triplamutatója az első 20 percben.

A harmadik negyed sem hozott változást a játék képében, utána 30 pont fölé nőtt a budafoki előny. A meccs elődőlt, a záró etapot ugyan “elvitte” a Horváth Ákos (18/6 pont – 19 mezőnykísérlet -, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint a két igazán jól teljesítő játékosa, Szentirmai Ákos (13 pont, 6 lepattanó) és Stefán Dávid (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) vezette Honvéd, de a fölényes budafoki sikert nem tudta kétségessé tenni.

MTK-Elite Basket – TF-BP 98-89

Az első 15 percben egyértelműen a jelentős átalakulása ellenére jó, egységes csapatjátékkal kezdő, az élvonalból kieső TF-BP akarata érvényesült. Somogyfoki Péter (24/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Beák Gábor (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Karosi Gergely (13/3 pont – 4/4 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető -, 4 lepattanó), Czura Attila (12 pont – 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz), Timkó Norbert (12 pont, 4 lepattanó) és Kiss Ádám (11/3 pont, 6 lepattanó) jóvoltából a második negyed közepén 14 ponttal vezettek a vendégek. A félidő hajrájában egy 14-0-lal előbb ledolgozta hátrányát, majd szünetre 3 pontos előnyt szerzett a vendéglátó MTK.

A második félidő elején lendületben maradtak a hazaiak, akik elsősorban Takács András (25 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), a játékot ügyesen szervező Jakab Péter (22/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 13 gólpassz), Farkas Dániel (12/3 pont – 3/3 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető -, 6 lepattanó) és Nagy Szabolcs (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezetésével a 15. és a 25. perc között egy 37-8-as “száguldással” 10 pont fölötti előnyt építettek föl maguknak. Ez a 32. percben 19 pontosra nőtt, ám utána egy 13-0-s 5 perccel izgalmassá tette a hajrát a vendégcsapat. A 38. percben 5 pontra zsugorodott az MTK-előny, de ekkor egy 6-0-lal eldöntötte a maga javára az izgalmas, fordulatos találkozót a hazai együttes.

fotó: hunbasket.hu