A Piros-csoportban is az ötödik mérkőzés dönt a bajnoki cím sorsáról.

BKG Príma Akadémia - HÜBNER-Nyíregyháza BS 82-75 (24-16, 19-23, 21-13, 18-23)

Piros-csoport, rájátszás, döntő, 4. mérkőzés
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok
V.: Földházi T. P., Boros T., Török R. (Gorka Sz. Zs.)

BKG: Nagy Bo. 23/12, Nagy Be. 5/3, Buzás 14/6, Armaghani 15/3, Reizer 7, Csere: Szeleczki 1, Szanyi 7/3, Nagy S. 8, Cooper -, Halász 2,

Nyíregyháza: Ubilla 22/12, Szobi 2, Bazsó 2, Mokánszki 6, Tóth 26, Csere: Bus 5, Mohácsi 2, Kiss 10/6,

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, hiszen két perc elteltével 4-0 volt az állás a javukra, majd Tóth büntetőjével megtört a vendégek kosárcsendje és rövid időn belül egy pontra is zárkóztak. (4-3) Egy jó periódus után öt pontos előnyt kovácsoltak a szigetszentmiklósiak, majd a menetelésüket Tóth törte meg, de a hazaiak megint jobban teljesítettek, Nagy Botond megszerezte első tripláját is. (15-7) Egy ideig egyik oldalon sem született kosár, majd ezt Ubilla törte meg hármasával. (17-10) Mohácsi faultjával körülbelül két perccel a negyed vége előtt már öt csapatfaulttal rendelkeztek a hazaiak, majd rövid időn belül a vendégek is megszerezték az ötödiket. (18-14) Egy jó labdamenet végén Buzás maradt üresen a triplán, melyet ki is használt, majd Nagy Botond extra triplája következett, amivel már majdnem tíz pontos előny alakult ki az első negyed utolsó percében. (24-16) Az utolsó támadás a vendégeké volt, de nem tudták kihasználni, így nyolc pontos hazai vezetéssel fordulhattak a csapatok a második etapra. 24-16

A második etapot a nyíregyháziak kezdték jobban, hiszen egy 2-7-es rohammal indítottak, így már csak három pont volt a különbség. (26-23) Szanyi jól kapta el a fonalat és csapatának nyolc pontos előnyt sikerült kovácsolnia. (31-23) Kiss trojkájával már ötön belül voltak újra a vendégek. (33-29) Kiss gyors megindulásából megszületett az egyenlítő kosár, de Nagy Botond újra betalált a hárompontosról, mellyel újra a hazaiak vezettek. (36-33) Másfél perccel az első félidő vége előtt időt kért a Nyíregyháza. (38-35) Bus kosarával egy pont volt már csak a különbség, de a hazaiak még egy négypontos előnyre tudtak szert tenni a félidő végéig. 43-39

A harmadik felvonást a hazaiak nagyszerűen kezdték, hiszen egy 7-2-es futással indítottak, így a mérkőzésen az eddigi legnagyobb pontkülönbség alakult ki, de a lélektani tíz pontot még így sem érte el a hazai együttes. (50-41) Egy ideig nem született kosár, majd Nagy Botond törte meg a kosárcsendet, míg a másik oldaláról Tóth szerzett kosarat. (52-45) Jó periódus következett a nyíregyháziaknál és Bus 2+1-es akciójával már csak három pont volt a különbség. (53-50) Robbantott a hazai csapat és rövid időn belül tizenegy pontra növelte előnyét. (61-50) Nagy Botond egy extra triplát dobott még a negyed utolsó másodpercében, így tizenkét pontos hazai vezetéssel következett az utolsó tízperc. 64-52

Kosár kosarat követett, így nem történt jelentős változás a pontok terén. (68-54) Kiss hármasát követően Dr. Nagy Ágoston időt kért, amikor tizenegy pont volt a két csapat között. (70-59) Tóth kosaraival tízen belülre került a vendégegyüttes. (70-61) Hat pontig tudták redukálni a különbséget a nyíregyháziak, majd Nagy Simon büntetőivel újra tíz közeli volt a különbség. (73-65) Ubilla szerzett fontos triplát és tovább is csökkenthették volna a különbséget, de nem tudtak élni vele a vendégek, mert Armaghani triplázott, ekkor időt kért Borisz Maljkovics. (76-68) Ubilla egyből egy hármassal indított, majd a vonalhoz is állhatott egy jó védekezést követően; és mindkettő dobását érvényesítette, így már csak három pont volt a különbség egy perccel a találkozó vége előtt. (76-73) Nagy Botondot le tudták védekezni a vendégek, de a lepattanót leszedő Armaghanit csak fault árán tudták megállítani, melyeket be is tudott dobni. (78-73) Tóthot tudták jól megjátszani a vendégek, de Nagy Botond tudott rá válaszolni, így megint öt pont volt a különbség és jött is az időkérés a nyíregyháziaktól. (80-75) A vendégek még eladtak egy labdát, melyből a hazaiak még kosarat szereztek, így hét pontos hazai győzelem született, mely azt jelenti, hogy egy ötödik mérkőzésen fog eldőlni a bajnokság és a feljutás joga. 82-75

A BKG Príma Akadémia – HÜBNER-Nyíregyháza BS döntő párharc állása: 2-2.

Fotó: HÜBNER-Nyíregyháza BS Facebook