Az utolsó negyedig nyílt volt az összecsapás, aztán beindult a paksi gépezet.

Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-79 (19-23, 20-18, 25-25, 22-13)

ASE Sportcsarnok
V.: Benczur T., Kovács N., Lengyel Á. (Faidt M.)

Paks: Evans 12/9, Faust 8/6, Coleman 17/3, Lóránt 18, Putney 8/3. Csere: Kovács 12, Velkey 3/3, Kis -, Jackson 8.

Szeged: Miliszavljevics 25/15, Wirth -, Krapic 14/3, Balmazovics 16/12, Asbury 13. Csere: Kerpel-Fronius B. -, Vágvölgyi 11/9.

Coleman közelijével indult a mérkőzés, majd Lóránt is eredményes volt. Asbury ziccere után Evans vágott be egy triplát, 7-2-re ellépett az ASE. Miliszavljevics jó játékának köszönhetően először egyenlített, majd pár perc után a vezetést is átvette a Szeged. 19-23.

Kovács duplájára Asbury válaszolt, majd Vágvölgyi szerzett öt pontot, 30-25-re mentek a vendégek 14 perc játék után. Továbbra is jól játszott Szrecsko Szekulovics alakulata és úgy tűnt, hogy egy közel tízpontos előnnyel mehetnek a nagyszünetre, azonban az utolsó két percben nagyot ment a Paks. 39-41.

Nagy hőfokon jöttek ki az öltözőből a hazaiak, Lóránt és Evans kosarai után gyorsan fordítottak is. Miliszavljevics azonban nem hagyta annyiban, 45-45-nél kiegyenlített a Szeged, majd Coleman triplájára Balmazovicstól is érkezett egy trojka. Nem feltétlenül a védekezés dominált, fej-fej mellett haladtak a felek. Ekkora futott egy 7-0-át a Szeged és kiépített egy ötpontos előnyt. Ekkor jött Coleman és Lóránt, közte pedig már csak egy lett. Krapic vette ezúttal a vállára a csapatát, hattal el is lépett a Szedeák, amikor már csak egy perc volt vissza a negyed végéig, de ez éppen elég volt a Paksnak arra, hogy visszajöjjön kettőre. 64-66.

Jobban kezdte az utolsó felvonást az ASE, egy 6-0-ás futásnak köszönhetően már Lóránték jártak előrébb, de Balmazovics hármasával továbbra is meccsben volt a Szeged. Itt aztán beindult a hazai henger, valósággal állva hagyták a vendégeket, Lóránt büntetői után már 80-72 volt az állás. Innen még próbált visszakapaszkodni a Szedeák, de nem tudott, így hiába küzdött nagyot, a Paks érvényesítette a papírformát és győzelemmel zárta az évet.

Fotó: kosarlabda.ase.hu