Atomerőmű SE – BC Brno 102 - 61 (22-20, 29-7, 25-14,26-20)

VII. Morgen Ferdinánd Emléktorna
Paks

Atomerőmű SE: Evans 24, Harris 14, Lóránt 19, Kovács 15, Kalmár 2, Pajor 2, Kis 6, Coleman 2, Valerio 3, Early 14, Szalai 1

Brno:: A dobókról nincs információi.

Cleanthony Early kosarával indult a találkozó, amit Harris kétpontosa követett. A vendégek két gyors triplával fordítottak. A negyed közepére megtalálta a ritmust az ASE, és két gyors kosárral át is vette a vezetést. (15-12) A Brno jól szervezte a támadásait és a kinti dobások is sorra jöttek a vendégeknél, így az első negyedet csak 2 pontos vezetéssel zárta a hazai csapat. (22-20)

Egy gyors Brno hárompontossal nyitották a második 10 percet. Az ASE játéka azonban feljavult és négy perc elteltével nyolc pontos előnyre tettek szert. (31-23) A vendégek kilenc percig nem találtak be, az ASE viszont gyártotta a pontokat és jól védekezett. Végül ebben az etapban 22 ponttal dobtak többet a cseh csapatnál. (51-27)

A szünet után egy kis erőre kapott a Brno, de az iramot az ASE diktálta a harmadik negyedben is. Remekül szervezték a támadásaikat és eredményesen dobtak, így a harmadik játékrészt 76-41-re nyerték meg – tudósít az ASE honlapja.

A negyedik negyedben sem változott a meccs összképe, 102-61-re nyert az ASE, így vasárnap a Kecskemét csapatával játszik döntőt VII. Morgen Ferdinánd Emléktornán.