Nagy küzdelemben győzte le a Körmend a Szegedet

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 93-85 (29-28, 23-17, 17-26, 24-14)

Bajnokság 16. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Tőzsér D. K., Goda L., Balog Gy. A. (dr. Gincsai J. P.)

Körmend: Chambers 18/3, Mitchell 20/9, Kiss M. -, Durázi 25/3, Cakarun 15. Csere: Ferencz 3/3, Herczeg -, Edwards 12/3.

Szeged: Washington 31/21, Polányi -, Person -, Bognár 15/3, Roberson 9. Csere: Nicholson 23/3, Kerpel-Fronius B. -, Filipovics 2, Balogh S. 5.

Zalaegerszegi vereségét követően javítani készült hazai pályán a nyolcadik helyen álló Egis Körmend együttese a tizenkettedik Naturtex-SZTE-Szedeák ellen. Biztosra azonban nem mehettek a vasiak, mert a Szeged az előző fordulóban Kecskeméten aratott bravúros győzelmet. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be a hazaiaknál a csapat “régi-új” játékosa, Justin Edwards, szegedi oldalon pedig a Milics Sztarovlah helyettesítésére érkezett Kassim Nicholson.

Villámrajtot vett a Körmend, 10-0 után szerezte meg első kosarát a Szeged. A vasiaknál Mitchell két triplát is bedobott, majd Cakarun és Chambers is jól fejezte be az akcióját. A vendégek részéről Washington köszönt be, majd Roberson tett a helyére egy közelit. Chambers hármasa után Washington melegedett be egyre jobban, öt pontjával 13-9-re zárkózott a Szedeák. Továbbra is tartotta előnyét a hazai csapat, a negyed közepén Cakarun duplája után 20-13 volt az állás. A szegediek ezt követően egy 6-0-t produkáltak, Balogh kosarával 20-19-re módosult az eredmény. A negyed végére nagy adok-kapok alakult ki, egy pont előnye megmaradt a hazaiaknak (29-28).

A második negyed elején rögtön átvette a vezetést a Szedeák, miután Washington újabb távolit hintett be. Hiába egyenlített Chambers büntetőkből, a vendégeknek sikerült tartaniuk előnyüket Nicholsonnak köszönhetően. Az új igazolás közelről és távolról egyaránt eredményes volt ebben a szakaszban, hátán vitte a csapatát. A 23. percben, Ferencz tripláját követően mutatott újra hazai előnyt az eredményjelző. A Tisza-partiak nem hagyták magukat lerázni, Washington 43-43-nál újra egyenlített. A játékrész hajrájában a hazaiak voltak pontosabbak. Megszerezte Edwards is első pontjait. Hét ponttal vezettek a hazaiak a pontgazdag első félidőt követően (52-45).

Nem kellett sokat várnia a szegedi szurkolóknak, két perc elteltével Bognár büntetője után újra egál volt a meccs. A kezdeményezés a Körmendnél maradt, pár ponttal tartottak előrébb ebben a szakaszban. A vendégek nem hagyták magukat, Nicholson extrán játszott, így neki és Washingtonnak köszönhetően sikerült átvenniük a vezetést 25. percben a szegedieknek. Az amerikai irányító két triplát is bevágott, ekkor már 60-66 állt az eredményjelzőn. Nicholson hozzátett egy duplát, a túloldalon Mitchell és Durázi válaszolt. A 28. percben Chambers közelije után visszajött egy pontra a hazai csapat, majd a ponterősen és a lepattanókat is jól szedő Durázi kosarát követően már a piros-feketék vezettek. Bognár azonban triplát dobott, és mivel több kosár nem született, így előnnyel várhatta a folytatást a Szedeák (69-71).

Mitchell duplájával egalizált, majd Edwards hárompontosa után már vezetett a Körmend. A Szeged kihagyta a lehetőségeit, Mitchell betörése után 76-71 állt az eredményjelzőn. A meccsnek azonban még nem volt vége, Washington hetedik hármasa után 78-76-ra jöttek fel a vendégek. Ezzel azonban ellőtte a maradék puskaporát a Szedeák, öt pontnál már nem sikerült közelebb kerülniük. Az utolsó perceket a hazaiak bírták jobban, így nyolcpontos győzelmet arattak (93-85).

Fotó: hunbasket.hu