Nagy csatában nyert Jászberényben a MAFC

Értékes győzelmet aratott az SKSE és a BKG, hozta a kötelezőt a PVSK.

:

Négy mérkőzést rendeztek szombaton a Piros-csoportban.

Nagykőrösi Sólymok KE – Salgótarjáni KSE 71-75 (22-26, 8-20, 17-13, 24-16)

Nagykőrös: Lakosa 6, Kocsis 4, Fehér 8/3, Kovács 13/12 (+11 lepattanó), Timkó 12. Cs: Váits 16/6, Molnár M. 3/3, Kovács 3/3, Filep 6, Vámos -.

SKSE: Herendics 7 (+12 gólpassz), Vas-Teplán 14/9, Dragasevics 17/6, Hargitai 9/3, Takács 13/3. Cs: Geiger 8/6, Monye M. 1, Molnár 4, Kocsis 2.

Kitartott a nógrádiak első félidőben megszerzett előnye Nagykőrösön, későn ébredtek a hazaiak. A kezdés után a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, de eleinte még vissza tudtak kapaszkodni a Sólymok, aztán a második negyed vége felé nagyon megtorpantak támadásban. A fordulás után már hússzal is mentek a tarjániak, de ekkor a nagykőrösiek tudtak szigorítani védekezésükön, és apránként dolgozták le hátrányukat. A végjátékban Kovács kulcsfontosságú triplát és duplát is értékesített, de mindkétszer volt válaszuk a Dániel-tanítványoknak, két pontnál nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a Puszta-legénység. A kőrösiek (4-15) esélyei jelentősen csökkentek a biztos bennmaradásra, a salgótarjániak kilencedik sikerükkel ismét PlayOff-helyre léptek előre, bemutatkozott náluk a héten Pécsről igazolt Kocsis.

Jászberényi KSE – MAFC 81-91 (29-18, 20-24, 20-30, 12-19)

JKSE: Dunai 2, Kucsora 15/9, Rosics 3/3, Ivosev 24/6, Olasz 7. Cs: Homoki 13/3, Meleg 7, Csík 5, Mester 5/3.

MAFC: Tóth 17/3, Pintér 3, Buzás 13/9, Komma 4, Bordács 15/3 (+14 lepattanó). Cs: Polgárdy 14/9, Biber 10, Misek 6, Matejovics 5/3.

Nagy hátrányból állt fel, elhozta a két pontot Jászberényből a MAFC a forduló rangadóján. Két fővárosi triplával indult a találkozó, amire zsinórban tizennyolc ponttal feleltek a kék-fehérek, az ekkor kialakult különbségből csak a második negyed végén tudtak faragni valamennyit a műegyetemisták. A harmadik játékrészben a mezőny legjobbja, Ivosev begyűjtötte negyedik személyi hibáját, így a padra kényszerült, hiányában jóval kevésbé működött a hazaiak támadójátéka. A vendégek ellenben magukra találtak, és Polgárdy vezérletével egy 10-0-s futással fordítottak is. A folytatásban ugyan többször is egyenlítetek a házigazdák, de a vezetést már nem tudták visszavenni, és bár az utolsó percig meccsben voltak, Ivosev és Kucsora kipontozódása végül megpecsételte a sorsukat. Rendkívül értékes skalpot gyűjtöttek be a piros-feketék, akik már 15 győzelemnél járnak, melyből hetet az elmúlt hét fordulóban arattak, a 10-8-cal álló JKSE-től már-már csoda kellene ahhoz, hogy az alapszakasz végén ott legyen az első négyben. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://fb.watch/iuvfbVrPGZ/ .

Pécsi VSK-Veolia – Veszprém KK 116-80 (34-18, 29-25, 29-20, 24-17)

PVSK: Bíró L. 6, Molnár 7/3, Harler 26/9, Juhos 14, Tóth 6. Cs: Antóni 17/9, Kalmár 4, Radó 5, Bor 6, Bíró O. 5/3, Halász 10/6.

Veszprém: Szabó 18/12, Madár 7/3, Vértes 3, Kis 6/3, Orgona 14. Cs: Birkás 8/6, Szeifert 3/3, Ratiani 21/9, Varga -.

Érvényesült a papírforma Pécsen. A hazai pályán veretlen Vasút már az első percekben egyértelművé tette szándékát, a sereghajtó leginkább a második etapban tudott felnőni ellenfeléhez. A hazaiak minden negyedet megnyertek, de támadásban a piros-szürkék sem teljesítettek rosszul, a pécsieknél több fiatal is lehetőséget kapott, és mind a tizenkét játékos a gyűrűbe talált. Veszprémi oldalon Orgona visszatérése, illetve a fiatal grúz magasember, Ratiani ponterőssége adhat okot bizakodásra. A PVSK 15-4-gyel továbbra is a harmadik helyen áll, a Veszprém 1-18-cal az utolsó. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.youtube.com/live/wJAO271M2dk?feature=share .

TF-BP – BKG-Prima 70-79 (19-23, 23-22, 11-21, 17-13)

TF-BP: Dancsecs 3/3 (+11 gólpassz), Csikós -, Oroszi 8/6, Nagy 4, Anda 15. Cs: Kelenföldi 26/6 (+11 lepattanó), Simon 3/3, Gémes 9/3, Szántó 2.

BKG: Nagy Be. 13/6, Nagy Bo. 26/12, Plézer 15/6, Galambos 2, Lilaj 10. Cs: Szeleczki 6, Spiriev 6, Karakó 1, Petrovics -, Halász -.

Pontszegény meccs végén a BKG örülhetett a Sport11-ben. Óriási taktikai csata zajlott a pályán, az első perctől kezdve a Kosok jártak valamivel előrébb, a második negyed vége felé egy rövid időre átvették a vezetést a fővárosiak. A rangadó a harmadik játékrészben dőlt el, amikor nagyszerűen védekezett a Nagy-csapat, a hajrában hét pontnál már nem tudtak közelebb zárkózni a vendéglátók. A vendégek remekül limitálták a Tehetséges Fiatalok vezérét, aki így előkészítőként jeleskedett, a túloldalon Nagy Botond és Lilaj sem volt olyan hatékony, mint általában, bár utóbbi ezzel együtt is ponterős volt. A mezőny legjobbja az a Kelenföldi volt, aki az őszi idényben még a szigetszentmiklósiakat erősítette. A BKG mérlege ezzel a sikerrel ismét pozitív (10-9), a 8-11-gyel álló Beák-legénységet visszaelőzte az SKSE a 8. helyért folytatott versenyben.