Pécsi VSK-Veolia – Újbuda MAFC 85-87 (21-19, 38-26, 16-24, 10-18)

PVSK: Igrutinovics 18 (+11 kiharcolt fault), Németh A. 3/3, Frank 2, Bíró 9/3, Horti 9. Cs: Halász 14/9, Antóni 13/9, Mokánszki 10/6, Plézer 7, Molnár M. -, Harka -.

MAFC: Polgárdy 27/6, Pintér 6/6, Archibald 19, Bordács 10, Pápai 13. Cs: Katona 6, Biber 2, Buzás 2, Komma 2, Misek -.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a MAFC-nak. Jól kezdtük a mérkőzést, jól is játszottunk, aztán nagyon gyengén folytattuk a második félidőben, nem tudtunk betalálni, rossz döntéseket hoztunk. Sajnálom nagyon, köszönöm a szurkolóknak, nem ezt akartuk látni.

Lakits András: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, elképesztően ellentétes félidőkön vagyunk túl. 59 pontot kaptunk az elsőben és csak 26-ot a másodikban, úgy érzem, hogy ez hozta meg a győzelmet. Azt kértem a fiúktól a félidőben az öltözőben, hogy haljanak meg minden labdáért, így tettek. Nagyon büszke vagyok rájuk, hiszen iszonyatosan mélyről jöttek vissza, 60 pontot kapni az első félidőben nagyon sok. Megérdemelt a győzelmünk, nagyon fontosnak tartom, hogy itt is tudtunk nyerni. Nem a mi kezünkben van a sorsunk, a második helyünk biztos, bízunk a lehetséges első helyben. Nagyon remélem, hogy találkozunk még a PVSK-val nem csak a Hepp Kupában. Köszönjük annak a pár embernek, akik elkísértek minket.

A mérkőzés visszanézhető a PVSK – Pécsi Vasutas Sportkör YouTube-csatornán.

MEAFC-Peka Bau – BKG PRIMA Akadémia 94-104 (22-19,27-31,26-31,19-23)

MEAFC: Tóth B. 22/12, Kozák M. 13, Kozák B. 10/6, Ragályi 13, Czirbus 20. Cs: Pintér 4, Lippai 4, Velkey G. 3/3, Gerőcs 3, Sándor 2, Gadus -, Molnár L. -.

BKG: Nagy Be. 20/9 (+15 gólpassz), Nagy Bo. 35/12, Büki 13/9, Newman 16/3, Nshimba 4. Cs: Galambos 8, Bartos 4, Edelényi 2, Bartos 1, Szeleczki 1.

Dr. Váczi Péter: Érdekes mérkőzés volt. Egyértelmű, hogy mi is benne vagyunk, mert kevesebb pontot szerettünk volna kapni, de ez nem sikerült. Viszont ezt azért befolyásolta az is, hogy valahol érdekes helyen volt a fault határ a mi csapatunk számára, míg érdekes helyen volt a fault határ a másik csapat számára. Így nehéz lett volna azért győzelmet aratni. Természetesen az ellenfélnek ettől függetlenül gratulálok és sok sikert kívánunk nekik! Az utolsó fordulóban megpróbálunk idegenben győzedelmeskedni.

Dr. Nagy Ágoston: Ha valóban célba akarunk érni, akkor magunknak, egymásnak és mindenkinek meg kell mutatnunk, mit tudunk. “Szerencsére” kiállítottak a játékvezetők és a csapatunk egymásnak bizonyította, mennyire jók most már. Színvonalas meccsen játszottunk jobban. Bár a védekezésünket fel tudták bontani. Hat perccel a vége előtt reklamáltam egy egyértelmű kétindulást a miskolci átmenetnél. Erre kaptam egy technikait. Jogosan. Aztán a büntető dobó kiszólt nekem, amire én visszaszóltam. Ugyanaz a játékvezető azt hitte neki folytatom, s adott még egyet. Ebben pláne nem volt igaza. De nem is folytatom. Ezen a meccsen csak nekem kellett volna technikait adni, ha a helyzet magasabb fokán álltak volna. Ehelyett szórták, mert azt gondolják, így igazuk lesz.

A mérkőzés visszanézhető a MEAFC TV YouTube-csatornán.

Budafok – TF-Budapest 85-90 (24-22, 17-20, 21-22, 23-26)

Budafok: Moravcsik 6, Lucey 3/3, Piukovics 14/12, Swanson 26/9 (+13 lepattanó), Varga D. 10. Cs: Siklós 12/6, Tursics 8/3, Horváth Ár. 6/6, Szántó L. -.

TF: Szántó D. 17/3, Dancsecs 32/12, Szanyi 4, Karosi 14/9, Kelenföldi 12 (+14 lepattanó). Cs: Anda 11, Gémes -, Simon -.

Károly Máté: Gratulálok a TF csapatának a győzelemhez, ugyanakkor ma is gratulálhatok saját csapatomnak is. Végig volt tartásunk, nem voltak nagy hullámvölgyeink, és egy jó csapat ellen tudtunk ilyen végjátékot csinálni. Célunk továbbra is az, hogy a play out-ban az ilyen mérkőzéseket a saját javunkra tudjuk majd fordítani.

Nagy Bálint: Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen mindig nehéz nyerni Budafokon, ráadásul a mérkőzés egyes szakaszaiban megnehezítettük a saját dolgunkat is. A lényeg az, hogy egy nagyon kemény ellenfél ellen sikerült nyernünk. Sok sikert kívánunk a Budafoknak a bennmaradásért vívott küzdelemben.

A mérkőzés visszanézhető a SPORT MÉDIA YouTube-csatornán.

Óbudai Kaszások – Phoenix-MT Fót 100-83 (28-24, 24-11, 19-22, 29-26)

Kaszások: Boros 9/6, Varsányi -, Supola 17/3, Armaghani 20/6 (+13 lepattanó), Martinez 6/3. Cs: Horváth B. 16/2, Pollák 16/9, Szabó D. 9/9, Hajdu 3/3, Balázsi S. 2, Jovanovics 2.

Fót: Tóth Z. 19/15, Tichov 28/9, Udemezue 6, Varga B. 11 (+14 lepattanó), Szabó N. 8. Cs: Richter 7, Kékesi 4, Ipacs -, Molnár D. -, Békési -.

Gedei Tibor: A győzelemnek örülök és gratulálok a csapatomnak! Nagyon nyögvenyelős volt ez a mérkőzés számunkra, az eredmény nem is tükrözi, hogy mennyire meg kellett küzdeni ezért a győzelemért. A Fót csapatának már tétnélküli volt ez a mérkőzésnek, három meghatározó játékos nélkül álltak ki, de így is nagy harcra kényszerítettek minket. Nekik is gratulálok ehhez a teljesítményhez. Örülök, hogy minden játékosom pályára lépett. Jövőhéten a MAFC ellen fogunk játszani idegenben, meg akarunk küzdeni azért, hogy a play out-ot hazai pályán kezdhessük.

Páli Gábor: Gratulálok a Kaszások csapatának a győzelemhez! Hiányzóink miatt a fiataljaink több játéklehetőséget kaptak és úgy érzem, hogy éltek is a lehetőséggel.

Ceglédi KE – Jászberényi KSE 86-63 (12-18, 21-11, 19-21, 32-13)

CKE: Herendic 1, Velkey J. 12/9, Kertész 3/3, Csaba 27/9, Csorvási 15 (+17 lepattanó). Cs: Horváth M. 20/9, Dragasevics 4, Berkics 2.

JKSE: Dunai 12/3, Santiago 17/9, Boka-Magó -, Meleg 15/9, Rátvay 6. Cs: Mester 8/6, Dékány 3/3, Oroszi 2.

Sértő Ádám: Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, fontos sikert arattunk ma! A második negyedtől, úgy érzem, hogy kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Egy kisebb hullámvölgytől eltekintve nem forgott veszélyben a győzelmünk. Ünnepelni nincs időnk, jövő héten hasonlóan fontos mérkőzés vár ránk. A Jászberénynek sok sikert kívánok a folytatásra!

Puskás Artúr: Gratulálok a Cegléd csapatának a győzelemhez, megdolgoztak érte! Három negyeden át partiban voltunk, bírtuk erővel és koncentrációval. Sajnos rányomta a bélyegét a játékunkra, hogy gyengén dobtunk mezőnyből és azt gondolom, hogy méltánytalanul kevés büntetőt dobhattunk. 35-5 aránnyal, egy három negyeden keresztül ilyen szoros meccsen szerintem nem fér bele. Nehéz helyzetben vagyunk, de most ezt kell megoldani, az utolsó fordulóban mindenáron le kell győznünk a DEAC csapatát.

A mérkőzés visszanézhető a Ceglédi Kosárlabda Egyesület YouTube-csatornán.

Vasas Akadémia – Salgótarjáni KSE 78-65 (21-14, 26-15, 23-11, 8-25)

Vasas: Takács 9/6, Cseh 19, Fekete V. 3/3, Pleesz Á. 2, Olasz 12 (+10 lepattanó). Cs: Andrássy 16, Filipovic I. 8/6, Farkas A. 5/3, Kelemen 4, Pleesz G. -, Bérces -.

SKSE: Karanfilovszki 10/6, Douglas 17 (+12 lepattanó), Hargitai -, Kalassai 12/3, Ormai 2. Cs: Váits 10, Lajsz 9, Cserényi Martin 3/3.

Stephen Arigbabu: Gratulálok a fiúknak a jó teljesítményhez! Sok sikert kívánok a Salgótarján csapatának a szezon hátralévő részében.

Dániel Péter: Nem voltunk a mai napon olyan szinten mentálisan, hogy a Vasas elleni őrlődést mindig a helyén tudjuk kezelni. Ennek az volt az eredménye, hogy voltak olyan periódusok a meccsen, amikor teljesen kihagytunk, igazából ott néhány perc alatt alakult ki a nagy különbség. Pozitívum, hogy a végén nem estünk össze, tudtunk egy kicsit szorítani magunkon és egy kis momentumot építeni a negyedik negyedben a folytatásra.

DEAC U23 – Hübner Nyíregyháza BS 69-63 (13-15, 22-15, 12-26, 22-7)

DEAC: Varga S. 7/3, Hőgye 25/9, Neuwirth 6/3, Hegedüs -, Czermann 1. Cs: Csizmadia 11/3 (+10 lepattanó), Várszegi 10/3, Balázsi Á. 6, Fekete-Gál 3, Fekete Cs., Varga F. -, Bankó -.

Nyíregyháza: Bus 4, Végső -, Ervin 29/15, Bonifert 6/3, Tarján 12. Cs: Völgyi 11, Nagy S. 1, Szobi -, Glatz -.

Kádár Tamás: Gratulálok a játékosainknak, fontos győzelmet szereztünk. Végig nagy akarattal és erőbedobással játszottunk, amikor nagyobb hátrányba kerültünk akkor sem adtuk fel. Sok sikert kívánok a Nyíregyháza csapatának.

Merim Mehmedovics: Kemény csatára számítottunk, hiszen mindkét gárda számára fontos volt a siker. Ezen várakozásaink beigazolódtak, a fizikális küzdelem bizonyítéka a kevés pont. Az első félidőben jól védekeztünk, de támadásban ebből nem tudtunk előnyt kovácsolni. A fordulás után aztán tíz pont feletti előnyre tettünk szert, ám a fiatal erőkből álló DEAC egy pillanatra sem adta fel a harcot. Nagyon hosszú sorozat áll mögöttünk, mélyről kapaszkodtunk vissza a tabellán, és ebben talán kissé elfáradtunk. Ezzel együtt az utolsó fordulóban is természetesen nyerni szeretnénk, és bebiztosítani a helyünket a rájátszásban.

A mérkőzés visszanézhető a DEAC Kosárlabda YouTube-csatornán.

Fotó: hunbasket.hu