Miskolcon is magabiztosan nyert a Nyíregyháza

Zsinórban tizenegyedszerre győzött a csapat.

MEAFC-Miskolc – HÜBNER-Nyíregyháza BS 68-91 (21-22, 18-28, 17-25, 12-16)

Miskolci Egyetem
V.: Pozsonyi L., Balogh Gy., Domán I. (Hartyáni Zs.)

MEAFC: Kozák M. 15, Kozák B. 4, Tóth B. 8/6, Lippai 14, Orliczki 2. Cserék: Érsek 3/3, Montai -, Tóth Gergő 2, Homoki 8, Tóth V. 12/9, Szekeres -, Béres -.

Nyíregyháza: Bus 27/3, Vaskó 1, Bazsó 5/3, Szobi 7/3, Tóth Gergely 6. Cserék: Ubilla 2, Kiss 13/3, Mohácsi 12/12, Mokánszki 7, Czinger 9, Kuttor 2, Demeter -.

Két, jó formában levő csapat találkozott a Piros-csoport 20. fordulójában, ahol a MEAFC látaa vendégül a Nyíregyházát.

Pár elhibázott támadás után Tóth Bence szerezte a mérkőzés első pontjait, rögtön egy triplával. Összességében is a hazaiak kezdték jobban a meccset, az első négy perc után már 7-3 volt a MEAFC előnye. Próbáltak zárkózni a vendégek, majd Bus lendületes játékával fordítottak is a negyed derekára (9-11). Szívósan játszottak a miskolciak, nem engedték nagyon távol maguktól a Nyíregyházát, sőt, 17-17-nél ki is egyenlítettek. Tudott még reagálni a Blue Sharks, minimális előnyt épített ki az első játékrész végére. 21-22.

Egy 5-0-ás rohammal nyitották a második felvonást Szobiék, Tóth Bence egy hármassal próbálta megállítani a nagy futást, de mellé nem lépett fel senki, kisvártatva már tíz volt a vendék előny (26-36). Ezúttal sem rogyott össze a Miskolc, jó védekezésekkel és gyorsindításokkal próbált meccsben maradni a csapat. Bus Iván ezúttal is remek napot fogott ki, ráadásul a padról érkezők is hozzátették a magukét, újra visszaállt a Nyíregyháza magabiztos előnye a félidőre. 39-50.

A fordulás után nem változott a játék képe, ha esetleg egy kicsit is közelebb jött volna a MEAFC, azonnal reagált Siska János csapata, majd egy újabb jó periódussal tovább nyílt az olló (43-58). Megint elkezdett zárkózni a Miskolc, de ezúttal is volt tartás a vendégekben, de aggodalomra adhatott okot, hogy Bazsó Brúnót le kellett cserélni egy lepattanóharc után (50-64). Átállt zónára a Nyíregyháza, amelyre nem volt ellenszere a hazaiaknak, miközben a jó védekezésekből rendre érkeztek a gyors kosarak, a húsz is meglett közte, ezen faragott minimálisan a MEAFC az utolsó negyed előtt. 56-76.

Bus mellett Kiss Benedek és Mohácsi Máté is hozta a pontokat, innen pedig már nem volt visszaút a miskolciaknak. A Hübner Nyíregyháza BS magabiztosan kosárlabdázva, a játékot végig kontrollálva húzta be tizenegyedik győzelmét zsinórban. 68-91.

Fotó: Kovács Gábor