Mindkét csapatunk szoros vereséggel zárta a Szent István Kupát

Egy hatodik és egy nyolcadik hely a válogatottjaink mérlege.

:

:

Tegnap elérkezett a Szent István Kupa utolsó játéknapja, amely a helyosztókról szólt.

Az U16-os magyar B válogatott a hetedik helyért lépett pályára a szintén nyeretlen Bayern München ellen – mindkét gárda 0-3-mal zárta a csoportkört. A bajorok jól kezdtek, már az első negyedben 10 pont fölötti különbséggel vezettek. Szabó Dániel és Hegedűs Brúnó révén háromra közelítettünk a második felvonás elején, és szoros volt az állás még a 18. percben is. Ekkor jött előbb a végül 25 ponttal záró Ndiaye, majd négy német pont a félidő legvégén, és megint 11 pont volt a távolság (50-39).

A fordulást követően egyre nőtt a különbség a két fél között, a 27. percben már a 19 pontot is elérte (66-47). Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, de a magyar együttes nem adta fel. A mieink a játékrész végéig 14 pontra faragták hátrányukat (68-54), a záró 10 perc során pedig bőven 10 ponton belül voltak ellenfelükhöz képest. Úgy nézett ki, hogy a vendégeknek mindenre van válaszuk, az utolsó percben azonban Szabó egyenlíthetett két büntetővel. A második kimaradt, és ugyan Ndiaye is kihagyott egy büntetőt, a győzelmet nem sikerült megszerezni az utolsó támadásban. 80-78-ra nyert a Bayern, így B csapatunk a nyolcadik helyen zárt.

Bayern München – U16-os magyar B válogatott 80-78 (28-20, 22-19, 18-15, 12-24)

Magyar B válogatott: Halmai 5, Szalczgruber 11/3, Szalay 8, Árva-File 12/6, Hegedűs 15. Csere: Szabó 14/3, Major 3/3, Udemezue 6, Antalics 4.

A Bayern legjobb dobói: Ndiaye 25/6, Anigbata 12/6, Hartmann 11.

Az ötödik helyért rendezett összecsapáson a csoportkört 1-2-vel záró két együttes, a mieink A csapata, illetve az NBA Academy találkoztak egymással. Ez még szorosabb összecsapás volt: gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a két együttes az első félidőben. A mieink az első 20 perc hajrájára fordulva még vezettek is, amikor az NBA Academy futott egy 10-0-s rohamot, így 8 ponttal várhatta jobb helyzetből a mérkőzést a fordulás után (41-33).

A tegnapelőtt is nagyot játszó Csuti Kornél most is 23 pontig jutott, az ő vezetésével egyenlítettünk a 25. percre (46-46), a Proctor-Onyeso-Xie-Toews négy által vezetett vendégek azonban újfent elléptek, 10 pont volt az előnyük az utolsó negyed előtt (62-52). Nagy volt a harc a záró felvonásban: Csendes Péter, Kőházi Bence és Csuti tripláival zárkóztunk, Hajdu Péter pedig két pontra hozta fel a mieinket (69-67). Ennél közelebb azonban nem jutottunk, a végén pedig Xie lezárta a vitás kérdéseket: 80-72-re győzött az NBA Academy, így A válogatottunk a hatodik helyen végzett.

NBA Academy – U16-os magyar A válogatott 80-72 (21-18, 20-15, 21-19, 18-20)

Magyar A válogatott: Kőházi 5/3, Csendes 15/9, Hajdu 11/3, Fekete 2, Csuti 23/6. Csere: Horváth -, Madar 4, Kovács 2, Meszlényi 3/3, Kelemen 4, Safranka 3.

Az NBA Academy legjobb dobói: Proctor 19/12, Xie 15, Toews 13/3, Onyeso 13.

fotó és szöveg: hunbasket.hu