Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

Minden soproni kosárpályán szólni fog a dal: Csak a csapat!

Született egy dal, ami a kosárpályák lelátóiról szól majd teljes hangerővel.



:

:

Született egy dal, amit talán fütyülni fognak sokan, de még valószínűbb, hogy a kosárpályák lelátóiról szól majd teljes hangerővel: Csak a csapat! Soproniak írták, soproniak éneklik a kosárlabda sportbarátainak. Közös szívdobbanás…

Régi álom volt már egy dal. Eleinte a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia himnuszaként élt a gondolataimban, amolyan indulóként, ami a játékosokat még jobban összekovácsolja, ami a miénk, rólunk és nekünk szól. Most már úgy gondolom, annyira jó nóta született, hogy ez nem csak a miénk, hanem a soproni kosárlabdáé, Soproné és mindenkié, aki szereti ezt a sportot

– vezeti elő a dal történetét dr. Szekeres Csaba, a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia elnöke.

Dr. Szekeres Csaba

Az ő ötlete volt, hogy soproniak legyenek a szerzők és az előadók is. Tavaly ősszel kereste fel egykori gimnáziumi osztályfőnökét, a Katedra Együttes alapítóját, Szabó Miklóst. “Azért őt, mert vele félszavakból is értjük egymást” – mondja Szekeres Csaba, akinek sokkal nagyobb dilemmát okozott arra a kérdésre választ adni, hogy kinek szóljon a dal?

– Miután abban reménykedem, hogy generációk fogják átadni egymásnak ezt a szöveget és dallamot, különböző korosztályoknak kell elfogadnia, az aktuális divatirányzatoktól független, értékálló stílust kellett találnunk. Úgy érzem sikerült, és a dalunk a jövőnek szól. A soproni kosárlabda jövőjének – összegez a sportiskola elnöke. Ő már ismeri jól a nótát, tudja miről beszél, s azt is érzi, szerethető alkotás született.

Szabó Miklós

– Azon nem csodálkoztam, hogy Csaba megkeresett a feladattal, hiszen ismerem jól, diákszínpadosom is volt, tanítottam is. A sportiskoláról viszont csak annyit tudtam, hogy egy nem hétköznapi értelemben vett iskola, ahol kosaraznak. Megnéztem egy edzést, belekóstoltam a hangulatába és meghallgattam Csabát, akivel néhány alapvetésben megegyeztünk – meséli Szabó Miklós. Gyorsan haladt a feladattal, a szöveghez egyszerű dallamot is írt, mert könnyebb volt úgy a rímeket összerakni…

– Amikor később, a zeneszerzésre felkért Hoffer Péter stúdiójában leültettek, és kérték, hogy ne kapjak frászt, majd megszólalt a szövegem egy lendületes hip-hop nótaként, hát, igencsak meglepődtem. Viszont tetszett, nagyon tetszett! – mosolyog a soproni Széchenyi-gimnázium volt igazgatója, Szabó Miklós. A zeneszerző sem volt ismeretlen számára: Hoffer Pétert is a Széchenyibe járt, s a Katedrában még zenélt is. Egyébként a történet szereplői még számtalan ponton kapcsolódnak egymáshoz; egy utcában laknak, kosaraznak a gyerekeik, iskola- és/vagy zenésztársak és még hosszan lehetne folytatni a sort.

– Rap zenét még sohasem szereztem… – veszi át a szót Hoffer Péter dobos és zenetanár, aki olyan művészekkel dolgozik együtt, mint Rúzsa Magdi, Demjén Ferenc és Hobo, s aki tagja volt a Moby Dick együttesnek, alapítója a Hungaricának. Már e felsorolásból is kitűnik rendkívüli zenei sokszínűsége, nem jelenthetett gondot a hiphop sem…

Az volt a kérés, hogy legyen mai, de egyben értékálló is, szerethető és átadható, fülbemászó és sportos. Azért volt ebben kihívás. Tudatosan nem is hallgattam meg a tanár úr zenéjét csak a szöveget olvasgattam és egy ideig hagytam, csak dolgozzon bennem. Aztán amikor már a lelkiismeretem is piszkált, hogy dolgozni kellene rajta, lementem a stúdióba és aznap azt hiszem már ki sem mozdultam onnan

– nevet az emléken Hoffer Péter, aki megrendelésre sem írt még zenét soha.

– A kamasz fiaim voltak az első hallgatói ennek a dalnak, meg kellett tanulnom rapelni, de ahogy haladtam, úgy jött meg a bátorságom hozzá. Igazán belelkesültem – teszi hozzá Péter.

– Nagyon jó lett a nóta, nekem borzasztóan tetszik – mondja Szabó Miklós és körülötte mindenki bólogat. Péter azt szeretné, ha a sportiskolás meccsek előtt megszólaló dalt átvennék a játékosok, aztán a szurkolók, majd egész Sopron. Bármelyik csapat buzdítására alkalmas és nagyon jó hangulatot fog teremteni a csarnokokban.

– Én abban bízom, hogy a soproni kosárlabda dala lesz. Vissza fogjuk hallani a meccseken, az öltözők környékén, dúdolva, fütyülve vagy kántálva akár. Soproniak írták soproniaknak, szerintem kosárhimnusz született – teszi hozzá Tarnai László, aki mindvégig részt vett az ötletelésben, szervezésben, s neki köszönhető a nóta videóklipje is.

Igazi csapatmunka tehát a Csak a csapat! című szám, aminek vannak további szereplői is: Árva Edina (vokál), Kovács Attila QQ (vokál), Kiss Noró (ének), Curta, a Sativus frontembere (rap).

Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés