Milos Konakov: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz és ez beigazolódott

Pethő Ákos szerint a támadólepattnókat nem tudták ellensúlyozni. Edzői nyilatkozatok.

:

:

A válogatott szünet után két szoros találkozóval folytatódott a férfi élvonal, a Szeged hazai pályán győzte le a Nyíregyházát, míg a Falco idegenben verte a Kecskemétet. Edzői nyilatkozatok.

Naturtex-SZTE-Szedeák – HÜBNER Nyíregyháza BS 86-84 (20-28, 28-23, 19-15, 19-18)

Simándi Árpád, Szeged: Először is köszönöm szépen azt a biztatást, amit a lelátóról kaptunk, igazi hatodik ember volt ma a közönségünk! Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, a Nyíregyháza jobban játszott és jól is dobott. A szünet után feljavult a védekezésünk, amikor pedig átfordulhatott volna a mérkőzés, akkor hibáztunk. A srácoknak helyén volt a szívük, amikor nagyon kellett, akkor sikerült bedobni azokat a dobásokat, elképesztő teljesítményt nyújtottunk a második félidőben.

Pethő Ákos, Nyíregyháza: Az első félidőben a Szeged nagyobb energiát rakott a mérkőzésbe, ez tartotta őket meccsben, ezen múlt a mai találkozó. Bár végig előnyben voltunk, de az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, ott főleg támadásban extrán játszottunk, azonban sok támadólepattanót engedtünk. A meccs nagyobb részében hiába játszottunk jobban, a támadólepattanókat nem tudtuk ellensúlyozni. Nagyszerű hangulatú meccsen játszottunk, minőségi kosárlabdát láthatott a közönség.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco KC Szombathely 83-87 (16-21, 26-19, 30-28, 11-19)

Forray Gábor, KTE: Gratulálok a Falcónak a győzelemhez, de a saját csapatomnak is gratulálok, mert ha ma nem a Falcóval játszunk, akkor bárkit megvertünk volna. Meglátszik, hogy a Falco a nemzetközi porondon játszik, mert bármikor hibáztunk, akkor azonnal megbüntették. A kosárlabdában nem lehet kettő győztes egy meccsen, de a nézők ma biztosan győztesek, mert nagyon jó kosárlabdát láthattak. Köszönjük a biztatásukat! Nehéz sorozat jön számunkra, de mindent megteszünk, hogy minél több győzelmet szerezzünk. A mai teljesítményre lehet alapozni.

Milos Konakov, Falco: Jól kezdtünk, majd visszahoztuk a mérkőzésbe a KTE-t. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz és ez beigazolódott. A hajrában nagyot küzdött a csapat, fizikálisan jobban bírtuk a hajrát, így tudtunk nyerni. Gratulálok a KTE-nek, köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket és átsegítettek a mélypontokon.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/ugytudjuk.hu