Idegenben győzte le a szlovén hátvéd vezérletével az OSE a Kecskemétet.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM-OSE Lions 78-80 (18-22, 18-13, 19-25, 23-20)

Bajnokság, középszakasz, középház 7. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,
V.: Kapitány Gellért, Goda László, Györfy Rúben (Farkas Zoltán)

Kecskemét: Pollard 27/3, Ivkovics -, Milutinovics 10/3, Klobucar 7, Karahodzsics 6. Csere: Dramicsanin 21/6, Wittmann 5/3, Kiss D. 2, Kucsera -.

Oroszlány: Ihring 19/9, Mesicek 25/12, Calhoun 8/6, Carev 5/3, Burns 10. Csere: Garamvölgyi 2, Parrish 6/6, Ruják 5/3, Dorogi -, Mucza -.

A nagyon szoros középházban minden mérkőzésnek nagy jelentősége van a legjobb nyolc közé jutás szempontjából. Nem volt ez másképp Kecskeméten sem, ahol a hazaiak az egy győzelemmel mögöttük álló Oroszlányt fogadták.

6-0-s sorozattal indítottak a vendégek, az első kosarat a hazaiaknál Pollard jegyezte. Az OSE azonban továbbra is ihletett formában támadott, Carev behintett egy triplát, érkezett is Forray Gábor időkérése. Mindez hiába, mert a kecskemétiek elrontották a támadásukat, Ihring pedig szintén távolról volt eredményes. Ezt követően talált be Kiss közelről, de még mindig tíz pont volt a vendégek előnye. Magához tért a KTE, Milutinovics és Dramicsanin kosarai után feljöttek 10-16-ra. Utána ismét az oroszlányiak léptek meg, de nem hagyták magukat a hazaiak és Pollard öt pontja után már szoros volt a mérkőzés. A negyedet Dramicsanin és Mesicek büntetői zárták (18-22).

A 13. percben sikerült utolérnie a hazaiaknak a vendégeket, ekkor Karahodzsics talált be közelről. Fordítaniuk azonban nem sikerült, mert jött Parrish, majd Calhoun távolija. Mindkét oldalon sokat hibáztak ebben a szakaszban a csapatok, a Kecskemét Dramicsanin pontjaival lopta a távolságot. Az Oroszlánynak mindig volt válasza, úgy nézett ki, hogy néhány pontot meg tud őrizni előnyéből az első félidő végére is. Nem így lett, mert Milutinovics triplája még belefért a dudaszó előtt, ezzel először vezetett, és zárta előnnyel a félidőt a KTE (36-35).

Ihring pontjaival vette kezdetét a második félidő, ezzel gyorsan visszavette a vezetést az OSE. Pontjait Burns toldotta meg, de előbb Pollard egy betörésből, majd Wittmann távolról válaszolt. Ihring újabb távolit küldött a helyére, majd egy közelit is. Tarthatatlan volt ebben a szakaszban a vendégek irányítója. Ezután Pollard ügyesen gyűjtögette pontjait, amivel meccsben tartotta a csapatát, majd a 30. percben a vezetést is visszavette neki. Calhoun triplával válaszolt, majd újabb pontok érkeztek Pollardtól. Hiába volt egyenlő, Parrish hárompontosa és Ihring duplája is belefért, így ötpontos fórral várta az utolsó játékrészt a vendég együttes (55-60).

Ahogy az várható volt, a záró etap még sok izgalmat tartogatott. Az első két percben csak Karahodzsics talált be, ezzel feljött 59-60-ra Forray Gábor csapata. Bő három perc után már egál volt a meccs, amikor Mesicek két büntetője után Dramicsanin vágott be egy hármast. Ez lendületbe hozta a hazaiakat, Klobucar büntetőjét Dramicsanin toldotta meg egy újabb hármassal. Nagyon kellett a vendégeknek Mesicek triplája, de Dramicsaninnak újra volt válasza. 72-69-nél Mesicek a következő támadásnál is elvállalta a távolit, ami újra célba ért. A szlovén hátvéd tarthatatlan volt, hiába dobott be Klobucar és Pollard is egy-egy duplát, ő mindegyikre hármassal válaszolt. 76-78-nál még Pollard egyenlített, de az időkérést követően Mesicek a sarokból, középtávolról nem hibázott. Alig maradt több, mint egy másodperce a hazaiaknak. Az időkérést követően már nem tudtak kosarat szerezni, így nagy izgalmak közepette az Oroszlány idegenben tudott nyerni, köszönhetően Mesicek extra játékának (78-80).

Fotó: hunbasket.hu