Jászberényi KSE - Naturtex-SZTE-Szedeák 81-75 (24-19, 24-17, 13-14, 20-25)

Bajnokság, 18. forduló
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola

JKSE: Nelson 11/3, Miller 22/6, Brbaklics 14/3, Alekszandrov 12/3, Pantelics 5/3. Csere: Peringer 4, Mészáros 8/3, Buzás -, Ruják 5/3.

Szeged: Naylor 10, Curry 23/3, Kerpel-Fronius B. 8, Krapic 14/6, Asbury 20. Csere: Polányi -, Balogh -, Olasz -, Mayer -, Vágvölgyi -.

Nagy csatára volt kilátás az utolsó és az utolsó előtti rangadóján. A pontgazdag első negyedet Miller és Brbaklics vezérletével 24-19-re a JKSE hozta.

A folytatásban is ponterős maradt a Jászberény, nem állt össze a Szedeák védekezése, egy félidő alatt közel ötven pontig jutottak a hazaiak, ráadásul tették mindezt 60 %-os mezőnymutatóval. A vendégek főleg Asbury és Krapic pontjaira támaszkodtak, a félidőben 48-36 volt az állás.

A szünet után sem történt változás, állandósult a tizenöt pont körüli különbség a csapatok között. A végére elkezdtek zárkózni Szekulovics fiai, akik a harmadik felvonás végére 61-50-ra megérkeztek.

Lendületben maradt a vendég gárda, amely szép lassan kezdte teljesen eltüntetni a különbséget. Már csak egy perc volt hátra, amikor Curry kosarával 75-73 volt az állás. A hajrából azonban Millerék kerültek ki jobban, így ha nehezen is, de megérdemelten szerezték meg első hazai sikerüket a szezonban.

fotó: Gémesi Balázs