Megvan a harmadik sikere is az Olajbányásznak

Jól játszott a Nyíregyháza, de több lábon álltak a vendégek.

HÜBNER Nyíregyháza BS - Szolnoki Olajbányász 81-87 (17-24, 26-16, 16-19, 22-28)

Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Tőzsér Dénes Kelemen, Söjtöry Tamás, Lengyel Ádám József (Schäffer Béla Róbert)

Nyíregyháza: Perry 30/9, Hillsman 20/6, Dolezaj 2, Mokánszki -, Williams 16. Cserék: Kass 2, Bazsó -, Szobi 3/3, Kiss 2, Henderson 6/3.

Szolnok: Durham 7/3, Pallai 7/6, Barnes 11/3, Subotic 15, Williamson 10. Cserék: Pongó 3/3, Rudner -, Lukács 20/12, Gavin 12/6, Révész 2.

Williamson kosarával indult a mérkőzés, míg a hazai oldalon Hillsman szálltotta a pontokat, Barnes és Subotic kosaraival azonban rendre előnybe került az Olajbányász (4-6). Subotic büntetőivel növelte a távolságot a vendég alakulat, de Williams szép centerezése révén tovább tapadt a Nyíregyháza. Lukács egy triplával szállt be a meccsbe, majd Barnes tett hozzá egy középtávolit, kezdett meglépni a Szolnok, Pethő Ákos időt kért (6-13). A kis szünet jót is tett a hazaiaknak, akik Kiss és Perry pontjaival visszajöttek háromra, de innen begyújtotta a rakétákat a piros-fekete alakulat, amely megnyugtató előnyt dolgozott ki a játékrész végéig. 17-24.

A második etap egy Gavin-hármassal kezdődött, amire még jött a reakció a nyíregyháziaktól, de Gavin újabb kosarával már a tízet is elérte a különbség (19-29). Henderson és Perry rázta meg magát, villámgyorsan feljöttek négyre a hazaiak, ám Lukács a második trojkáját is a helyére küldte (25-32). Hillsman büntetőzött jól, majd egy Lukács triplára ő is bevert egy távolit, igazi triplapárbaj vette ezzel kezdetét, Durham is pontosan célzott, őrizte előnyét a Szolnok, időt kért Pethő Ákos (30-38). A kis szünet után Perry szerzett egy duplát, Lukács viszont továbbra is remek formában kosárlabdázott. Williams tett vissza egy támadólepattanót, míg Pallai eladott labdáját Hillsman büntette egy távolival, ezúttal Gasper Potocnik volt kénytelen időt kérni (37-40). A kis szünet után Dolezaj egy pontra hozta fel az övéit, Perry kosarával pedig fordítani is tudott a Nyíregyháza, újabb vendég időkérés következett (41-40). Hiába próbálkozott többször is, egyszerűen nem tudott gyűrűbe találni az Olajbányász, amely bár volt, hogy tíz ponttal is vezetett, végül kék-fehér előnnyel zárult a félidő. 43-40.

A fordulás után egy gyors kosárváltás jött, majd Williamson büntetőzött pontosan (45-44). Subotic közétpávolijával fordított a Szolnok, ám azonnal jött egy Henderson-hármas a túloldalon. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek, a negyed derekán 50-50 volt az állás. Perry villant meg, ezúttal Williamsontól jött a válasz. Folyamatosan jöttek a pontok, pörgős volt a meccs, végül Lukács triplája után Pethő Ákos kért időt (54-57). Pongó ksérlete lejött, Perry közelije viszont bement a túloldalon, majd Lukács zsákolt egy szerzett labdát követően (56-59). Szobi a beállását követően egyből egalizált egy távolival, ami mint később kiderült, a harmadik felvonás utolsó kosara volt. 59-59.

Mindkét oldalon volt egy-egy eladott labda a záró etap elején, végül Perry törte meg a gólcsendet, mg a vendégeknél Gavin értékesített két büntetőt a háromból (61-61). Küzdelmes volt a meccs, Perry triplájával elment hárommal a Nyíregyháza, Gasper Potocnik pedig időt kért (64-61). Durham fontos büntetőket küldött a helyére és Subotic ksérletei is pontosak voltak, átvette a vezetést a Szolnok (64-65). Perry ezen a találkozón is remekelt, ám Pallai triplája is behullott, ráadásul faulttal együtt értékesítette a dobást a fiatal játékos (66-69). Perry ezúttal egy gólpasszt osztott ki, Hillsman váltotta kosárra az átadást, de ezúttal is jött a reakció szolnoki részről, most Lukács pontjai következtek (68-71). Hillsman ezúttal büntetőből volt eredményes, Subotic viszont egyet kihagyott a vonalról (70-72). Sok volt a fault, ezáltal a büntetőkísérlet is, de a különbséget tekintve érdemi változás nem történt ezekben a percekben, ha csak minimálisan is, de a Szolnok járt előrébb (72-74). Barnes is büntetőből szerzett két pontot, Perry zsákolása érkezett válaszként, ám Barnes is hármast is bedobott, időt kért Pethő Ákos (74-79). Williams hozott össze egy 2+1-es akciót, de a ráadás kimaradt, Lukács pedig már a huszadik pontját is megdobta a túloldalon. Bár végig kiélezett és izgalmas volt a találkozó, a Szolnoki Olajbányász élesebben kosárlabdázott a végjátékban, így győzni tudott Nyíregyházán. 81-87.