Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Megtörte a hagyományt az Alba

Nem volt tíz pontnál nagyobb különbség a mérkőzés során.

Sopron KC - Alba Fehérvár 83-87 (23-24, 19-19, 19-26, 22-18)

Bajnokság, 7. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Benczur T., Frányó P., Lengyel Á.

Sopron: Elmore 8, Thompson 19/9, Fazekas -, Jogéla 14, Padgett 12, Csere: Halász 3/3, Werner -, Borisov 12/6, Bagó 4, Sitku 2, Takács N. 9/9, Popadic -,

Alba: Turner 17/9, Curry 12, Vojvoda 17/3, Davis 24/9, Omenaka -, Csere: Ahmad 10, Takács M. -, Lukács 7/3, Csorvási -,

A feldobást követően a fehérváriak támadhattak először, amit Turner fejezett be a hárompontos vonal mögül. A következő támadásban Padgettel szemben szabálytalankodott Curry, így a soproni játékos a büntetőhöz állhatott, ahol az egyiket sikerült érvényesíteni. Thompson triplájával egy pontra zárkóztak a hazaiak. (4-5) A csapatok fej-fej mellett haladtak egészen a negyed közepéig. (12-12) Kiélezett harc folyt a pályán továbbra is, végül Vojvoda szerzett utoljára kosarat, így a fehérváriak vezettek egy ponttal az első negyed végén. 23-24

A második etap Bagó kosarával kezdődött, amire egyből válaszolt Curry, továbbra is kiélezett csata folyt a pályán. Borisov triplájával kis előnyre tett szert a hazai csapat, de Vojvoda faultos ziccerével egy pontra zárkóztak a vendégek. (34-33) Egy kisebb kosárcsendet tört meg Davis a büntetőivel, ezzel át is véve a vezetést. Padgett szabaddobásával kiegyenlítettek a hazaiak és ekkor időt kértek a soproniak. (38-38) A negyed utolsó másodpercében még Turner elengedett egy labdát a tripla mögül, de Popadic ebben akadályozta, így az irányíró a büntetőhöz állhatott, ahonnan mindhármat bedobta és így megint eggyel vezetett az etap végén az Alba. 42-43

A vendégcsapat jól kezdett a szünet után, hiszen egy 2-7-es futást tudtak csinálni az első pár percben. (44-50) Jogéla és Padgett kosarával két pontra zárkóztak a hazaiak, de Turner rövid időn belül egy triplával és két büntetővel válaszolt, így hét ponttal vezettek a fehérváriak. (48-55) Miután a soproniaknak sikerült egy 6-2-es futást csinálniuk, a vendégek időt kértek. (54-57) Forray Gábor jól tette hogy kis szünetet rendelt el, mivel utána rövid időn belül egy 3-8-as rohamot tudtak véghez vinni, így kisebb előnyre tettek szert. (57-65) Elmore szerzett még kosarat pár másodperccel a negyed vége előtt, így nyolc ponttal vezettek a vendégek. 61-69

Az utolsó etap elején a soproniak nagyon sokat hibáztak és Curry középtávolija után tíz pont lett a különbség a két csapat között, ekkor időt kértek a hazaiak. (68-78) Takács kosarával a soproniak hét pontra zárkóztak, majd kis idő múlva Thompson triplájával négy pontra redukálták a különbséget. (75-79) Elmore kiharcolt egy faultot, így a vonalhoz állhatott és mindkettő büntetőjét be is dobta, majd Takács hármasával kiegyenlítettek a hazaiak, ekkor a fehérváriak időt kértek két perccel a találkozó vége előtt. (79-79) Ahmad szerzett kosarat az időkérést követően, így a Fehérvár vezetett. Takács triplakísérlete lejött, a lepattanót Vojvoda szerezte meg és miután lefaultolták, a vonalhoz állhatott és mindkét büntetőjét érvényesítette. Ezután Elmore is hozzátett még kettőt. (83-85) Vojvoda még egyszer a büntetőzhetett és mindkét lehetőségét kihasználta, így négy ponttal nyert az Alba Fehérvár csapata. 83-87

Fotó: Soproni KC Facebook

17 hozzászólás

17
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
redmillersobisSeatGeekMásikVégétFújdMegViggiano Recent comment authors
redmiller
Olvasó

Fofó még nem kapott ki az aktuális csapatával görögtől… Most se!

sobis
Olvasó

Elmore az ncaa jó egyetemen 22 pontos átlag majdnem nba… olasz nb1 10 pontos átlag… ez hogy lehet hogy itt ennyit tud?
A büntetőket miért nem lehet napi 2 órát gyakorolni?

Viggiano
Olvasó

Gratulálok a Fehérvárnak! Nyílván az egész szezonban nulla teljesítményt nyújtó Turner ellenünk villog! Mi van amúgy velünk a Falco meccs óta? Már a Pécs ellen meccs is kínszenvedés volt! Idén irányító poszton eddig zseniálisak vagyunk!

G.
Olvasó

Ha az ellenfél már a 3ik negyedben center poszton fault problémákkal küzd akkor talán nem hajigalni kellene hanem belső posztot eröltetni..nagyon kellett volna ez a meccs.iranyitó poszt nagyon gyenge ezért nem kellett volna hisztizni erre a magyar mag is képes..Csak a Sopron!!!SKC

zetomee
Olvasó

Eddigiekhez képest rosszabb játékkal is volt esélyünk a győzelemre. Ez rendesen el lett …va. Takinak külön jár a grat, lassan feljavul. Ilyen büntetőzés hazai pályán, alig 60%, hihetetlen. Hiányozni fog ez a meccs meg a kaposvári a végén. Hétvégén esély a javításra.
Supoláról már végre lehetne valami konkrét infó, mert idén 5 meccsen összesen játszott 70 percet. Voja a héten többet lesz pályán ellenünk.

SopronKCfan
Olvasó

Én nem tudom mi van vele, de szerintem idén már nem látjuk pályán…

Mendez
Olvasó

Alba 87 pontjából 80-at 5 játékos hozta.
4 légiós meg vojci.
Foffo ez sovány lesz ahhoz, hogy mindenkit meg akartok verni.
Most kijött..

SeatGeek
Olvasó

Markovic és Csorvási egy nagyon hosszú kihagyás után tér(eget) vissza.
Lesz itt még ember, akit be kell építeni és pontot fog szerezni úgy, hogy Omenaka se lesz mindig ennyire off.

Úgy is lehet nézni, hogy 4 ember átlag és 1 extra teljesítménnyel nyertek ott, ahol a Falco nem tudott.

nemKalman
Olvasó

Edzés után lehetne kicsit bűntetőt gyakorolni…pont 10-et hagytunk ki? Simán nyerhető meccs lehetett volna sajnos!

Artois
Olvasó

Kivancsi vagyok, hogy az albanal mikor fog kijonni, hogy a kulcsjatekosaik 35 perceket atlagolnak.
Erik mar a vereseg…?

MásikVégétFújdMeg
Olvasó

Ez nagyon híú ábránd. 🙁

SeatGeek
Olvasó

Ezek a játékosok (értsd: nem harmadvonalas NB1A csoportos légiósok) képesek erre. Sőt most ezzel csak tovább edződnek azokra a meccsekre, mikor “csak” 28-32 perc jut majd nekik, mert ennyit egy egészséges Csorvási és Markovics bizony el fog venni a játék idejükből.

Artois
Olvasó

Optimista.

SeatGeek
Olvasó

Szerintem nem. Nyílván nem azt mondtam, hogy egész szezonban bírnák így a 26+ meccset, de egy 10 meccses szériát közte berényi meccsekkel el tudnak viselni.

És itt nem csak az Alba légiósaira gondolok, hanem kb. minden átlagnál kicsit jobb formában lévő légiósra, játszhat az Szolnokon, Debrecenben, Sopronban.

KovàcsIstvàn
Olvasó

Markovics-al mi van??

SopronKCfan
Olvasó

Elmore betlije nem jött jókor.
Érdekelne, hogy miért kell ahhoz 10 ponttal elengedni az ellenfelet, hogy utána elkezdjünk jól játszani… Eddig bejött, ma ez megtört, nem tudtunk fordítani, pedig Milos és Taki kezében is ott volt a győztes hármas.
Egyébként Takács ma megint jól játszott, tolhatná egész szezonban így. Szombaton javítunk
SKC!

tormentor
Olvasó

Luka zsírleszíváson?

Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés