MVM-OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 62-68 (19-20, 11-18, 12-13, 20-17)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
Jv.: Benczur Tamás, Frányó Péter, Sörlei Attila (dr. Gincsai János Péter)

Oroszlány: Ruják 5/3, Dimitrijevics 12, Barnjak 10/3, Carev 12/6, Krestinin 7. Cserék: Illés 13/9, Mucza -, Dorogi 2, Pápai 1.

Honvéd: Simon 22/3, Tanoh 13/6, Milovics 13/6, Demeter 8/6, Völgyi -. Cserék: Hajdú 2, Takács -, Kopácsi -, Peringer 8.

A mérkőzés hazai kosárral indult, Djordje Dimitrijevics talált be közelről, Demeter válaszul bevágott egy triplát (2-3). Ismét Demeter volt eredményes, ezúttal bentről, Barnjak közelről eresztett meg sikeres dobást (4-5). Milovics hármassal iratkozott fel a táblára, Simon pedig hat pontra növelte a vendégek előnyét (4-10). Krestinin kettőből csak egy büntetőt dobott be, Demeter kintről büntetett (5-13). Carev igyekezett kimenteni csapatát a bajból, sorozatban négy pontot szerzett a légiós, Krestinin pedig csatlakozott hozzá egy középtávolival (11-13). Carev triplájával már 9-0-ás futást produkált az OSE és átvette a vezetést, Barnjak kinti találatával pedig már négy pontra hízott a hazai fór (17-13). Simon két büntetővel megtörte a futást, Milovics pedig három ponttal megfordította az eredményt (17-18). 19-20

Krestinin rögtön egy jó dobással kezdte a második negyedet, Hajdú ismét a Honvédot juttatta előnybe (21-22). Másfél perces kosárcsend következett, amit Dorogi egy zsákolással szakított meg, Tanoh pedig a vonalról volt hibátlan (23-24). Pápai csak egyenlíteni tudott büntetőből, Dimitrijevics viszont nem rontott, válaszul Simon is így tett (26-26). Tanoh mezőnyből is eredményes volt, előbb bentről, aztán kétszer kintről (26-34). Dimitrijevics törte meg a Tanoh-show-t, Peringer a festékből brusztolt ki egy kosarat, és süllyesztett el két büntetőt (28-38). 30-38

A második félidőben másfél percig egyik csapat sem tudott betalálni, végül Peringer állította vissza a 10 pontos differenciát (30-40). Tanoh a szünet után sem hűlt ki, Milovics triplájával pedig már 15 pont volt a különbség, Illés végül egy hármassal elindította az OSE-t (33-45). Milovicsot állította vonalhoz az OSE ő pedig nem hibázott, ahogy Barnjak sem, Illés negyedbeli második triplájával 11 zárkózott a Lions (38-49). Carev kinti dobásával 10 alá is benézett az Oroszlány, Simon egy kettessel megfogta a zárkózási kísérletet (41-51). Egyik csapat sem dobott túl jól ebben a játékrészben, mindössze 25 pontot szerzett a két csapat. 42-51

Az utolsó játékrész Carev büntetőivel kezdődött, Illés hármasa pedig négy pontra felhozta a házigazdákat (47-51). Simon nyert kis teret a Honvédnak duplájával, Barnjak azonba nem eresztette a vendégeket (49-53). Milovics betörése két pontot ért a fővárosiaknak, ahogy Illésé is csak épp ellenfelüknek (51-55). Ruják hosszú idő után egy labdán belülre hozta az OSE-t, Simon viszont azonnal válaszolt (53-57). Djordje Dimitrijevics nehéz dobást értékesített, Tanoh egy, Simon két büntetőjével kicsit megint ellépett a Honvéd (55-60). Dimitrijevics megint jelentkezett, Simon gyors négy pontja azonban nagy előnyhöz juttatta a fővárosiakat egy perccel a vége előtt (57-64). A végén sem remegett meg a vonalon a vendég kezek, így a Honvéd megszerezte hosszú idő után első A-csoportos győzelmét. 62-68