Újbudai bravúrjával továbbra is versenyben a PlayOffért a Cegléd.

:

Három mérkőzést rendeztek pénteken a Piros-csoport 25. fordulójában.

MAFC-CKE 83-95 (19-18, 15-25, 23-25, 26-27)

MAFC: Tóth P. 19/3, Pintér 3, Buzás 11/3, Bordács 15, Komma 2. Cs: Polgárdy 19/3, Misek 10, Biber 4.

CKE: Tóth B. 15/3 (+11 gólpassz), Velkey 14/9, Fodor 4, Csaba 16/3, Karavdics 17/3. Cs: Tóth Z. 20/6, Kalassai 7/3, Berkics 1, Csákvári 1, Kovács -.

Nagy győzelmet aratott a fővárosban a CKE, csak az alapszakasz utolsó fordulójában alakul ki a negyeddöntő mezőnye. A fej-fej melletti küzdelmet hozó első negyedet követően a második etapban öt percen át nem talált ellefele gyűrűjébe a MAFC, amit egy 16-0-s futással büntetett a vendégcsapat. A fordulás után sem találták az ellenszert a sárga-kékek játékára a műegyetemisták, a 27. percben, 47-64-nél már-már eldőlni látszott a találkozó. A Pápai és Chester nélkül felálló piros-feketék azonban nem adták fel, és öt pontra csökkentették hátrányukat a záró felvonás elején, ám a rengeteg faulttal tarkított végjáték a Siska-legénységé volt, nagy skalpot gyűjtött be idegenben az újonc. A MAFC-nak (18-7) továbbra is van esélye a harmadik kiemelés megszerzésére, de ahhoz biztosan több kell majd tőlük a Vasas elleni ki-ki meccsen a zárófordulóban; míg a Cegléd (11-14) sorsa ezzel a sikerrel együtt sincs saját kezében, de mivel szombaton két közvetlen riválisuk, az SKSE és a BKG egymás ellen játszik, a 8. helyezett kiléte biztosan csak az utolsó játéknapon dől el.

NKA Pécs – Nagykőrösi Sólymok KE 108-57 (31-16, 26-6, 22-20, 29-15)

NKA: Kerpel-Fronius 2, Kovács 14/6, Kollár 16/6, Meleg 19/9, Djordjevics 7. Cs: Rátgéber 2, Kazy 3/3, Meszlényi 9/3, Benke 6/3, Herger 5, Scherer 11/3, Rátvay 14.

Nagykőrös: Váits 4, Fehér 4, Filep 4, Kovács S. 14/12, Timkó 2. Cs: Horváth 10, Kovács B. 8/6, Kocsis 2, Molnár B. 2, Tóth 6.

Egy percig sem volt kérdés, magabiztosan húzta be az első kiemelés megszerzéséhez szükséges utolsó győzelmet a Rátgéber Akadémia felnőttcsapata. Lakosa hiányában a Sólymok nem tudtak érdemi ellenállást kifejteni a listavezetővel szemben, a 3. percben már kétszámjegyű volt a differencia, csak a harmadik negyedben volt a narancs-feketék egyenrangú partnere a nagykőrösi gárda. Hazai oldalon mind a tizenkét benevezett játékos szerzett pontot, a vendégek 35 labdát adtak el és mindössze 34%-kal dobtak mezőnyből. A 23-2-es mutatóval álló akadémisták előnye ezzel behozhatatlanná vált a tabella élén, a Nagykőrös (5-20) biztosan a 13. helyen fejezi be a bajnokság első szakaszát. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.youtube.com/live/3agMIB11dgY?feature=share .

Jászberényi KSE – TF-BP 96-77 (26-20, 29-20, 19-18, 22-19)

JKSE: Dunai 7/3, Kucsora 11, Ivosev 10 (+10 lepattanó), Meleg 8/6, Olasz 8. Cs: Homoki 13/3, Czirbus 11/3, Csík 10/6, Rosics 10/6, Mester 8/6, Kovács -.

TF: Szántó 11, Dancsecs 9/3, Gémes 5/3, Oroszi 6/6, Anda 18. Cs: Csikós 15/9, Kelenföldi 7/3, Nagy 3/3, Kódor 3/3, Várbíró -.

Visszavágott a TF-nek az őszi vereségért, ezzel bejutott a felsőházi rájátszásba a Jászberény. A Tehetséges Fiatalok jól kezdték a számukra már nem túl nagy téttel bíró összecsapást, de a második negyedben már egyértelműen a hatékonyan támadó kék-fehérek akarata érvényesült, a nagyszünetig összesen 15 triplát dobott a két együttes. A harmadik negyed derekára csak hat pont maradt a félidei tizenöt egységnyi berényi fórból, de innentől kezdve ismét a jászságiak domináltak, a hajrában már nem volt kérdés, kié lesz a két pont. A 11 vereség mellett tizenharmadszor nyerő JKSE lefoglalta a helyét a legjobb nyolcban, jövő kedden pedig fontos mérkőzést pótol a DEAC ellen, a TF (9-16) pedig a 10. helyen zárja az alapszakaszt. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://fb.watch/jurMR9uVfE/ .