Sopron Basket - NKE-FCSM Csata 93-55 (24-22, 32-10, 20-12, 17-11)

Sopron, Novomatic Aréna
V.: Farkas G., Söjtöry T., Kovács N. (dr. Páli K.)

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 13/3, Czukor D. 6/6, Zahui 4, Dupree 10. Csere: Crvendakics 16/6, Határ 15, Jovanovics 9, Dubei 6/6, Varga K. 6/3, Weninger 4.

Csata: Mányoki 2, Austria 15/9, Jovanovic 9/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Lang 8. Csere: Lelik 5, Antic 4, Horváth B. 4, Barnai 2, Radocz F. -, Angyal B. -, Solymosi N. -.

Négy fordulóval a vége előtt a Sopron Basket matematikailag is bebiztosította elsőségét a bajnoki alapszakaszban, miután az újonc Csata ellen is megőrizte hibátlan mérlegét.

A légiósok közül Queralt Casas kapott pihenőt.

A második perc elején egy balszerencsés szituációban Fegyverneky maradt a labdáért harcoló kupac alján, melyet az egyik foga bánt. Könnyed játék folyt a parketten, a védekezésre kevesebb energiát fordítottak a csapatok. Ez persze a szakvezetőknek nem igazán tetszett, Tursics Krisztián kért előbb időt (5. perc 15-10). Mindkét csapat tudott emelni a védekezése színvonalán, a negyed végén zónára álltak át a vendégek, a gólgazdag első felvonás végeredményét Fegyverneky állította be (24-22).

A 12. percben Austria jól irányzott hármasával átvette a vezetést a motiváltan kosárlabdázó Csata (24-27). Sokáig nem hagyták azonban örülni a kék mezeseket a hazaiak. Begyújtották a rakétákat, és a 15. percben már 7 ponttal ők jártak előbbre. Kénytelenek voltak kikérni második idejüket is a vendégek (34-27). Nem lassított a Sopron. A 16. percben már 18-0-ás futásban volt (42-27). Lang révén mozdult el a holtpontról a Csata (17. perc 42-29), de a szünet előtt 20 pont fölé nőtt a különbség (56-32).

A fordulást követően is a bajnok akarata érvényesült, a 25. percben már a 30 pontot is meghaladta a különbség (66-35). Iniguez sokat cserélt, a csütörtöki mérkőzés kulcsembereinek is megfelelő idő jutott a pihenésre.

A 32. percben Határ reklamált, amiért technikait kapott, majd a kispadnak is kiosztottak még egyet a játékvezetők (80-48). A hátralevő időben jelentős változás nem történt, a Sopron magabiztosan hozta újabb bajnoki mérkőzését, és négy fordulóval a vége előtt megnyerte az alapszakaszt (93-55) – tudósított a klub honlapja.

Fotó: wb-sopron.com/Tóth Zsombor