A harmadik negyedben állva hagyta Berényi Sándor csapata a címvédőt.

DEAC - Szolnoki Olaj KK 96-90 (20-28, 23-27, 28-9, 25-26)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,
V.: Benczur T., Minár L. B., Kulcsár T. (Dr. Gincsai J. P.)

DEAC: Dugat 12/3, Manigat 17/15, Borisov 10/3, Ivosev 28/9, Amigo 16. Csere: Polyák 5/3, Omenaka -, Bognár 8.

Szolnok: Rowsey 30/18, Vojvoda 13/3, Malesevics 9, N. Milosevics 11/3, Tóth Á. 8. Csere: Andric 8, Benke 11, Rudner -.

Rövid időn belül randevúzott újra a DEAC és a Szolnoki Olaj KK, hiszen a Magyar Kupa elődöntőjében nemrég találkozott a két csapat. Akkor a Tisza-partiak örülhettek, ám a bajnokságban szeretett volna visszavágni a debreceni együttes.

Rögtön egy kosárral mutatkozott be a találkozó elején Nikola Malesevics, a Szolnok legújabb szerzeménye. Erre Manigat válaszolt távolról, de gyorsan megmutatta Rowsey és Vojvoda is, hogy ők is jeleskednek ebben a műfajban. Szorosan alakult a meccs, Amigo extra játékával sikerült 20-20-nál egyenlítenie is a DEAC-nak. A negyedet azonban egy 8-0-val fejezte be az Olaj (20-28).

A folytatás is nagyon  pont gazdag volt, mindkét oldalon hullottak a triplák. Hazai részről ismét Manigat, a vendégektől pedig Rowsey remekelt. Sikerült lendületbe jönnie a debreceni csapatnak, és a negyed közepén, Ivosev duplája után 39-40 volt az állás. A vezetést már nem sikerült átvenniük, mert ismét időben kapcsolt a Szolnok és jó hajrájának köszönhetően megnyugtató előnnyel vonulhatott a nagyszünetre (43-55).

Talán megnyugtatta a nagy előny a Szolnokot, de sokkal harapósabban jött ki a Debrecen a második félidőre. Öt perc alatt a vendégek neve mellett még csak három dobott pont állt, míg a hazaiak tizenhatnál jártak. Ivosev és Boriszov pontjai után 59-58-ra átvette a hazai csapat a vezetést. A hosszú vendég kosárcsendet Vojvoda büntetői törték meg, de a DEAC rögtön visszavette a vezetést. Brutális, 28-9-es harmadik negyedet futott a Berényi-legénység, így már ők várhattak előnyről a folytatást (71-64).

Beindult a nagy adok-kapok a záró játékrészben. Rowsey-t nem tudták tartani a debreceniek, de hazai részről Ivosev volt nagyon akítv. Öt perccel a vége előtt 84-77-re a DEAC vezetett. Ahogy azt várni lehetett, elkezdett közelebb kerülni az Olaj. Pláne, hogy Rowsey bevágta hatodik trojkáját is. A túloldalon Ivosev volt a pontfelelős, így 95-90-ről indultak neki a felek az utolsó 40 másodpercnek. A fordítás már nem jött össze a Szolnoknak, így meglepetésre legyőzte a DEAC a bajnoki címvédőt (96-90).

patyomkin

teljesen lenyegtelen vereseg. az olajnak tokmindegy volt nyer-e vagy kikap, a debrecennek meg mint egy falat kenyer ugy kellett ez a gyozelem. a vegen az olaj ugyis az elso helyen lesz, a debrecen meg valahol a kozepen 🙂

dell

Azt azért nem mondanám,hogy az Olajnak mindegy volt az eredmény,mert az összes alapszakaszi meccset viszi mindenki tovább és az így meggyengült kerettel még bármi előfordulhat. Minden vereség számít mindenkinek a középszakaszban is.

Rouge
Rouge

Belefér.

GRATULA Debrecenbe, megérdemelték.
(A bírókkal nem foglalkozunk, egyszer ide fújnak, egyszer oda.)

Szeretett Alekszics Úr!
Legalább a jövőt építhetné, ha már nem lesz ennyi zsozsó. Magyar fiatalokat játszatni!!!!!!!!!!

moldi56

Játszatja.Rudner az egy épkézláb játékos akire lehetne számítani,de neki még nagyon kell a rutin,mert itt kihagyja a dobásokat,amit az U20 meccseken bedob.Nincs vele baj,annak idején Vojvoda sem sztárként kezdte.A mi a többit illeti,még szóba jöhet Taiwo,de Csák és Frikker sajnos súlytalan,izmot kell fejleszteni náluk,ha vinni akarják valamire.

Flat boat

Rudner tegnap U20 meccsen játszott 35 percet, dobott 34 pontot, szedett 14 lepattanót, stb, 46 VAL (látod falco 2008?? Ő Rudner Gábor!!).

derryl

Annyit hozna még így is, mint a 25mp-es ászotok.

vaino

Van pénz = kifizetik a szerződésben vállalt juttatásokat, és nem ügyvédi felszólításra.
A lelátó pedig tele van családokkal és gyerekekkel. Nálunk egy meccs nem a köpködésről vagy a trágár kórusról szól. Ez gond lenne?

J.R.Benitez

Szolnoknak belefért, Deacot viszont felturbózhatja ez a meccs.

WSreborn

Na a végén még megérjük hogy több keleti csapat lesz a felsőházban, mint nyugati :-)))))
Emiatt már megérné ez a vereség.
Grat. a DEAC-nak, volt pár véleményes fújás de ezt mi b@sztuk el a 3. negyedben. Nem a bírókon múlt, Voja, Szili sem robotok, Rózsi jó volt.
Remèlem az Alba ellen már játszik Airington.
Hajrá Olaj!!!

Setback
Setback

Debrecenben van pénz. Már akkor látszott, amikor a B-be csábítottak pár jó játékost a kötelező feljutás miatt. El lett döntve. Most is van pénz, vannak jó játékosok és eredmények. Mondjuk idegeben eddig nem sokat mutattak. Kb annyit mutatnak vendégként, mint amennyire sok szurkolójuk van idegeben. Otthon csak felszólításra tapsikáló díszközönség. Ilyen amikor csinálnak egy kosárlabdacsapatot de ehhez semmi más nem társul.

dbrcnfn

Ha csak díszközönség lenne, akkor nem lenne ilyen erős a csapat hazai pályán, mert ebben a sikerben épp a szurkolók játsszák az egyik legnagyobb szerepet. Mert tudják, érzik, hogy szeretjük őket.
Persze, hogy van még mit fejlődnünk közönségként!
De hozzáteszem: van az a szint, ahová soha nem is szeretnénk eljutni.

Setback
Setback

Nem egy deac meccsen voltam (vendégcsapat szurkolójaként is), ahol a szpíkernek úgy kellett rászólni a nézőkre, hogy tapsoljanak. Bizony díszközönség. Akiknek meg sem fordul a fejében, hogy idegenbe is elmenjenek.

moldi56

Nekem az a véleményem,hogy Debrecen nem vevő a kosárlabdára.A foci a lényeg,bár már ott sem annyira megy.Ha tévedek az nem baj,mert jó ha Kelet-Magyaroszágon is vannak jó csapatok.

bmdbrcn
bmdbrcn

Nem éppen díszközönség vagyunk 🙂
Tegnap nem igen láttad a meccset, ha ezen a véleményen vagy, hiszen igencsak odatettük magunkat a lelátón látványelemmel is (ilyenek már korábban is voltak) és a második félidõben keményen mi uraltuk hangban a csarnokot, pedig a vendégszektorban sem kevesen voltak. Hajrá DEAC!

Setback
Setback

libabőrös lettem, elképzeltem.:D Debrecenben soha nem lesz közönség. Csak pénz. Fogadd el.

bmdbrcn
bmdbrcn

Nem baj, ha nem tetszik, csak fogadd el, hogy Debrecenben vannak még lelkes SZURKOLÓK, akik felszólítás nélkül is végigordítják a meccset. És ezt már a feljutás óta bizonyítjuk.

Veress Anikó

Lehet van nálunk díszközönség is, de melyik csapatnál nincs?Debrecenben anno tönkre tették a kosárlabdát.Az emberek most kezdenek vissza szokni.Én kb 30 éve járok kosár meccsre és az országot bejártam többed magammal még a B-ben is.Tegnap pedig igencsak jó hangulat volt a meccsen, felszólítás nélkül is.Csak a DEAC!!

bmdbrcn
bmdbrcn

Kiegészítésként hozzátenném, hogy ahogy már előttem is említették: nálunk a szurkolás nem a féktelen tombolásról és a trágárkodásról szól, hanem a csapatunk kultúrált, intelligens biztatásáról. Mindenféle obszcén rigmustól, köpködéstől, balhétól mentes a debreceni csarnok hazai része.

falco2008

Azért sajnálom hogy nem lett meg a 100 🙁 Gratula mégegyszer!

Vadkakas

?

moldi56

Van bajotok elég,miért velünk foglalkoztok?

Koops

Mennyit fizetett a Deac ezért a gyözelemért Benczur hancurnak?! Szégyen a másik 2 majom is amit lemüvelt ezen a meccsen… Nem baj attól még mind2 csapatnak gratulálok!

bmdbrcn
bmdbrcn

Persze, nyilván a bírókon múlt…az teljesen mellékes, hogy a harmadik negyedet 28-9-re vesztettétek.

moldi56

Szolnokiként én nem fogom a bírókra,a lényeg ott van amit írtál.28-9.Jó játékosok vannak a Deac-ban,Boriszov és Ivosev nálunk is játszott,tudjuk milyenek.Szerintem ők ketten vertek meg bennünket,meg a csoki aki kívülről szórta a hármasokat.Ez van,nem foglalkozunk vele,nyílván nem lehet mindig nyerni,a végén kell.CSAK AZ OLAJ!

Csapajev
Csapajev

Nem oszt és nem szoroz semmit a Szolnok botlása. A DEAC otthon jó, főleg, ha elkapja a fonalat.

purple
purple

Jó volt ez, 5 Rowsey nyert volna. Grat Debr.be,alamizsna,vigyétek.

moldi56

Várható volt,hogy ebben a kimeritő sorozatban,sérültekkel teletűzdelve,jön egy ilyen malőr.Semmi baj,toronymagasan elsők vagyunk így is.CSAK AZ OLAJ!

jaszberenyikse

Gratulálok a DEAC-nak,nagyon jól játszottak de azért a fújás látványosan egyoldalú volt a javukra. Nagyon durva,hogy eddig csak mi tudtuk a Debrecent oda-vissza verni, brutál jó csapat ezt a kupában ellenünk is megmutatták. Hajrá JNSZ megye!

vaino

Egyoldalú fújás???
Nézd meg még egyszer a mérkőzést, kérlek!

patyomkin

igen paraszt, egyoldaluan fujtak, a 3 szurke verte meg az Olajt, nem a Debrecen

Olajheart

Kár érte.. 2 negyed után nem éreztem hogy kikapunk.. Jól kosárlabdáztunk, jó kedvvel. 3.negyed kuka.. Rowsey idegenben 30 pont és kikaptunk.. Na sebaj.. Csatákat lehet veszteni.. A háború később dől el.. Nyerni kell jövő héten Alba ellen otthon.. Hajrá olajka