Ideális ellenfélnek tűnt a Falco számára a Nyíregyháza, hogy kijavítsa a Kaposvár ellen hazai pályán elszenvedett fiaskót. A nyírségiek három vereséggel kezdték a bajnokságot, idegenben pedig kifejezetten vérszegény teljesítményt nyújtottak idáig, így nagy meglepetést okozott volna, ha a hét közben a Bajnokok Ligájában is győzedelmeskedő szombathelyiek nem nyernek.
Az első negyed még viszonylag szorosan alakult, 6-6-nál utolérte a házigazdákat a nyírségi együttes, majd Mokánszki büntetőivel a vezetést is átvette. Ezután sűrű triplaváltás következett: Brown távolijára Hillsman válaszolt, majd Tiby is pontosan célzott. A nyíregyháziak bedobója ismét bevágott egy hármast, így a 6. percben még 13-14-re a kék mezesek vezettek. Perl beállításával magához ragadta a kezdeményezést a Falco, de mindenre volt válasza a Nyíregyházának. Az első tíz percet Cowels büntetői zárták, így ötpontos fórt harcolt ki magának a hazai együttes (28-23).
A második negyedben magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a vasiak, Cowels távolról volt eredményes. Igazán a vendégek csak addig tudtak eredményesek lenni, amíg a jól pörgő Perry a pályán volt. Miután Pethő Ákos vezetőedző leültette, a vendégek egyre kevésbé voltak hatékonyak, így a 14. percben Krivacsevics büntetőit követően már 48-27-t mutatott az eredményjelző. Nem változott a játék képe, a Falco támadásai rendre kosárral végződtek, a nyíregyházi védekezést „dicséri”, hogy az első félidőben már 63 pontot kaptak (63-44).
A harmadik negyed már szorosabb lett, Perry ebben a szakaszban is szórta a kosarakat, de ez csupán arra volt elég, hogy ne nyíljon ki még jobban az olló. Henderson is megdobta első pontjait, de a Falco oldalán a kispadról beszállók is hozzá tudtak tenni csapatuk játékához. Visszajött ismét húsz pontra a nyírségi csapat, de a Falco növelte előnyét, Cowels bevágott egy hármast, amire már csak Henderson büntetője érkezett (90-68).
A mérkőzés eldőlt a záró etapra, nem kellett magát megerőltetnie a Falcónak. Nyitott kérdésként csak az maradt, hogy ki dobja meg a hazaiak részéről a századik pontot és mekkora lesz a végső különbség. A századik hazai pontra a 34. percig kellett várni, amikor Sövegjártó értékesített egy közelit. Ekkor már a harmincpontos differencia is megvolt a felek között, 100-68 volt az állás. Ez egy 10-0-s rohanást jelentett a Falco számára. Cowels még megszórta magát a folytatásban is, eddigi legjobb meccsét játszotta Falco-mezben, ami önbizalom növelésre mindenképpen megfelelő volt. Sikerült valamelyest kozmetikáznia a vendégeknek, a végére csak 25 pont lett a különbség (108-83).
Fotó: hunbasket.hu





A Nyíregyháza rápihent a következő, ASE elleni meccsre.
Sima liba… Szép volt fiúk. A fiatalok jó sok időt kaptak, tudtak is élni a lehetőséggel.Cowels is megérkezett végre😁 csak így tovább.
Hajrá Falco
Reptér!!!!💛🖤
Gratulálok a Falconak a győzelemhez. Az első negyedig kosármeccs, onnantól inkább kosárünnep volt. Bőven lehetett pihentetni kulcsjátékosokat, sokat játszhattak a fiatalok. A csapatot nem ez a mérkőzés alapján kell megítélni, mert ez a Nyíregyháza nem túl acélos, de néha az ilyen meccsek a legnehezebbek.
Támadásban idén nem lesznek gondjaink az biztos, a védekezés pedig bízom benne, hogy szezon végére megközelíti a tavalyi szintet. Nehezen tudom elképzelni, hogy tavasszal bármelyik csapat megverjen minket 3-szor.
ui.: Verasztó gyerek kezében sír a labda, nem értem hogyan lehet egy ilyen szintű játékos a csapat tagja (mondjuk hallottam ezt-azt), de egyszerűen elkeserítő minden egyes megmozdulása. Remélem ezt belátja az edzői stáb, és a perceit elosztják a többi fiatal között.
Természtesen szerintetek senki sem fog benneteket megverni soha többé. Pedig a mérhetetlen arcotokra ráférne már. Én azért bízok benne hogy a sors is igazságot szolgáltat végre és elbuktok.
Apropó! Idén hányadik a ktgvetésetek? Hatodik? Hetedik?
A bor nem válik vízzé😂
Eddig bírta a galamb lelked?
Semmi rondát vagy nagyképűt nem írt..csak a véleményét!
Erre te: “szerintetek”-általaánosítás
“soha többé”-halucináció
”mérhetetlen arcotok”-arc mértékegysége
“végre elbuktok”-kiteljesedés, a vágyaid netovábbja😂
Nem kicsi a fusztrációd😂 velünk alszol velünk ébredsz?
Segítek! Kurva nagy volt az arcotok 10 éven keresztül.Egy “ország várta, hogy elbukjatok” Megtörtént..se magömlés se orgazmus..semmmi..szóval ne görcsölj rá, nem éri meg!! Jó a Szolnok, egység megvan, akár így a dobogó is meglehet! Szurkolj ezért😉
Ej de magas az a ló ezzel a „dobogó is meglehet” szöveggel. Sem orgazmust sem magömlést nem várok, egy pezsgő majd megteszi.
Azért ez már tényleg betegség lehet nálad!
” Jó a Szolnok, egység megvan, akár így a dobogó is meglehet! ”
Dobogó: 1-3 helyezés..
Erre az a válaszod, hogy ejj de magas az a ló…
Egyvalaki írta le ezt eddig, erre te már többesszámban beszélsz.
Ez a költségvetés dolog meg hogy jön most ide?
Te kezded megint szítani a feszkót, na erről a kétszínűségedről írtam a múltkor.
Milyen kétszínűségről beszélsz? Utállak benneteket mint a sz@rt soha nem állítottam ennek ellenkezőjét.
Egyébként a fórumon rendszeresen tanúsított stílusod ismeretében kb. az utolsó lehetsz aki itt bárkitől bármit is számon kérhet.
Érdekes az én stílusom zavar és szóvá teszed, de aki egy szimpla Falco szponzor bejelentésre csak annyit fűz hozzá, hogy f@sszopók az nem.
A sajátjaid egy játékos halott édesanyját gyalázzák na az ellen sem kardoskodtál itt egy szóval sem.
Egy kétszínű szarkeverő vagy aki a másik szemében a szálkát a sajátjában a gerendát sem…
Hogy is vehetnénk tőled bármiféle véleményt is komolyan amikor az alapfelállás nálad az, hogy „utállak benneteket, mint a szart…”
Köszönjük, megjegyeztük, a további mondanivalódra meg rohadtul nem kíváncsi itt senki.
Jegyezd már meg…. Faszszopó, nem fasszopó…
🤡🤡🤡
Köszi, faszszopó. 😉
semmi kurvaanyázás mivan betegvagy ?
Nézzenek már oda, jön a jobbágy hogy semmi kurvaanyázás miközben ők hordába verődve teszik ezt, ráadásul még fel is teszik a közösségi médiába, ennyi eszed van látod, de gyere vergődj csak, nekünk ezt mindig öröm látni, hogy nem bírjátok megemészteni a háombó hámat. 😂😂😂
hát cimbi nehéz lenne felvenni veled a versenyt kinlódásba de nem is kell légy így boldog csak öngyilkos ne legyél
1. nem vagyok a cimborád.
2. lassan eltelik egy nap a Falco meccs óta de te még mindig ezt a cikket nyitogatod körmendi létedre, akkor melyikünk is kínlódik?
3. ne aggódj miattam, de megígérem ha a körmend 3-szor elveri a döntőben a Falcot akkor annyi kárt fogok tenni magamban, hogy megiszom egy üveg sört a tiszteletetekre. 😉
Na, végre!!!
🤡🤡🤡🤡
Eddig bírtad ws?😂
Na visszatértél te frusztrált bohóc..:) Évek óta rajtad röhög minden szombathelyi szurkoló, és nem veszed észre magad.
Hivatalosan is te vagy a legszánalmasabb ellenszurkolónk!
Dehogy röhögtök ti, sőt! Kifejezetten bosszant benneteket hogy valaki a képetekbe vágja az igazságot.
Ez az „évek óta rajtad röhög mindenki” szöveg naggggyon jól hangzik, csak éppen hiteltelenebb még Gyuri bácsi nyilatkozatainál is.
Ti a Sárgapárna Örs tagjai vagytok, ő az erkölcsi és szellemi vezéretek tehát ne osszátok azt ami nincs….
Te meg az igazság???
😂😂😂😂
„Hallottál ezt-azt”?. Vagy írd ide mit tudsz, vagy tartózkodj az ilyen primitív megnyilvánulástól.
Hajrá Falco!
gyöztes spanyolok elleni meccs után úgy látom átszakadt a gát.
Minden meccsen 100 felett dobunk? 😅 Főleg így Barac nélkül.
Ray🔥
Ez igen gyerekek.Végre Cowels is megérkezett közénk.Én úgy érzem szép lassan kezdünk összecsiszolódni.Nem lesz ez rossz.💛🖤