Matthias Zollner: ez nagyon jó reklámja volt a magyar kosárlabdának

Edzői nyilatkozatok szombatról.

:

:

lHÜBNER Nyíregyháza BS – Pécsi VSK-VEOLIA 78-73 (21-15, 18-15, 21-33, 18-10)

Pethő Ákos, Nyíregyháza: Minden mérkőzés nagyon fontos már, ennek megfelelően jól kezdtünk. Az első félidőben nagyon jól védekeztünk, majd a második félidőben támadásban megálltunk, a Pécs gyors indításokkal visszajött a mérkőzésbe és rövid időre át is vette a vezetést. A végén a védekezésünk és a lepattanózásunk stabilizálódott, fontos kosarakat dobtunk. Nem dőlhetünk hátra, ennek a meccsnek vége, készülünk szerdára.

Andrija Ciric, Pécs: A mérkőzés elején nem koncentráltunk 100 százalékosan, nem új játszottunk, ahogy kellett volna. Ezt javítottuk később, de a legnagyobb probléma az volt, hogy rengeteg támadólepattanót engedtünk. Ez meg is mutatja, miért veszítettük el a mérkőzést. Itt már nem lehet ilyen hibákat elkövetni. Gratulálok a Nyíregyházának!

Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE 87-81 (22-18, 27-13, 19-22, 19-28)

Emir Mutapcic, ZTE: Küzdelmes mérkőzés volt. Sok hullámvölgy volt a játékunkban. A legfontosabb, hogy a kulcspillanatokban jó döntéseket hoztunk és le tudtuk győzni ellenfelünket. Innentől kezdve a következő találkozóra készülünk.

Jan Pavlik, ASE: Gratulálok a hazai csapatnak, mert megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A ZTE nem a végén, hanem a 8. perctől a 20. percig harcolt ki magának tetemes előnyt és a hátralévő időben próbálta azt tartani. Ha pozitív akarok lenni, akkor az mondhatom, hogy a problémák ellenére a fiúk többször megmutatták, hogy képesek a jó játékra. Nincs más lehetőségünk, mint továbbmenni, és próbálni kiharcolni a bennmaradást. Az utolsó pillanatig küzdeni fogunk. Bízok abban, hogy sikeresek lehetünk a hátralévő mérkőzéseken.

MVM-OSE Lions – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 84-62 (20-12, 30-16, 18-22, 16-12)

Sebastjan Krasovec, MVM-OSE Lions: Gratulálok a csapatnak, remekül játszottak. 25 perc extrát nyújtottak, nagyszerű dobásokkal, igazán jó volt nézni. Nagyszerű első két negyed és a harmadik fele, aztán persze Kecskemét egy minőségi csapat, elkezdtek jó dobásokkal közelebb jönni, egy jó futást csináltak. Végül azonban elég fókuszáltak és pihentek voltunk, hogy megnyerjük a kemény védekezés ellen a meccset. Különösen a bajnokság ezen szakaszában ez nagyon fontos. Volt néhány sérült náluk, de nálunk is van egy, gyakorlatilag az egész szezon alatt valaki a padon kellett üljön, ez része a játéknak. Nagyon örülünk a fontos győzelemnek. Egy győzelemre vagyunk a hatodik helytől, szóval meccsről meccsre megyünk, van még hat, és remélhetőleg bejutunk a play-off-ba.

Forray Gábor, Kecskemét: Mindenek előtt szeretnék gratulálni a hazai csapatnak, hiszen jól játszott és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Tulajdonképpen az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések, azt gondolom, hogy kicsit enerváltan, fásultan mozogtunk. A harmadik negyedben illetve a negyedik negyed elején, hogy miért is szereztünk az elmút 9 mérkőzésből 7 győzelmet, de csak pislákoltunk, tehát nem tudtunk belobbanni. Azt gondolom, hogy a hazaiak a rendkívüli dobóformájuknak illetve nagyon kijött a két csapat közötti fizikális különbség, tehát mi azt gondolom, az első félidőben alul maradtunk, de igazából olyan sűrű a menetrend, hogy ez így megtörtént, örülök, hogy a fiataloknak tudtam adni egy kis lehetőséget, hogy ezt a remek hangulatot ami itt uralkodott, megérezzék, hogy milyen az A csoportban a légkör, és innentől kezdve most hazamegyünk, a következő feladatunk az az, hogy olyan állapotba hozzuk a játékosokat pszichésen és fizikálisan, hogy szerdán azért mérkőzés vár ránk, és azt gondolom, hogy most már mi arra koncentrálunk. Még egyszer szeretnék gratulálni a hazai csapatnak, a közönségnek, mert jól szurkoltak, illetve a mi közönségünknek is hiszen ide is ellátogattak. Sajnos ezen az estén ezt tudtuk kihozni, igyekszünk javítani.

Alba Fehérvár – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 89-94 (22-29, 27-20, 23-19, 17-26)

Matthias Zollner, Alba: Gratulálok a Falcónak a győzelem miatt, valamint gratulálok a saját csapatomnak is, mindent megtettünk a sikerért, végig jól játszottunk. Közel voltunk a győzelemhez. Kiegyenlített, végig hullámzó, kiváló mérkőzés volt, a magyar kosárlabda nagyszerű reklámja, a legjobb magyar játékosok küzdöttek a pályán. Úgy gondolom, a találkozó jobb játékvezetést érdemelt volna.

Milos Konakov, Falco: Nagyon nehéz meccsre számítottam, ami be is következett. A hazaiaknak több hiányzója volt, de mi sem tudtunk a legjobb összeállításban pályára lépni. Jól kezdtünk, aztán a második félidőben túl sok könnyű kosarat engedtünk a hazaiaknak tranzíciós játékból, azonban megmutattunk az erőnket, sikerült fordítanunk. Nagyon örülök a győzelemnek, a sikerért nagyon megdolgoztunk.

Sopron KC – Egis Körmend 89-90 – h.u. (19-20, 24-19, 19-24, 21-20, 6-7)

Kosztasz Flevarakisz, Sopron: Kemény mérkőzés volt, és egy nehéz helyzet. Úgy gondolom, hogy a csapat azt nyújtja, amit ígért, keményen küzdünk minden meccsen. Természetesen vannak problémáink, sérülések, amelyek nem teszik lehetővé, hogy a legjobb formánkat nyújtsuk, de ez normális. Ma is több olyan eset volt, amikor olyan játékos kért cserét, akit nem akartam lecserélni. Végül csak az számít, hogy a legjobb ötben vagyunk, és küzdünk. Ismét elveszítettünk egy találkozót, hosszabbításban, de ahogy eddig, most is a végsőkig hajtottunk. Amikor egy szoros mérkőzésen gyorsindítást csinálunk, és az irányítónak megfájdul a combja, majd az ellenfél megszerzi a labdát, és betalál, ezek kritikus helyzetek egy szoros meccsen. A srácok mindent megtettek, és azt akarom, hogy továbbra is minden meccsen küzdjenek. Természetesen van, akitől elvárjuk, hogy feljavuljon, mert ez már a szezon vége, áprilisban vagyunk, már nem decemberben, és még mindig minden megtörténhet az első ötben. Örülök, hogy a Sopron eljutott idáig ebben a szezonban, és még mindig úgy gondolom, hogy tudunk ennél jobbak is lenni.

Antonisz Konsztantinidesz, Körmend: A mai mérkőzésen dobtunk az egyik legjobb formában távolról. Ez a két csapat ma megmutatta, hogy megérdemlik, hogy a legjobbak között játsszanak. Számunkra ez egy hatalmas, nagyon fontos győzelem volt, hiszen így két sikerrel kezdtük a középszakaszt. A felsőházból senkinek sem könnyű Sopronban nyerni, ezért nagyon örülünk ennek a győzelemnek. Remélem, ez a siker még nagyobb önbizalmat ad nekünk, mert az összes hátralévő mérkőzésünk nagyon nehéz lesz, hiszen a bajnokság legjobb csapatai ellen kell játszanunk.