Matthias Zollner: Egy ilyen mérkőzés után nincs mit mondanom

•

:

:

HÜBNER Nyíregyháza BS – Zalakerámia ZTE KK 73-63 (20-15, 14-13, 24-21, 15-14)

Pethő Ákos, Nyíregyháza: A Zalaegerszeg is motivált volt és győzni akart, így kerekedett ki egy egészen jó mérkőzés. A végén kihasználtuk a ZTE hibáit, az eladott labdákból le tudtuk őket kontrázni, ez döntött. Köszönöm a szurkolók támogatását, remélem, rászolgáltunk a bizalmukra!

Emir Mutapcic, ZTE: Mindkét csapat már korábban elérte, hogy bennmaradjon, ettől függetlenül győzelemre játszottak a felek. Az amerikai játékosaink többségében nem léptek pályára, így több lehetőséget kaphattak a fiatalok. Boldog vagyok, mert jól teljesítettek. Sok sikert a Nyíregyházának a következő szezonra!

Pécsi VSK-VEOLIA – Atomerőmű SE 81-90 (29-25, 20-26, 12-17, 20-22)

Drazsen Brajkovics, Pécs: Ez a mai számomra, ha lehet így mondani egy barátságos mérkőzés volt, egy nagyon speciális helyzet volt a mai. A jövő szombati mérkőzésre koncentrálunk. Nincs idő a pihenésre, azt gondolom, hogy Paks egy nagyon jó csapat egy jó edzővel, én hiszek a játékosaimban és abban, hogy az első osztályban maradunk.

Jan Pavlik, ASE: Gratulálok mindkét csapatnak, örülök, hogy senki sem sérült meg, így tudunk készülni a playoutra. Sokkal jobban kell pontosítani a játékunkat, legfőképpen védekezésben, hiszen sok könnyű kosarat kaptunk, illetve néhány gyorsindítást nem tudtunk jól befejezni. Van egy hetünk készülni, a playout biztos nehezebb lesz, mert élet-halál kérdése mind a két csapatnak. Biztos vagyok benne, hogy mindenki száz százalékot fog beletenni.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – MVM-OSE Lions 78-80 (18-22, 18-13, 19-25, 23-20)

Forray Gábor, KTE: Nehéz ilyenkor okosat mondani, Mesicek a hajrában bedobott négy triplát, és a győztes kosár miatt sem tudom elmarasztalni játékosamat. Aki ezt bedobja, az megérdemli. A mérkőzést nem azzal az energiával kezdtük, amivel szerettük volna, utána visszajöttünk, de addigra az OSE elkapott egy jó ritmust. Fej-fej mellett haladtunk, végül a szerencsésebb csapat nyert, de sokat is tettek ezért. Van még két meccsünk hátra, kedden az első, úgyhogy most a regenerációra helyezzük a hangsúlyt. A rájátszásba szeretnénk jutni, és ezért mindent megteszünk.

Sebastjan Krasovec, MVM-OSE Lions: Nagyon nehéz győzelem volt ez Kecskeméten, tudtuk, hogy egy jól szervezett csapathoz megyünk. Felkészültünk belőlük, de Pollardot nem tudtuk tartani, szerencsére a végén Mesicek megmentett bennünket. Fontos győzelem volt, mert így teljesen nyílt maradt a rájátszásért zajló küzdelem.

Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 88-96 (16-28, 19-27, 26-19, 26-22)

Nikola Lazics, Kaposvár: Sokkal jobb volt a Szeged, megérdemelten nyert. Nagyon rosszul kezdtünk, energia nélkül játszottunk. Kilencvenhat pontot kaptunk hazai pályán ez jelzi, hogy abszolút nem védekeztünk ma. Rengeteg problémánk volt támadásban is. Van még három mérkőzésünk és megpróbálunk javítani.

Simándi Árpád, Szeged: Abszolút megérdemelt győzelmet arattunk. Az első perctől kezdve kontrolláltuk a mérkőzést. A második félidőben egy kicsit a fáradtságnak is köszönhetően elkövettünk pár hibát. Ettől függetlenül észnél voltunk és sikerült a végjátékot okosan lemenedzselni. További sok sikert kívánok a Kaposvárnak!

Egis Körmend – Sopron KC 86-79 (24-14, 15-25, 26-19, 20-21)

Antonisz Konsztntinidesz, Körmend: Először is gratulálok a Sopron csapatának nagyon kemény ellenfél volt, mi az utóbbi két mérkőzésen nem azt nyújtottuk amit elvárunk magunktól, jó volt látni hogy vissza tértünk a megfelelő játékokhoz. A második negyedben nem játszottunk jól sok második esélyből szerzet kosarat engedtünk a Sopronnak, de szerencsére a második félidőben, támadásban és védekezésben is jó döntéseket hoztunk és sikerült megnyerni a mérkőzést. A legfontosabb számomra hogy a csapat jó oldalát láttam ma, a következő meccsre koncentrálunk már, megpróbáljuk megtartani a 3. helyünket.

Kosztas Flevarakisz, Sopron: Gratulálok mind két csapatnak nagyon jó mérkőzést láthattak a nézők, de sajnos nem tudtok kontrolálni a meccset és csak futottunk az eredmény után. A következő meccsre kell koncentrálnunk már. Köszönöm a szurkolóknak a buzdítás.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Alba Fehérvár 96-72 (28-9, 29-22, 22-18, 17-23)

Milos Konakov, Falco: Gratulálok a csapatomnak, mert 40 percen keresztül kiegyensúlyozottan, jól játszottunk. Van egy célunk, ami az, hogy meccsről-meccsre fejlődjünk és tanuljunk ezekből az összecsapásokból is. Vannak apró részletek, amiken csiszolni fogunk, de a mai mérkőzésen nagyon jól játszottunk. Örülök, hogy a fiatalok ilyen jól tudnak beszállni, és most már meccsről-meccsre 15-20 perc környékén tudnak a pályán lenni. A csapat is egyre jobb állapotban van, napról-napra dolgozunk a sérültekkel, akik szépen készülnek a visszatérésre. Még 3 meccsünk van a playoffig, igyekszünk maximálisan kihasználni.

Matthias Zollner, Alba: Egy ilyen mérkőzés után nincs mit mondanom. Gratulálok a Falconak, ők ma mindenben jobbak voltak. Gratulálok!