Második meccsét is simán nyerte Görögországban U16-os fiú válogatottunk

Többen is remek teljesítményt nyújtottak.

:

:

Ma délelőtt a házigazda ASP Promitheas volt U16-os fiú válogatottunk ellenfele a görögországi felkészülési tornán – mint ismert, a mieink tegnap 21 ponttal verték az Olympiakoszt.

Még jobban kezdtünk ezen a mérkőzésen, mint tegnap, pedig pár perc játék után Tallós Levente a jobb lábához kapott, ápolni kellett – később visszatért a meccsbe. Nem tört meg a mieink lendülete, 19-5-tel nyitottunk az első öt percben, azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést Rosta Péter vezetésével. Nagyszerűen járt a labda, több triplát is beemeltünk, egy negyed után 27-11-re vezettünk. 35-15-nél gyorsan meglett a közte 20, és bár ezt négy hazai pont követte, a félidő végén futottunk egy 13-0-s szakaszt, így közel 30 pontos előnnyel mehettünk a nagyszünetre (19-48) – most is átrohantunk ellenfelünkön, megbüntettük az eladott labdákat, így hamar eldőlt az összecsapás sorsa.

A fordulás után még nagyobb lett a differencia a két együttes között. A házigazda alig-alig tudott kosarat szerezni vagy egyáltalán jó dobóhelyzetet kialakítani, míg a mieink könnyedén játszottak, látványos akciókat vezettek, és továbbra is sok gyorsan és pontosan befejezett támadásunk volt – 44 pontra nőtt a különbség a záró felvonás előtt (25-69). Az utolsó 10 percben sem nagyon változott a játék összképe. Megvolt a közte 50 is a negyedik negyedben, de végül egy floaterrel bejött 50 alá a Promitheas. Faragó Péter együttese ettől függetlenül meggyőző, fölényes győzelmet aratott második görögországi meccsén is: a végeredmény 88-39 lett a mieink számára – írja az MKOSZ honlapja.

ASP Promitheas – Magyar U16-os fiú válogatott 39-88 (11-27, 8-21, 6-21, 14-19)

Magyarország U16: Lukácsi 10/6, Tallós 6, Mezőfi 9/9, Rosta 19, Flasár 7. Csere: Teszárik 12, Nyikos 2, Váróczy 11/9, Puskás 2, Zöldi 2, Palotai 4, Burony 4.