Második lett a Cívis Kupán a magyar U15-ös fiú válogatott

A HSC Rome két ponttal volt jobb a döntőben.

:

:

Szombaton két mérkőzést játszott a magyar U15-ös fiú válogatott a Cívis Kupán. Az első találkozón a cseh Sokol Prazsky volt a mieink ellenfele, de az összecsapás hamar eldőlt: Váradiné Szarka Ildikó együttese 31-2-es első negyedet produkált, innentől kezdve pedig nem volt kérdés a győztes kiléte. A második találkozón a szlovén Grosuplje volt a magyar válogatott ellenfele. Az első két negyedben a mieink többször is próbáltak elhúzni, de a szlovének mindig visszakapaszkodtak. A harmadik felvonásban azonban meglépett a Hajdu Péter és Csátaljay Péter vezette magyar csapat, amely végül magabiztos, 16 pontos sikert aratott, így bekerült a döntőbe – írja a hunbasket.hu.

Magyarország U15 – TJ Dekstone Sokol Prazsky (cseh) 90-32 (31-2, 17-12, 18-9, 24-9)

U15: Csuti 11, Csátaljay 8, Csendes 7, Kovács 5, Kertész 4. Csere: Makkos 12, Horváth 10/6, Büki 9/3, Safranka 8, Szabó 7, Böhm 5/3, Kelemen 4.

Magyarország U15 – KK Grosuplje (szlovén) 82-66 (23-19, 12-16, 26-15, 21-16)

U15: Hajdu 20, Kovács 13, Fekete 5, Kertész 2, Csendes -. Csere: Csátaljay 18/3, Halmai 5, Szabó 2, Horváth 10/3, Büki, Cseh, Csuti 7.

Vasárnap a fináléban a mieink újra összecsaptak az olasz HSC Rome csapatával, amelytől a második napon 6 pontos vereséget szenvedtek. Ezúttal nem a harmadik negyed döntött a taljánok javára, hanem a negyedik: a harmadik felvonás végéig a magyar válogatott irányította az összecsapást, 14 pontos előnnyel fordultak Kovácsék a záró játékrészre. A negyedik negyed elején azonban az olaszok egy 13-2-es etappal egyenlítettek, majd a végjátékban már a kezükben tartották a vezetést. Végül 2 pont lett a különbség a római gárda javára, így a HSC Rome nyerte az idei Cívis Kupát az U15-ös magyar válogatott előtt.

Döntő
Magyarország U15 – HSC Rome (olasz) 80-82 (19-20, 21-15, 24-15, 16-32)

U15: Kovács 15/3, Hajdú 13/6, Kertész 9, Fekete 8, Csendes 3/3. Csere: Horváth 13/3, Makkos 7, Büki -, Csátaljay 6, Szabó 2, Csuti 4, Böhm -.

Váradiné Szarka Ildikó szövetségi kapitány értékelése: A harmadik mérkőzésen, a cseh csapat ellen nagyon jól kezdtünk, hamar eldőlt a mérkőzés. Tudtunk több játéklehetőséget adni azoknak is, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. A negyedik meccsen az első félidőben még hullámzóan játszottunk, de a harmadik negyedben meg tudtunk lépni ellenfelünktől. Küzdelmes jó mérkőzés volt. A döntőben másodszor csaphattunk össze a Róma csapatával. Az első mérkőzéshez képest feljavult a zóna elleni játékunk és a védekezésünk is. Támadásban sok szép megoldást láthattunk. Védekezésünk az első három negyedben jó volt, de a negyedik negyedben nem tudtuk már ezt fenntartani. Szoros küzdelemben kétpontos vereséget szenvedtünk. Meg kell tanulni, hogy minden mérkőzés 40 percig tart. Ettől függetlenül dicséret illeti a fiúkat! A torna nagyon jól szolgálta a játékosok fejlődését. Köszönjük a Debreceni Kosárlabda Akadémiának a lehetőséget! Külön szeretném megköszönni Kovács Balázsnak és Tarsoly Andornak, hogy mindenben ott álltak mellettünk, és segítették a csapat munkáját!

fotó: hunbasket.hu