Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Maratoni meccset nyert meg Szegeden az Alba

Leszakadt a gyűrű, sok volt a videózás, a végére elfáradt a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 80-88 (19-22, 22-19, 27-23, 12-24)

Bajnokság, 17. forduló
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Papp P., dr. Mészáros B., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Szeged: Miliszavljevics 7/3, Curry 15/9, Vágvölgyi 6/6, Krapic 25/15, Asbury 22. Csere: Kerpel-Fronius G. 3/3, Kerpel-Fronius B. 2, Mayer -.

Alba: Ljubicsics 11/9, Guyton -, Markovics 19/3, Csupkovics 16/12, Csorvási 10. Csere: Govens 6, McDuffie 23/6, Molnár 3, Lukács -, Takács M. -.

Még Szegeden is Pethő Ákos másodedző meccselt a fehérvári kispadon.

Jókora csúszással indult a mérkőzés, mert a bemelegítésnél letörött az egyik gyűrű. Markovics és Csupkovics vezérletével a vendégek kezdtek jobban, a hatodik percben, 7-14-nél időt kért a Szeged. Egyre jobban kezdett távolodni a jól dobó fehérvári együttes, ám a Szedeák nem adta fel, és 9-18-ról 15-18-re visszakapaszkodott, Krapic nyolcadik pontja után az Alba-kispad kért szünetet. Az első negyed 19-22-es állással zárult.

A tizenharmadik percben 26-26-nál utolérte ellenfelét a vendéglátó, Curry triplájával pedig fordított is (34-33). 1:20 volt vissza a félidőből, amikor 36-41-nél az Alba, majd – miután Miliszavljevics betalált kintről – mindössze hat másodperc, amikor Szekulovics kért időt. Krapic kosarának köszönhetően 41-41-es döntetlennel fordultak a felek.

A nagyszünet után is fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Továbbra is izgalmas, jó meccs volt. A huszonnegyedik percben aztán időt kellett kérnie az Albának, mert 54-47-re megszökött a Szeged. 61-49-nél már túl is lépte a tízet a különbség. 61-56-ra visszajöttek Markovicsék, időt kért a Szedeák. Azonnal jött is Krapictól egy hármas. Amikor már mindenki elkönyvelte a minimális szegedi előnyt a harmadik negyed végén, a dudaszó pillanatában megint jött egy Krapic-trojka, így 68-64-ről indult a záró felvonás.

Alig másfél perc alatt, 6-0-val fordított az Alba. A Szeged kétségbeesetten futott az eredmény után. 2:10 volt vissza, amikor hosszas videózás után megadták Kerpel-Fronius dobását, ezzel újra egál lett (78-78). Csupkovics tripláját Markovics duplája követte, az utolsó percben időt kért Szekulovics, 78-83-nál. Curry visszahozta övéit háromra, Asbury azonban tiszta ziccert rontott. Govens dobhatott büntetőket, hibátlanul. Curry rontott, Ljubicsics pedig a legvégén még a kígyótérről is betalált, kialakítva ezzel a 80-88-as végeredményt.

Fotó: albakosar.hu

1 Hozzászólás

1
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gball Recent comment authors
Gball
Olvasó

Markovics hisztije minimum egy technikai, nem tudom hogy lehetet ezt figyelmen kívűl hagyni, gyalázatos viselkedés!!! Ljubicsics meg a lepörgetett óránál ráemel egy hármast, belőle többet néztem ki, nem volt sportszerű! Ha az új igazolás bejön, akkor azért ez a Szeged nem kieső

Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés