Jászberényi KSE – Budapesti Honvéd SE 81-91 (21-21, 24-20, 17-21, 19-29)

Jászberény, Bercsényi Sportcsarnok
V.: Praksch P., Nyilas I., Szilágyi B. (Dr. Páli K.)

JKSE: Velkey 8/3, Várbíró -, Rosic 7, Homoki 22/6, Dukic 4. Csere: Olasz 12, Lewis 11/6, Meleg 7/3, Kucsora 5, Nagy S. 5.

Honvéd: Takács D. 6/3, Tanoh 15/6, Hajdu -, Mijovic 18/9, Czirbus 3. Csere: Simon K. G. 28/12, Völgyi 12, Tarján 5, Wirth 4/3, Kopácsi -.

Hat-nullal kezdett a házigazda, az öt pont körüli előny pedig állandósult is az első negyedre: megoszlottak a berényi pontok, Meleg, Olasz, Velkey és Lewis is jegyzett egy-egy kosarat, míg Homoki két duplával segítette a hat perc után már 13-nál járó hazaiakat. A Honvéd igyekezett nem leszakadni riválisától, de 15-9-nél ismét hat volt közte. A hajrát viszont megnyomta a Honvéd, és Simon vezérletével egyenlített (21-21).

Wirth triplájával már a vendégeknél volt az előny, és 23-27-re el is léptek a Jászberénytől. Azonban hat jászberényi pont ismét megfordította az állást. Az addigi fordulatos forgatókönyv folytatódott: Rosic és Olasz révén igyekezett meglépni a JKSE, de főleg Völgyi pontjai nem engedték. Tanoh triplája újra a Honvédnak ért vezetést, de nem sokkal később Nagy már a Jászberénynek dobott előnyt érő triplát (39-36). Simon és Homoki is kintről köszönt be, 42-39-nél továbbra is egyetlen támadásnyi volt a különbség a felek között. A nagyszünet előtti utolsó másodperceket további egy ponttal „nyerte meg” a JKSE – 45-41-ről jöhetett a második félidő.

Nehezen érkeztek a Honvéd-pontok a harmadik negyed elején: míg a JKSE több sikeres akcióval növelte előnyét, addig a másik oldalon csak Tanoh és Mojivic jelentkezett egy-egy triplával (58-47). Simon is távolival segítette csapatát, de Homoki visszaállította a tízpontos előnyt (60-50). A Honvéd rákapcsolt, és elkezdte ledolgozni hátrányát: a negyed utolsó percébe 62-59-nél léptek be a csapatok, majd Tarján szedett támadó-lepattanót és szerzett belőle két pontot, ráadásul még faultolták is – de a vonalról hibázott. Egy Takács-büntető viszont még érkezett, így 62-62-ről jöhetett az utolsó tíz perc.

A negyedik negyedben sem lassított a fővárosi együttes: 65-67-nél Mijovic vállalt el egy hármast. A JKSE 73-76-nál tudott még visszajönni háromra, Simon két triplája viszont rögtön kilencre növelte a különbséget. Ez a differencia már jelentősnek bizonyult: a hét-nyolc pontos előnyét őrizte a Honvéd, amely így a döntő második meccsét is megnyerte, így már csak egyetlen siker választja el az A-csoportba jutástól – 81-91 a vége.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a Honvédnak.

Kiemelt kép: hunbasket.hu