Már az első negyedben eldöntötte a Körmend elleni meccset a DEAC

Magabiztosan nyertek hazai pályán a debreceniek.

DEAC - Egis Körmend 90-72 (33-15, 18-23, 23-16, 16-18)

Bajnokság, 10. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, dr. Mészáros Balázs, Sörlei Attila (Balogh László György)

DEAC: Scott 14/3, Polyák 6/3, Drenovac 27/6, Gáspár M. -, Taylor 10. Csere: Mócsán 12/6, Tóth Á. 18/3, Kenéz -, Balázsi -, Neuwirth.

Körmend: Chambers -, Mitchell 17/3, Ferencz 3/3, Moore 11/3, Omenaka 4. Csere: Balogh M. 8, Kiss M. 2, Parrish 5, Cakarun 13, Doktor P. 9.

Taylor zsákolása nyitotta a mérkőzést, Drenovac pedig két büntetőt dobott be. Nem kellett sokat várni a Körmend válaszára Ferencz kintről volt eredményes. Drenovac megint hibátlan volt a vonalról, Scott pedig egy betöréssel szerezte meg első pontjait (8-3). Omeneka tett fel egy könnyű kosarat a palánk alól, Drenovac középtávolról is hibátlanul célzott, majd egy 2+1-et is bemutatott. Kiss törte meg a DEAC játékosának sorozatát, Mócsán is megkezdte a mérkőzést egy duplával. Tóth is feliratkozott az eredményjelzőre, sőt a magyar magasember és a DEAC pontkirálya révén hirtelen 15 pontos előnyben találta magát a hazai együttes (22-7). Parrish csak egy büntetőt dobott be, Scott viszont egy szép tempót, Mitchell már nem hibázott a vonalról, aztán Drenovac és Cakarun váltott kosarat, Mitchell egy pontjára pedig Tóth dobott rá hármat (29-13). A negyedet Cakarun, Mócsán és Tóth kosarai zárták. 33-15

A második negyedet Mitchell büntetői indították el, Taylor dolgozott eredményesen a festékből, kétszer egymás után, így másfél perccel az etap megkezdése után érkezett is a körmendi időkérés. Mitchell kettő plusz egyel és egy duplával lopta közelebb csapatát ideiglenesen, Drenovac viszont tarthatatlan volt, most épp kintről (42-22). A folytatásban is a két fent említett játékos cipelte hátán saját csapatát, majd Mócsán is dobott egy triplát. Cakarun kosarával 16-ra jött fel a Körmend, s ez így is marad Polyák és Moore pontjai után. Sőt a vendégek kettesének újabb kosara után már csak 13 volt a differencia, mely megmaradt a félidőig, köszönhetően annak, hogy Drenovac két büntetőjét Cakarun annulálta egy ziccerrel. A félidőre így is megnyugtató, 13 pontos előnnyel mehetett a DEAC. 51-38

A második félidő Taylor kosarával kezdődött, Cakarun válaszolt. Eltelt már három perc is a harmadik negyedből, mikor Drenovac bedobta második hármasát, majd megtette ezt Mócsán is, Antonisz Konsztantinidesz időt is kért (59-40). Taylor megint jól dolgozott a palánk alatt, a másik oldalon Mitchell próbált ritmust adni csapatának, de Scott sem hibázott kintről a DEAC-ból. Drenovac egy bedobott büntetőjével már 23 volt közte, ráadásul Tóth is hozzátett ehhez, aztán megint Mitchell jelentkezett, most egy triplával. Tóth 2+1-et vitt véghez, mondani sem kell a túl oldalon megint Mitchell villant (70-47). Doktor két büntetője után Mócsán vitte végig szépen a labdát, Omeneka állította vissza a közte 20-at. Drenovac folytatta remeklését, Parrish dobása zárta a negyedet. 74-54

Másfélperc telt el a zárófelvonásból mikor Polyák büntetőjével tört meg a jég, Doktor a túloldalon ziccerig ment. Parrish lopta kétpontnyival közelebb a Körmendet, majd egy debreceni eladott labda után időt kért a vendégek mestere. Doktor gólpasszát Balogh használta ki, így 15-re jöttek fel a vasiak, majd ismét betalált a fiatal játékos, apró szépséghiba, hogy a másik oldalon Tóth is szerzett egy kettest. Mócsán találta meg a sarokban Polyákot aki bedobta a hármast, Tóth révén pedig újra 20 volt a differencia. Az utolsó ötperc nem ígérkezett körömrágósnak, a mérkőzés gyakorlatilag eldőlt. Doktor eddigi három pontos szezoncsúcsát már 7-re növelte, majd Moore verte meg a festékben Tóthot (85-68). Scott ötödik DEAC játékosként lépte át a 10 pontos határt, míg a túloldalon Balogh tett hozzá még kettőt pontjaihoz. A DEAC fontos és magabiztos győzelmet aratott, míg a Körmend sorozatban négy győzelem után kapott ki. 90-72