Már a félidőre lerendezte a Sopront az Alba

Huszoneggyel nyerték a második negyedet a hazaiak.

Alba Fehérvár - Sopron KC 95-71 (25-18, 30-9, 24-21, 16-23)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Földházi T., Tóth C., Győrfy R.

Alba: Turner 18/9, Curry 14/3, Vojvoda 8/3, Davis 13, Omenaka 11. Cserék: Takács Ma. 2, Takács Mi. 4, Kass -, Lukács 5/3, Markovics -, Ahmad 16/3, Csorvási 4.

Sopron: Elmore 27/12, Thompson 6, Borisov -, Jogéla 4/3, Werner 2. Cserék: Halász 2, Supola -, Fazekas -, Takács 14/12, Sitku -, Padgett 14, Bagó 2.

Szerdán már összecsaptak egyszer a felek, akkor az Alba egy szoros meccsen tudott nyerni Sopronban.

Hiába kezdte 4-0-val a mérkőzést az Alba Elmore egymaga megfordította az állást a Sopron javára (4-6). Turner és Curry is szépen bontotta a vendég védelmet, egy újabb jó fehérvári periódussal már nyolccal mentek a hazaiak. Turner a büntetővonalról sem hibázott, mínusz tíznél kért időt Kosztasz Flevarakisz (16-6). Sok könnyű kosarat szerezett a festékből Forray Gábor csapata, miközben a védekezés is rendben volt, egy kisebb hullámvölgyet leszámítva meggyőző fölénnyel nyerték az első negyedet. 25-18.

A második felvonást is jobban kezdte az Alba, Turner ekkor már tíz pontnál járt és elkezdett mellé fellépni a Vojvoda-Davis duó is. Előbb érte el a negyvenet a hazai gárda, mint a húszat a Sopron. Teljesen felpörgött a Fehérvár, miközben összeomlott az SKC, a különbség pedig már a harmincat is átlépte a nagyszünet előtt. A félidei eredményt végül Werner két büntetője állította be. 55-27.

A fordulás után megpróbálkozott a zónavédekezéssel a Sopron, de a tetemes hátrányt nem sikerült csökkenteni (66-36). Egy vendég időkérés utáni jó periódussal beköszönt harminc alá az SKC, de hamar megállította a “felzárkózási kísérletet” a Fehérvár, amely a harmadik periódusban is tovább növelte az előnyét. 79-48.

Kicsit sikerült kozmetikáznia a különbségen a soproniaknak, de érdemi változás már nem történt az utolsó negyedben. Az Alba Fehérvár az idegenbeli szoros győzelem után hazai pályán is megverte a Sopront, ám ezúttal meggyőző fölénnyel. 95-71.

Fotó: Alba Fehérvár Facebook