Kosárlabda
Magabiztosan nyert és egyenlített a Paks hazai pályán
Szerdán Kaposváron találkoznak majd a felek.
Atomerőmű SE - Kometa-KVGY Kaposvári KK 113-92 (23-23, 32-17, 35-27, 23-25)
Rájátszás, helyosztó, 3-4. helyért, 2. mérkőzés.
Paks, ASE Sportcsarnok.
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Dr. Popgyákunik Balázs (Bognár Tibor).
Paks: Edwin 16, Benke 18/6, Bluiett 19/12, Eilingsfeld 8/6, Edosomwan 18. Csere: Halmai D. 9/3, Révész 2, Nagy D. -, Cohill -, Arnold -, Smith 15/6, Krivacevic 8.
Kaposvár: Trammell 21/9, Wilson 17/6, Szőke 2, Rosic 3/3, Brown 15/3. Csere: Buzás 3/3, Völgyi 4, Puska 2, Walker 25/12, Paár -, Halmai Zs. -.
1-0-s kaposvári vezetésről folytatódott a bronzéremért folyó párharc Pakson, vasárnap esete. A hazai csapat remekül kezdte a mérkőzést, Edosomwan, Benke és Edwin vezérletével 10-2-es előnyre tett szert az Atomerőmű, három és fél percet követően időt is kért Braniszlav Dzunics. Bluiett dobott be egy triplát, Edwin zsákolt egyet, Edosomwan egy büntetőt tudott bedobni. Trammell is, mezőnyből aztán javított a kaposvári hátvéd, Bluiett köszönt be ismét a sarokból (19-5). Brown értékesített egy bejátszást, Trammell forgatta meg emberét, Walker dobta a vendégek első tripláját. Eilingsfeld válaszolt azonnal, Wilson tempója ért célt, Smith egy pontot a vonalon hagyott. Walker második hármasát dobta a negyedben, aztán egy 2+1-et is megcsinált a légiós, sőt, annyira elkapta a fonalat, hogy egymaga eltűntette a kaposvári hátrányt. 23-23
A második negyed első hat pontját az ASE szerezte, Trammell bedobott egy triplát, Benke pedig egy középtávolit. Trammell 50%-kal dolgozott a vonalról, Révész ment ziccerig, Wilson két büntetőt tett a helyére (33-29). Krivacevic dupláját követően Walker és Wilson gyors öt pontot szállított a kaposvári konyhára, Kosztasz Flevarakisz magához hívta csapatát. Smith és Puska váltott kosarat, Benke szórt egy triplát, Edwin Edosomwant találta meg (42-36). Brown kosarát követően megint ritmust tudott váltani az Atomerőmű SE, Edwin és Eilingsfeld találataival már 12 pont választotta el a feleket. Edosomwan egypontosa után Brown törte meg a KKK rossz sorozatát, a hazaiak centere mezőnyből már nem rontott. Krivacevic kosara zárta le a félidőt, a nagyszünetben 15 ponttal vezetett a Paks. 55-40
A második félidő úgy indult, ahogy az első lezárult, két Krivacevic-ponttal, Bluiett és Benke révén pedig hamar elérte a 20 pontot a paksi előny. Wilson tripláját Benke dobta vissza azonnal, a kaposvári játékos egy 2+1-et is bemutatott, ezt Eilingsfeld ellensúlyozta (67-46). Rosic folytatta a hármasok sorát, Bluiett is összehozott egy 2+1-et, Krivacevic volt eredményes közelről. Trammell célzott pontosan távolról, Edwin és Benke nyitotta tovább az ollót. Walker volt ismét az, aki fejtörést okozott a paksi védelemnek, Bluiett triplájával és Edosomwan zsákolásával azonban tartotta 20 pont feletti vezetését a házigazda (81-59). Walker rántott hatalmasat, Smith dobott be két büntetőt, Halmai Dániel robogott végig egy szerzett labdával. Brown duplájára Smith triplája volt a felelet, a Kaposvár időt kért, két-két büntető után Trammell ziccerezett. 90-67
Bluiett rámolt be egy hárompontost, Brown kettese után Smith is, erre Trammell válaszolt. Potyogtak a pontok mindkét oldalon, a Paks hamar már elérte a 100-at is, 25 pontos előnyben tette meg mindezt (100-75). Izgalmak már nem maradtak a végjátékra, a Paks magabiztosan győzött hazai pályán és egyenlített a párharcban. 113-92


7 pályára lépő magyar játékosunkból öten szereztek együtt 14 pontot. De ennél fájóbb a védekezés hiánya. 2 jó percünk volt a meccsen, akkor azonnal kiegyenlítettünk.
Ahogy előttem már írták, ezen gyorsan tovább kell lépni és abból a rövid periódusból építkezve, visszavenni az előnyt.
De akarni kell! Lepattanózás, védekezés akarat kérdése, eddig ezzel nem volt gond.
Hajrá Kaposvár!
Pojaca reaktori ciganyok, oruljetek mert ez volt a szezonban az utolso gyozelmetek.
Az olaj tabor utan paks megerdemli a masodik legkocsogebb szurkolotabor cimet(na meg a falusiak) csok, egyebkent a meccs gatya, kapos ma a seggem vette a levegot, jatekosoknak grat
Tegnap 18-an kaptatok egyenként egy nyaklevest. Kár, hogy azóta kiengedtek a korházból. Legközelebb a műbrét is vegyétek ökölbe, az lenne a leghasznosabb eszköz a kezetekbe, nem még boxer. a sárga taknyod meg fújd ki
Marha nagy paraszt lehetsz. Nincs egy képed, kiváncsi lennék egy ilyen, hogy néz ki.
Te mindenkit ócsárolsz,szidalmazol, igazi szégyen vagy a saját szurkolótáborodnak is!
No, ezt a meccset gyorsan felejtsük el és koncentráljunk a folytatásra Kaposváron!
Gratulálok a Paksnak, a játék minden elemében sokkal jobbak voltak, teljesen megérdemelték a győzelmet! Lám mennyit számít Benke Szili, ha elemében játszik…
Magyarjaink sajnos betliztek. Nélkülük nagyon nehéz!
Nincs más hátra, mint előre: mindent bele szerdán!! HAJRÁ KAPOSVÁR!!!
Ezt gyorsan el kell felejteni… Aztán szerdán hazai pályán meg kell próbálni őket megverni… Magyar magunknak meg össze kéne kapni magát erre a pár meccsre még…