Magabiztosan nyert az Oroszlány

A harmadik negyedben visszatért a Jászberény, de az utolsó negyedben megint el tudott lépni az OSE.

Jászberényi KSE - OSE Lions 68-86 (17-23, 14-26, 24-15, 13-22)

Bajnokság, 26. forduló
Jászberény, Bercsényi tornacsarnok
V.: Papp P., Lengyel Á., Sörlei A.

Jászberény: Garrett 8, Füzi 1, Comelan 16/3, Williams 11/9, Primorac 9/3, Csere: Filipovic 8, Kinney 4, Czirbus 8, Brbaklics 3/3, Katona -,

OSE: Washington 16/3, Kucsora 6/6, Abell 19/9, Bíró 8, Bailey 11, Csere: Morgan 4, Garamvölgyi 8, Anderson 9, Illés 5/3, Anda -, Mucza -,

A mérkőzés első kosarát Washington szerezte meg a hárompontos mögül, majd a hazaiak is megszerezték első pontjaikat, melyet Primorac dobott. Bíró közelije, majd Kucsora triplája után a vendégek kisebb előnyre tettek szert. (2-8) A hazaiak szépen ledolgozták a lemaradásukat és Williams hármasa után már csak egy pontra voltak lemaradva a jászberényiek. (11-12) Washington egy 2+1-es akciót vitt véghez, ezzel megint négy pontra növelte a vendégek előnyét. (13-17) Egy ideig nem született kosár, majd Washington törte ezt meg középtávolijával, majd a következő támadásban Williams szerezett hárompontost. (16-19) Egy gyors 1-4-es futás következett a vendégektől a negyed végéig, így hat pontos oroszlányi vezetéssel ért véget az első negyed. 17-23

Coleman kosarával folytatódott a második negyed, erre Illés és Anderson gyorsan válaszolt ziccereikkel. Anderson kosarával már 10 pont volt a különbség a két csapat között, ekkor időt kértek a hazaiak. (21-31) A rövid egyeztetés után Abell szerzett egy trojkát, majd erre Coleman próbált válaszolni egy középtávolival. (23-34) Coleman az egy-egyezés végén egy triplát szerezett, ekkor időt kért Sebastjan Krasovec. (26-36) Bíró kosarával már 14 volt a pontkülönbség a két csapat között. (30-44) A hazaiaktól Füzi szerzett még kosarat, míg a vendégektől Garamvölgyi. 31-49

A szünet után Abell triplájával folytatódott a mérkőzés, majd pár kosarat és támadást követően Williams válaszolt erre szintén egy hármassal. (36-54) Egy 11-4-es futást csináltak a hazaiak, ekkor a vendégek időkéréshez folyamodtak. (47-58) Bailey szerzett kosarat, de közben faultolták, így a vonalhoz állhatott, ahol be is dobta a +1-jét. Czirbus szerzett egy támadó lepattanót, melyből Garrett tudott pontot szerezni, de Illés a következő támadás során egy triplát dobott. (49-64) Czirbusé volt az utolsó kosár, mellyel tíz ponton belülre zárkóztak a hazaiak a harmadik etap végén. 55-64

Az utolsó felvonás elején egy védőhiba miatt könnyű kosárhoz jutott Garamvölgyi. Anderson egy 2+1-es szituációt vitt véghez, majd a másik oldalon Brbaklics szintén egy 2+1-es akciót vitt véghez. (58-69) A vendégek nagyon jó periódust fogtak ki és egy 2-7-es futást csináltak. (60-76) Coleman és Czirbus szerzett kosarakat, majd a vendégek kosárcsendjét Abell törte meg. Washington állhatott a vonalhoz és mindkét dobását érvényesíteni tudta. (64-80) A mérkőzés utolsó kosarát Bailey szerezte meg, így 18 ponttal nyert az Oroszlány együttese. 68-86

Fotó: OSE Lions Facebook