Magabiztosan nyert a Kecskemét Budapesten

Négy vereség után nyert újra a KTE.

Budapesti Honvéd SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 57-68 (17-18, 10-17, 17-18, 13-15)

Bajnokság, 8. forduló
Ludovika Aréna, Budapest
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Fodor Attila, Rácz Zsolt Róbert (Dernei Gábor)

Honvéd: Simon 11/6, Tanoh Dez 10/6, Mijovics 15/3, Demeter 14/6, Peringer 4. Cserék: Hajdú -, Kopácsi -, Takács D. 3/3, Reizinger -, Csomós -.

Kecskemét: Townes 13/3, Wittmann 9/3, Ivkovic 11/9, Borisov 12/6, Karahodzsics 5. Csere: Klobucar 7, Kucsera 2, Fazekas -, Dramicsanin 9.

Karahodzsics támadólepattanója után Townes kosarával indult a találkozó, amely lassan indult a két csapat első 10 kísérletéből csak Townesé esett be. Végül majd 3 perc elteltével Demeter talált be közelről, majd Mijovics és megint Townes volt eredményes (4-4). Boriszov kintről iratkozott fel az eredményjelzője, majd ismét a Honvéd légiósa szerzett egy duplát (6-7). Dramicsanin dolgozott remekül a festékben, majd a triplavonal mögül is, a két kosár között Peringer szerezte meg első pontjait (8-11). Szép játék után Tanoh Dez maradt teljesen üresen a sarokban, nem is hibázott és egalizált. Demeter szabálytalansága után Klobucar álhatott a vonalra, és 2/2-vel juttatta újra vezetéshez a Kecskemétet. Tanoh Dez elkapta a fonalat és negyedbeli második tripláját is bevágta, Wittmann azonnal válaszolt egy duplával a túloldalon. Townes nagyszerű passzal találta meg Ivkovicot egy hármasra, Demeter azonnal visszadobta azonban azt. 17-18

Másfél perc telt el a második negyedből mikoris Townes tört be szépen, Kopácsi eladott labdáját pedig Wittmann büntette meg egy könnyű ziccerrel, Baksa Szabolcs azonnal időt is kért. Egy nagyszerű figura végén megint a KTE amerikai irányítója és Ivkovic játszott össze három pontért, majd három és fél perc után megtört a hazai jég, Mijovics két büntetőjével (19-25). Boriszov nagyszerű tempót dobott, Townes pedig a megkaparintott lepattanóval végigszáguldott a pályán, ziccerével a mérkőzés folyamán először volt közte 10, jött is a hazai időkérés. Demeter faultja után Dramicsanin büntetőzött 50%-kal, hét perc után így 12-2 volt az eredmény a negyedben. Ezután jött a játékrész első hazai mezőnykosara Simon révén (21-30). Tanoh Dez agresszívan beverekedte magát a gyűrűig két pontért, Wittmann két büntetődobással érte el ugyanezt. Ivkovic folytatta remeklését és elsüllyesztett egy újabb hármast, Mijovics Demetert találta meg üresen a palánk alatt. A féldiőt Tanoh Dez dudaszós kosara zárta, a két csapat 8 pontos kecskeméti előnnyel vonult az öltözőkbe. 27-35

Klobucar 2+1-e nyitotta a második félidőt, Simon egy dobással szerezett három pontot, majd Demeter passzát Perringer váltotta két pontra (32-38). Mijovics kosarával négyre csökkent a különbség, Karahodzsics megállította a Honvéd rohanását, ráadásul Townes egy triplát is bevágott. Simon rossz dobása után Mijovics tette vissza a támadólepattanót, Townes passza teljesen üresen találta meg Kucserát a festékben. Mijovics eladott labdája után Ivkovic dobott be két büntetőt, Towns pedig forgolódás után középtávolról köszönt be (36-49). Simon betörés után szépen osztott ki Demeternek egy gólpasszt, a másik oldalon Boriszov dobott egy kettest. Mijovics hatodik alkalommal már sikeresen célzott kintről, Boriszov pedig két büntetőt rakott a helyére. A negyedet Simon hármasa zárta. 44-53

Mijovics kosara indította meg a záró etapot, Karahodzsics egy büntetőt dobott be. Dramicsaninnak Demeter ütött oda, a KTE játékosa mindkét kísérletét értékesítette, így ismét 10 volt közte. Karahodzics gyönyörűen verte meg Demetert a palánk alatt, a magyar játékos a túloldalon egy duplával javított. Towens most Wittmann találta meg egy hármasra, így 5:50-nel a vége előtt a Honvéd időt kért. Simon passzából Demeter is bedobott egy hármast, Boriszov azonban azonnal visszadobta azt (51-64). Simon egy pontot a vonalon hagyott, és bár Kopácsi kétszer is teljesen üresen dobhatott azért, hogy 10-en belülre zárkózott a Honvéd, számára egyszerűen bedeszkázták a gyűrűt, Dramicsanin és Simon váltott kosarat. Az utolsó percre izgalom nem maradt, a Kecskemét megszakította négy meccsig tartó vereségsorozatát és győzött a Honvéd otthonában. 57-68