Magabiztos sikerrel hangolt a BL-re a Falco

A mérkőzés elején szétesett a Pécs.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 91-72 (32-15, 23-16, 23-15, 13-16)

Bajnokság, 9. forduló
Szombathely, Arena Savaria, 1500 néző
Benczur, Győrffy, Fodor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 8/6, Doktor 2, Benke 15/6, Bruinsma 19/9, Searcy 8. Cserék: Kovács 2, Lake 12, Perl 15/6, Dancsecs 3/3, Váradi 7/3.

PVSK-VEOLIA: Funderburk 13/9, Lewis 16/9, Hőgye -, Budimir 9/3, Brkics 15. Cserék: Demeter 6/6, Ruják 7/3, Meleg 4, Dragasevics 2.

A Falco kezdte jobban a mérkőzést, Benke Szilárd fantasztikus formában játszott.  Öt perc alatt, kilenc pontot dobott a szombathelyiek magyar válogatott játékosa. A másik oldalon Lewis iparkodott, de Falco így is hét pontos előnyt szedett össze öt perc alatt. Bátran felvállalták a párharcokat, jó ritmusban játszottak és remek százalékkal dobtak. Dragan Alekszics cserékkel igyekezett frissíteni, de Bruinsma nagyon érezte a gyürűt, így a pécsiek nem tudtak közelebb zárkózni. Mindkét csapat inkább a támadásban jeleskedett, alig alig védekeztek. Az olló Bruinsma triplájával nőtt először tíz fölé, a 8. percben. 32-15 lett az első negyed vége.

A második negyedben sem változott a játék képe. A szombathelyiek nagyon jól dobtak, Dancsecs, Váradi és Bruinsma is triplát dobott, a 14. percben már 43-19 volt az eredményjelzőn. A szombathelyiek félgőzzel is őrizgették a kiharcolt, tetemes előnyt. Jobban szedték a lepattanókat, gyorsabban játszottak, rengeteg volt a gólpassz. A 18. percben Dragan Alekszics ismét időt kért, mert már 51-25 volt az eredményjelzőn. Az edzői tanácsok nem használtak. Anderson, hát mögötti passzal hozta helyzetbe a nagyot zsákoló Lake-t, tombolt a vasi publikum. Úgy tűnt, a vendégek kezdték feladni a meccset. 55-31.

Lake szerezte a második félidő első kosarát. A 23. percben már több, mint harminc ponttal vezetett a Falco, Lake kosara után lett 64-33. A csapatok ezt követően leginkább csak “lőttek”, nem töltöttek. A védekezése egyik csapatnak sem volt. A Falcónak nem kellett, a vendégek pedig nem tudtak mit kezdeni a más sebességgel kosarazó ellenfelükkel. Alekszics időkérése után “megtáltosodott” a Pécs, bátran vállaltak távolról, többnyire ültek is a triplák, húszra is feljöttek. 78-56.

Az utolsó negyedre a lényegi dolgok eldőltek. A pécsiek becsülettel küzdöttek, hogy tisztességes eredményt érjenek el, de a Falco nagyon jó napot fogott ki, magabiztos győzelemmel hangolt a keddi Bajnokok Ligája összecsapásra.