Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Szeged

Naturtex-SZTE-Szedeák - Jászberényi KSE 125-69(37-21, 32-14, 27-17, 32-17)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Ádám J., Győrfy R., Szilágyi B. (Bogárdi J.)

Szeged: Kerpel-Fronius G. 6, Govens 11/9, Brown 21/9, Dzseletovics 24/3, Dickey 10, Csere: Mayer 10/3, Kerpel-Fronius B. 7/3, Olasz 13, Keller 5/3, Balogh 7, Polányi 11/3,

Jászberény: Frank 11/9, Katona 8/6, Füzi -, Brbaklics 24/3, Rékasi 1, Csere: Kinney 17/3, Kaszás 8, Kovács A. -, Szalkai -, Kovács V. -,

A feldobást a jászberényiek hozták, majd a támadás végén Brbaklics szerzett belőle kosarat, melyre a hazaiaktól Dzseletovics válaszolt, utána csapattársa, Dickey zsákolt egyet pár támadás után. A csapatok fej-fej mellett haladtak a könnyű ziccereknek köszönhetően, 13-10-nél kért időt Szrecsko Szekulovics. Ezután a szegediek egy 10-0-as periódust vittek véghez, így komolyabb fölényre tettek szert. Hosszú jászberényi gólcsend után először Kaszás szerzett egy kosarat, majd Katona is a helyére küldött egy triplát. (29-15) Egy perccel a negyed vége előtt Kinney megszerezte első kosarát a Jászberény színeiben, Govens pedig a harmadik hármasát dobta, így 16 ponttal vezetett a hazai gárda. 37-21

A második etap első kosarát Kerpel-Fronius Balázs szerzete meg két büntetőjével, melyre Kinney egy ziccerrel és még egy sikeres büntetővel válaszolt, miután szabálytalankodtak vele szemben. Előbb Brown, majd a vendégektől Kinney talált be a hárompontosról. (42-27) A negyed közepéig a pontkülönbség nőtt, mivel a hazaiaknál a padról bejövő Olasz és Keller jól szállt be a mérkőzésbe. (55-35) Kerpel-Fronius Balázs a tripláról szerzett kosarat, mellyel már hét pontnál járt a második negyedben, majd kis időn belül testvére, Kerpel-Fronius Gáspár is megszerezte az első kosarát. A második etap közepe óta nem sikerült kosarat szereznie a Jászberénynek, így jelentős fölényre tett szert a hazai csapat. 69-35

A szünet után Mayer zsákolásával folytatódott a mérkőzés, majd a hazaiak egy 7-3-as periódust csináltak az első két percben. Dickey egy jó védekezés után könnyű kosarat szerzett gyorsindításból. A negyed derekán már kétszer annyi pontja volt a hazaiaknak, mint a vendégeknek. (84-42) A felvonás végéig komolyabb változás nem történt. 93-52

Az utolsó tízperc elején Brown szerzett kosarat a hárompontosról, majd Kaszás és Kinney válaszolt rá. Polányi kosarával a hazai csapat elérte a száz pontot. A negyed végéig a hazaiaknál főleg a cserék szereztek kosarakat, míg a vendégektől Kinney, Brbaklics és Frank talált be. A Szeged végül könnyedén húzta be zsinórban az ötödik győzelmét. 125-69

Fotó: Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapat Facebook