Magabiztos győzelmet aratott a Nyíregyháza

A harmadik negyedben léptek meg a hazaiak.

HÜBNER-Nyíregyháza BS - NKA Pécs 81-71(25-19, 15-23, 22-11, 19-18)

Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: dr. Mészáros B., Fodor A., Marton P. (Balogh L.)

Nyíregyháza: Ubilla 10, Kiss 8/6, Mohácsi 22/18, Bazsó 14/6, Tóth 20, Csere: Szobi 3/3, Czinger -, Bus 4, Vaskó -,

NKA Pécs: Lados 23, Scherer 8, Benke 11, Kocsis 13/3, Gáspár 8/6, Csere: Schmera -, Fülöp 2, Molnár 6/6, Kovács -, Meszelényi -, Kazy -, Henger -,

A találkozó Tóth 2+1-es akciójával kezdődött, majd a következő támadásban Kocsis egyenlített ki triplájával. (3-3) A csapatok innentől fej-fej mellett haladtak, majd Kiss törte meg ezt hármasával. (10-7) Lados kétszer is betalált egymás után, ezzel ki is egyenlített és el is érte a tíz pontot hat játékperc után. (13-13) Mohácsi trojkájával és Tóth kosaraival jelentősebb előnyre tett szert a hazai csapat, ekkor a vendégek időt kértek. (20-13) Scherer törte meg a pécsiek kosárcsendjét, majd kis idő múlva csapattársa, Benke is betalált. (23-17) Scherer büntetőjével zárult az első tíz perc. 25-19

Benke kosarával folytatódott a mérkőzés, majd kis időn belül Tóth dobott két büntetőt. Egy 0-4-es futást csináltak a baranyaiak, ekkor időt kért Borisz Maljkovics. (27-25) Előbb Szobi, majd Bazsó szerzett kosarat, így újra ellépett a nyíregyházi együttes. Gáspár hárompontosa után már csak négy pont volt a csapatok között. (34-30) Kocsis kosarával a pécsiek kiegyenlítettek és egyből érkezett a másik oldalról az időkérés. (34-34) Előbb Molnár, majd Gáspár szerzett kosarat a tripláról. (36-40) Ubilla állhatott a vonalhoz és mindkét büntetőjét be is dobta. Mohácsi kiharcolt két büntetőt, de hármat dobhatott, hiszen valaki technikait kapott a vendégektől reklamálásért, Mohácsi két büntetőt tudott érvényesíteni. 40-42

Mohácsi szerezte meg a szünet után az első kosarat, majd kis időn belül Tóth is betalált. (44-42) Mohácsi triplájára Molnár válaszolt, ezzel megszületett az első kosara a vendégeknek ebben a negyedben. (47-45) Mohácsi újabb hármasát követően időt kért Ivica Mavrenski. (52-45) Gáspár szerzett kosarat, de egyből jött rá a válasz Bazsótól. Kocsis szerzett rövid idő alatt kétszer is betalált, időt kért a Nyíregyháza, hiszen három pontra zárkóztak fel a vendégek. (54-51) Lados kosarával egy pont volt már csak a különbség a csapatok között, de Ubilla dobhatott két büntetőt, melyeket érvényesített is, majd Kiss szerzett hármast, így újra előnyre tett szert a hazai csapat. (59-53) Még a dudaszó előtt Bazsó dobott egy trojkát, így kilenc pontos nyíregyházi vezetéssel ért véget a harmadik felvonás. 62-53

Benke technikait kapott, de Ubilla nem tudta bedobni a büntetőt. Egy kontratámadás során volt Ubilla szabálytalan Benkével szemben, a bírók pedig sportszerűtlennek vélték a hazai játékos megmozdulását, így két büntetőt dobhatott Benke, amit érvényesített is, majd utána egy közelit is szerzett. Mohácsi talált be a hármasról. (65-57) Kis időn belül újra betalált Mohácsi a hármasról, majd Benke egy 2+1-es szituációt vitt véghez. (70-62) Mohácsi megint hármast dobott, ezzel hatodik tripláját szerezte meg. (75-64) Fülöp kosara után egy jó ideig nem születettek pontok. Egy kérdéses labdabirtoklásos szituációt követően kapott Mohácsi egy technikait reklamációért, Lados érvényesítette a büntetőt, de Bus gyorsan kosarat szerzett, amit időkérés követett a másik oldalon. (77-67) Egy szép vendégvédekezés után Kocsis szerzett kosarat, majd Tóth dobott két büntetőt. (79-69) Ivica Mavrenski reklamációért kapott technikait. Lados büntetői voltak a mérkőzés utolsó kosarai, így tíz ponttal nyert a Nyíregyháza. 81-71

Fotó: HÜBNER-Nyíregyháza BS Facebook