Magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét a szezonnyitón

Szinte végig vezettek a Nyíregyháza ellen Karahodzsicsék.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – HÜBNER Nyíregyháza BS 79-55 (17-12, 18-13, 21-23, 13-7)

Bajnokság, 1. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Györfy Rúben, Jakab László Imre (Hartyáni Zsolt)

Kecskemét: Townes 7/3, Wittmann 6/6, Ivkovic 2, Dramicsanin 13/9, Karahodzsics 18. Cserék: Klobucar 15/3, Borisov 14/6, Kucsera -, Kiss D. 2, Tóth Barna 2, Tóth Balázs -, Botka -.

Nyíregyháza: Perry 24/6, Kiss B. 2, Hillsman 5/3, Dolezaj 3, Henderson 12/3. Cserék: Kass -, Bazsó 2, Williams 4, Mokánszki -, Fazekas 3/3, Szobi -, Tóth Gergő -.

Karahodzsics kosarával indult a meccs, Henderson egy gyors zsákolással reagált, de Dramicsanin is hamar betalált (4-2). Karahodzsics újabb pontjaival kezdett meglépni a Kecskemét, ám Perry válaszolni tudott. Bár az egyenlítésre is megvolt a lehetősége a nyíregyháziaknak, nem tudtak élni vele, míg a túloldalon Townes egy közelivel jelentkezett (8-4). Klobucar csak az egyik büntetőjét értékesítette, Perry triplával hozta közelebb az övéit (9-7). Hillsman visszatett támadólepattanója már az egyenlítést jelentette a vendégeknek (9-9). Klobucar találta meg Karahodzsicsot a palánk alatt, aztán Townes is a gyűrűbe talált, sőt, Borisov is megszerezte első kecskeméti pontjait (15-9). Továbbra is sok labdát szórt el a Blue Sharks, ennek köszönhetően pedig a Kecskemét került előnybe az első tíz perc végére. 17-12.

Erősen bekezdett a második negyed elején a Kecskemét, egy 8-0-ás rohanást állított meg Dolezaj 2+1-es akciója, de a különbség így is kétszámjegyűre hízott a felek között (25-15). Borisov duplájára Henderson trojkája érkezett, de Wittmann hamar válaszolt a sarokból (30-18). Minden vendég kosárra volt válasza ebben az időszakban a hazaiaknak, sőt, Karahodzsics 2+1-es akciójával tovább nőtt a távolság a csapatok között, időt is kért Pethő Ákos (35-20). Perry látványos ziccerével folytatódott a meccs, Borisov triplája ment be a túloldalon. Klobucarnak ütöttek oda hárompontos kísérlet közben, mindhárom büntetőjét be is dobta. Bazsó középtávolról talált be, Ivkovic válaszolt, míg Klobucar kosarával átlépte a húsz pontot a különbség (45-24). A nagyszünet előtt még Henderson értékesített egy büntetőt a kettőből. 45-25.

Klobucar pontjaival kezdődött a másoik félidő, de Perry ezután a hátára vette az övéit és folyamatosan szerezte a kosarakat (49-34). Perry ezúttal egy gólpasszt is kiosztott, Williams találatát követően pedig időt kért Forray Gábor (49-36). Tovább nyomott a Nyíregyháza, Henderson zsákolt, ám Borisov egy középtávolival megállította a felzárkózási kísérletet (51-38). Perry továbbra is tartotta a lelket az övéiben, ám minden vendég kosárra érkezett egy demoralizáló hazai találat (60-42). Hendreson is elkezdte gyűjtögetni a pontjait, de így sem tudott érdemben közelebb férkőzni a vendég alakulat. 66-48.

Perry az utolsó negyedben is ott folytatta, ahol abbahagyta, de a jobb csapatjátékot bemutató KTE magabiztos előnye nem forgott veszélyben. A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét gyakorlatilag végig vezetve, magabiztos hazai sikerrel kezdte a 2022/2023-as évadot. 79-55.