Magabiztos győzelemmel kezdte az elődöntőt a MAFC

A 31-11-re elveszített második negyed után már nem volt visszaút a Cegléd számára.

:

:

Három nappal a Nyíregyháza elleni negyeddöntő harmadik összecsapását követően újabb nagy győzelmet aratott hazai pályán Lakits András együttese.

Az első percekben felváltva estek a kosarak, Bordács Soma hamar eljutott tíz pontig (19-17), de a negyedet a Csorvási Milán vezette ceglédiek 11-2-es rohama zárta (21-28). A második szakaszban nagyon elkapták a fonalat a piros-feketék, egy 14-2-es és egy 11-0-s futást is csináltak, különösen az ex-soproni légiós, Amorie Archibald volt tarthatatlan, a nagyszünetben már 52-39-re vezettek a fővárosiak. A fordulás után pontszegényebbé vált a játék, de ebből a periódusból is a piros-feketék jöttek ki jobban, a 28. percre gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (69-45). A hajrában mindkét oldalon sok lehetőséget kaptak a fiatalok – a CKE és a MAFC jutott egyenes ágon az U20-as országos döntőbe a Piros-csoportból -, nem forgott veszélyben a hazaiak sikere (98-76).

Folytatás Cegléden, szerdán 17 órától.

NB I. B, Piros-csoport, elődöntő, 1. mérkőzés

Újbuda MAFC – Ceglédi KE 98-76 (21-28, 31-11, 21-15, 25-22)

MAFC: Polgárdy 7, Pintér 6/3, Archibald 26/6, Bordács 13, Pápai 2. Cs: Komma 14/6, Katona 11/9, Misek 8, Buzás 6, Herló 3/3, Biber 2.

CKE: Herendic 13/3, Dragasevics 10/6, Kertész 2, Csaba 21/6, Csorvási 17. Cs: Velkey J. 6/6, Horváth M. 3/3, Horváth Á. 2, Fodor 2, Berkics -, Zsók -, Várbíró -.

Lakits András: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Úgy érzem, hogy az első negyed második felét leszámítva az történt a meccsen, amit mi szerettünk volna, nagyon örülök, hogy szinte végig irányítani tudtuk a mérkőzést. Az állás 1-0, a mai magabiztos győzelmünk pont annyit ér, mintha egy ponttal tudtunk volna nyerni. Becsületesen fel kell készülnünk, azért utazunk Ceglédre, hogy lezárjuk a párharcot, de ez egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak.

Sértő Ádám: Gratulálok a MAFC-nak az első győzelem megszerzéséhez! Úgy érzem, hogy megérdemelten nyertek, a második negyedben volt egy öt-hat perces lefagyásunk, ami nem fér bele egy ilyen jó csapat ellen, ezt megbüntették és a folytatásban már nem engedtek vissza minket. Voltak jó periódusaink a második félidőben, de ez nem volt elég arra, hogy szorossá tegyük a mérkőzést. Kiváló hangulatban játszhattunk, köszönjük a szurkolóinknak, hogy ennyien elkísértek és a záró dudaszóig bíztattak minket! Megyünk tovább, szerdán, Cegléden jön a következő felvonás, nem adjuk fel, szeretnénk jövő szombaton visszatérni a fővárosba.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a MAFC javára.

Fotó: Girgász Benedek/MAFC