Egyet lépett a bronzérem felé a MAFC

A fővárosi együttes magasabb fokozatra kapcsolt a negyedik negyedben, erre már nem volt válasza a Nyíregyházának.

MAFC – Nyíregyháza Blue Sharks 82-65 (21-13, 19-22, 19-14, 23-16)

B-csoport (Piros-csoport), a 3. helyért, első mérkőzés
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
V.: Györffy P. A., Török R., Nagy V. (Schäffer B.)

MAFC: Katona B. 11/3, Misek 10, Lakits 5/3, Garamvölgyi 11/3, Csapai 7/3. Csere: Lakosa Zs. 20/12, Nagy K. 8/6, Bordács 7, Polgárdy 3, Németh B. -.

Nyíregyháza: Fazekas -, Czura 7/3, Bazsó 11/6, Mokánszki 17, Tóth G. 14. Csere: Oláh Z. 10, Sitku M. 3/3, Demeter Á. 3/3, Vaskó -.

Megkezdődött a bronzcsata a MAFC és a Nyíregyháza között a másodosztály Piros-csoportjában – péntek délután az első, fővárosi találkozón feszültek egymásnak az elődöntő vesztes felei.

Légiósaik nélkül vágtak neki az összecsapásnak a felek, melynek első negyedében a MAFC tudott lélegzetvételnyi előnyt szerezni: 12-9 után 19-9-re lógott meg, és végül 21-13-ra vezetett tíz perc után. Három pontot faragott hátrányán a Nyíregyháza a folytatásban, de ezt a harmadik negyedben apránként visszavette a MAFC, amely 59-49-es vezetéssel vághatott neki az utolsó tízperces etapnak.

Növelte előnyét a MAFC, 15 fölött volt már a különbség, öt perc elteltével pedig már a húszért támadhatott: Lakits triplájával sikerült is átlépni (74-53). Ez megpecsételte a vendégek sorsát: a MAFC végül 82-65-re nyert, és 1-0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

Kiemelt kép: hunbasket.hu