Leszállt a gép, úton a csapat Mouilleron-le-Captifba!

Reggel hat órakor indult el a válogatott, végre megérkezett Franciaországba.

:

:

Leszállt a magyar válogatott repülőgépe a franciaországi Nantesban, most már úton van a csapat a reptértől közel 100 kilométerre található Mouilleron-le-Captifba, a mérkőzés helyszínére. Ha ez megvan, akkor elfoglalhatják a szállásukat a fiúk, majd indulhatnak az 5000 férőhelyes Vendéspace nevű multifunkcionális létesítménybe.

Mivel minden eredményt visznek a csapatok a következő körbe, így mindenkinek fontos az összes találkozó (azokat a válogatottakat leszámítva, amelyek már biztosan kiestek). A franciák a montenegrói vereségükkel (70-69) például lépéshátrányba kerültek az F csoportban még hibátlan Litvániával szemben. Valószínűleg nincs nagy pánik emiatt, de Vincent Collet elmondta a mai mérkőzés felvezetőjében, hogy egyértelműen javítani akarnak, és nem szeretnének újabb botlást. Montenegró nagyszerű helyzetbe került azzal, hogy meglepetést okozott a csoportfavorit franciák ellen, de ahhoz, hogy ebből tényleges előnye legyen (velünk és az F csoport második és harmadikjával szemben), nyernie kell Portugáliában is – áll a Hunbasket beharangozójában.

A litvánok fél lábbal már a világbajnokságon érezhetik magukat, amennyiben ma este 18:30-tól legyőzik a cseheket – ebben az esetben 6-0-t visznek tovább, és akár 3 meccs előnyük is lehet majd az E és F csoport továbbjutóiból alkotott K jelű hatos negyedik helyezettjével szemben. Az F csoport két meccse viszont nemcsak a litvánok, hanem a mieink vb-esélyei szempontjából is érdekesek, hiszen cseh és bosnyák győzelem esetén 3-3-at vinne a két gárda a következő körbe, míg litván és bolgár sikerek esetén egyrészt a 2-3-4. helyeken körbeverés lenne, másrészt az is biztossá válna, hogy akármelyik két együttes kerül tovább Litvánia mellett a következő csoportkörbe, egészen biztosan (legalább) egy győzelem hátrányban lenne mindkét érintett a magyar csapathoz képest.