:

Vasas Akadémia – Phoenix-MT Fót 84-79 (16-23, 24-11, 23-24, 21-11)

Vasas: Moravcsik 3, Fekete 6/6, Kelemen 12/6, Radics 9, Andrássy 14. Cs: Farkas 11/6, Dormán 4/3, Marcikics 7/3, Cseh 8/3, Bagó 6, Pleesz 1, Szabó 3/3.

MT: Katona 17/6, Nagy 4, Bonifert 9, Varga 21/3, Horváth 8. Cs: Santiago 24/6, Bálint 2, Richter -, Kékesi -.

Nagy fordítás után folytatta nyerő szériáját a Vasas a Phoenix-MT ellen. Az első percekben a vendégek alaposan meglepték a piros-kékeket, 6-20 is állt a táblán, tíz perc után is magabiztosan vezettek. A két középső negyed szorosan alakult, a fordulás után nem sokkal, 52-50-nél visszavette a vezetést a hazai csapat, de három negyedet követően is a Tigrisek álltak jobban. A záró etapra aztán feljavult a hazaiak védekezése, fordítottak is. Egálról indult a végjáték, Farkas dobott kulcsfontosságú hármast, míg Santiago elhibázta a magáét, Andrássy pedig lezárta a meccset. Jóval pontosabban céloztak a lila-fehérek, de végül a csapatként jobban működő, több lábon álló Vasas örülhetett, zsinórban ötödik győzelmük volt ez. Összességében 8-2-vel áll a Vasas, a Phoenix-MT győzelem-vereség mutatója 4-7.