Sokáig jól tartották magukat a vendégek.

ZTE NKK – ELTE BEAC Újbuda 94-76 (25-28, 24-15, 19-18, 26-15)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Tőzsér D., Farkas G., Horváth Cs. (Bodrogváry I.)

ZTE: Koizar 24/12, Pusztai 10, Maltsi 16/9, Boonstra 7, Horti 9. Csere: Szalay -, Benke -, Kovács 3/3, Parker 25/3.

BEAC: Szabó 8/3, Dúl 10/3, Laklóth 14/6, Beckley 13/9, Kostowicz 23/3 csere: Kovács 3, Suppán, Angyal, Madic 5/3, György -.

A 20. forduló záró mérkőzésén, a győri Magyar Kupa-negyeddöntő után ismét összecsapott egymással a ZTE NKK és a BEAC. Ez volt a zalaiak utolsó hazai alapszakasz bajnokija.

Érdekes mérkőzést vívtak egymással a felek, a páratlan negyedekben egyenrangú partnerei voltak a fővárosiak az esélyesebb ellenfelüknek, a páros negyedek viszont sokkal jobban sikerültek Gáspár Dávid együttesének.

Az első negyedben egyik csapat sem fordított túl nagy energiát a védekezésre, a dobópárbajból a BEAC jött ki jobban, hiszen tíz perc után 25-28 állt a táblán. A második etap közepén nagyon elléptek a hazaiak, már a tíz pontot is átlépte a differencia (47-36), a félidőre viszont lőtávon belül maradt a BEAC (49-43).

A fordulás után újra átvette a vezetést az Újbuda, de ez már tiszavirág életűnek bizonyult, centerei révén ismét meglépett a ZTE. A záró játékrész előtt hét pont volt a különbség (68-61).

A végére már nem tudtak megújulni a vendégek, akik egyre többet hibáztak, a ZTE visszatornázta a különbséget tíz pont fölé, sőt a vége majdnem egy húszas lett.

fotó: Pókász Endre/MKOSZ